Prosimy o zapoznanie się z Klauzulą informacyjną RODO

Aktualności

17.09.2018

Zebranie z Rodzicami

Dnia 20 września 2018r. (czwartek) odbędą się pierwsze w tym roku szkolnym zebrania klasowe dla Rodziców Uczniów Naszej Szkoły.

 • godz. 17.00 – Oddziały Przedszkolne oraz klasy I-III
 • godz. 18.30 – kl.IV-VIII oraz klasy gimnazjalne.

Serdecznie zapraszamy

01.09.2018

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 w Szkole Podstawowej w Rudawie odbędzie się 3 września 2018r.


Szkoła Podstawowa klasy V-VIII i klasy gimnazjalne
Msza św. - godzina 08:30
Spotkanie inauguracyjne w szkole - godzina 09:30

Dowóz do kościoła:

 • z Młynki - godzina 08:00
 • z Nielepic - godzina 08:05
 • z Sowiarki - godzina 08:10
 • z Niegoszowic - godzina 08:15
 • z Brzezinki - godzina 08:00
 • z Radwanowic - godzina 08:10
 • z Pisar - godzina 08:15


Szkoła Podstawowa klasy I-IV i oddziały przedszkolne
Msza św. - godzina 10:30
Spotkanie inauguracyjne w szkole - godzina 11:30

Dowóz do kościoła:

 • z Sowiarki - godzina 10:00
 • z Niegoszowic - godzina 10:05
 • z Brzezinki - godzina 10:15
 • z Radwanowic - godzina 10:20
 • z Pisar - godzina 10:25

28.06.2018

Daniel Prusak finalistą Konkursu Informatycznego

W tegorocznej edycji Tematycznego Konkursu Informatycznego finalistą etapu wojewódzkiego został Daniel Prusak. Należy nadmienić, że chłopiec jest jednym z nielicznych finalistów, którzy reprezentowali szkoły wiejskie.

28.06.2018

II miejsce w etapie rejonowym Ogólnopolskiego Turnieju BRD

W dniu 27 kwietnia 2018r. w Przegini odbył się etap powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym. Nasi przedstawiciele: Julia Figurny, Maciej Zając i Michał Michalik zajęli II miejsce.


28.06.2018

Udział w warsztatach i grze historycznej " Czyn zbrojny Polaków I i II wojny światowej" w Muzeum Armii Krajowej w Krakowie

13 czerwca 2018r. uczniowie klas gimnazjalnych i szkoły podstawowej wzięli udział w warsztatach i grze historycznej "Czyn zbrojny Polaków I i II wojny światowej" na terenie Muzeum Armii Krajowej,  pod opieką pani Aldony Danielak i pani Beaty Żurakowskiej- Wilewskiej. Uczniowie szczególnie zainteresowani  historią odpowiadali na liczne pytania dotyczące legionów Piłsudskiego, wojny obronnej 1939 oraz Polskiego Państwa Podziemnego. Następnie podzieleni na grupy musieli wykonywać zadania polegające na odszukaniu odpowiedzi znajdujących się na terenie Muzeum. Zwycięska grupa odebrała nagrody.28.06.2018

Jakub Nęcka laureatem Ogólnopolskiego Międzyszkolnego Konkursu Literackiego o „Złote Pióro Prezydenta Jaworzna” XXII edycja – 2017/18 r.

W dniu 15 czerwca 2018 roku na uroczystej gali, z rąk prezydenta Jaworzna Pawła Gilberta, uczeń naszej szkoły, Jakub Nęcka z klasy 2a, odebrał dyplomy i nagrody Międzyszkolnego Konkursu Literackiego o „Złote Pióro Prezydenta Jaworzna”. Jedną z nich jest publikacja 24 nagrodzonych prac konkursowych. Zadaniem uczniów było napisanie utworu literackiego lub wiersza o dowolnej tematyce. Tytuł nagrodzonej pracy Kuby brzmi ,,Dywagacje młodego człowieka na temat czasu”. Oto jej treść:

Zmiana czasu! Raz do przodu raz do tyłu… Ja się pytam: Po co to komu? I co z tym czasem? Od jakiegoś nomen omen czasu problem ten spędza mi sen z powiek, bo dotyczy wielu aspektów życia. Jeśli jakiś obywatel miałby ustalony termin operacji na wyrostek na drugą w nocy, to czy przesunięcie zegara o godzinę do przodu oznacza, że jest już po operacji? A jeśli ona trwa, to co ten lekarz robił przez godzinę, że jeszcze jej nie ukończył?! A jeśli operacja wyznaczona będzie na godzinę trzecią w nocy i cofniemy zegary o godzinę, to znaczy, że będzie ją miał jeszcze raz? Istne szaleństwo!

