Prosimy o zapoznanie się z Klauzulą informacyjną RODO

Aktualności

07.04.2014

Niektórzy lubią poezję

„Nie myślcie, ze jestem nieszczęśliwy,

Cieszę się, że myślę.

Myślcie, że się cieszę.”

Te słowa  wiersza Mirona Białoszewskiego „Autoportret radosny”  rozbrzmiały w sali Starostwa Powiatowego w Krakowie, gdzie 31 marca 2014 r. wręczono nagrody zwycięzcom Etapu Powiatowego 59. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

Laureatem pierwszego miejsca w kategorii gimnazjalistów po raz kolejny został uczeń klasy trzeciej naszego gimnazjum Hubert Grygny. Wyróżnienie otrzymała Marysia Wawrzon, która wspaniale zinterpretowała wiersz T. Różewicza pt.”List do ludożerców”.

W etapie gminnym naszą szkołę reprezentowało ośmioro uczniów z klas I-III, tj. Hubert Grygny, Joanna Łazowy, Kamila Michalik, Maria i Weronika Wawrzon, Agnieszka Welian, Mateusz Wołek oraz Natalia Wójcik. Rywalizowali oni z uczniami gimnazjów w Rząsce i Zabierzowie. Jury pod przewodnictwem Barbary Szałapak, aktorki Teatru Ludowegow Krakowie wyłoniło  laureatów, którzy otrzymali nominację do etapu powiatowego, odbywającego się, jak co roku,  w Gminnym Ośrodku Kultury w Mogilanach. Wśród nich znalazło się troje uczniów naszej szkoły:  Marysia i Weronika Wawrzon oraz Hubert Grygny, który otrzymał szczególne wyróżnienie za mistrzowskie posługiwanie się językiem polskim.

Organizatorzy konkursu zwrócili uwagę na coraz większe zainteresowanie młodzieży poezją, o czym świadczy udział w eliminacjach powiatowych aż osiemdziesięciorga uczestników. Tym bardziej cieszy sukces naszych uczniów.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i laureatom konkursu, życząc dalszych sukcesów.

Niektórzy lubią poezję

27.03.2014

Twoja wiedza i czujka czadu w domu...

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XI edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego pt.:” Twoja wiedza i czujka czadu w domu, tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu” . Konkurs został ogłoszony przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej-Szefa Obrony Cywilnej Kraju i zorganizowany przez Starostwo powiatowe w Krakowie – Wydział Edukacji . Na etapie szkolnym zostało wyłonionych 50 prac uczniów z KL II-III, które zostały dostarczone do siedziby organizatora konkursu. Rozstrzygnięcie odbyło się 18 IV 2013 w budynku Starostwa Powiatowego w Krakowie. Bardzo się ucieszyliśmy z przyznanych miejsc i nagród: na etapie powiatowym Alicja Stefan z klasy III b zajęła II miejsce, natomiast Sandra Ciupek z klasy II a, zajęła IV miejsce. Organizacją konkursu na terenie szkoły zajęła się pani Maria Rochon.

Twoja wiedza i czujka czadu w domu

27.03.2014

W dwanaście miesięcy dookoła świata

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gminnym konkursie plastycznym pt.:” W dwanaście miesięcy dookoła świata”, organizowanym przez Samorządowe Centrum Kultury i Promocji w Zabierzowie. Na etapie szkolnym zostało wyłonionych 10 prac