Inny problem. Jeśli skoki narciarskie organizowane będą w innej strefie czasowej, a my oglądamy je w Polsce w nocy zmiany czasu, to też może być ciekawie. Skoczek skoczy o drugiej, a wyląduje... po trzeciej. I gdzie on był przez godzinę?! A jeśli cofniemy zegar, to skoczek skaczący o trzeciej wyląduje po drugiej. Kompletne szaleństwo! Rozumiem, że Stoch, Hula, Kubacki, Kot czy Żyła są uzdolnieni, ale raczej o czynienie cudów ich nie podejrzewam.

Teraz obejrzyjmy dwugodzinny, ciekawy film. Zaczynamy o drugiej, przesuwamy zegar do przodu i film kończymy oglądać o piątej. To przecież... trzy godziny! A jeśli zaczniemy oglądać ten sam film o trzeciej i cofniemy zegary o godzinę, to skończymy go oglądać o czwartej. To przecież godzina. Jak można obejrzeć dwugodzinny film raz godzinę, a innym razem w trzy? To przecież przeczy wszelkim prawom fizyki, matematyki, astronomii, a przede wszystkim zdrowemu rozsądkowi.

A gdybym w tym czasie szedł Ciemną Doliną i przesunięto by wskazówki zegara o godzinę, to znaczy, że szybciej bym przez nią przeszedł? A jeśli cofnięto by zegar, to szedłbym dłużej, bardziej bym się zmęczył, a może ta dolina byłaby dłuższa? Pociąg jadący w nocy, gdy następuje zmiana czasu, też wpada w jakiś dziwny niebyt i tę samą trasę przemierza raz o godzinę dłużej, a raz o godzinę krócej. I za ile godzin pracy płacą pracownikom pociągu?

Obecnie są plany, by już zostawić ten letni czas i nie wracać do zimowego. Nie będziemy cofać zegarów. Halo! Tak się nie robi! Ktoś mi ukradł godzinę i nie zamierza jej oddać. Szanowni państwo, to jest karygodne. Trzeba oddać, to co się zabrało, i już tego nie ruszać. Ten osobnik, który wymyślił zmianę czasu, powinien trafić na samo dno piekła, na wieczne potępienie. To jemu powinno się cofnąć zegar o godzinę, żeby za karę spędził w czeluściach piekielnych wieczność i jedną godzinę dodatkowo. Jemu też nie powinno się przesuwać zegara o godzinę do przodu! Niech cierpi tam za całe zamieszanie czasowe i wszystko z nim związane, co nam zgotował na tym łez padole. A przez te zmiany czasu mnie chce się płakać jeszcze bardziej.

Powiem więcej: zwariować można! Nie będę już o tym myślał. Szkoda czasu...


01.06.2018

Małopolski Konkurs Historyczny

W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie klasy IIIa gimnazjum w Rudawie Dawid Szczepański i Aleksander Skrobot wzięli udział w Małopolskim Konkursie Historycznym. Dawid Szczepański uzyskał tytuł laureata, a Aleksander Skrobot tytuł finalisty.


01.06.2018

III Gminny Konkurs Historyczny im. Witolda Pileckiego "Ta co nie zginęła – 100 lat Niepodległej Polski".

Uczniowie klas II i III gimnazjum w Rudawie wzięli udział w gminnym konkursie historycznym, przygotowując prace multimedialne. Do ścisłego finału zakwalifikował się zespół chłopców klasy IIIa – Bartosz Hojna i Kacper Koczwara.  Podczas uroczystości musieli oni zaprezentować swoją pracę rywalizując z innymi zespołami. Chłopcy zdobyli II miejsce w konkursie.


01.06.2018

V Małopolski Konkurs Historyczny "Śladami niezłomnych. Witold Pilecki i Emil Fieldorf Nil"

16 marca 2018r. Uczennica klasy IIIa Gloria Radwan wzięła udział w V Małopolskim Konkursie Historycznym w Oświęcimiu na etapie wojewódzkim. Zdający mieli możliwość obejrzenia filmu „Nieobojętni”, rozmowy z reżyserem filmu Mirosławem Krzyszkowskim oraz odbyli wizytę w Muzeum Auschwitz.

12.05.2018

Zebranie z Rodzicami

Dnia 17 maja 2018r. (czwartek) odbędą się ostatnie w tym roku szkolnym zebrania klasowe dla Rodziców Uczniów Naszej Szkoły.
- godz. 16.30 – Oddziały Przedszkolne, klasy I-III
- godz. 18.00 – kl.IV-VII, klasy gimnazjalne.

Serdecznie zapraszamy.

Pokaż starsze wpisy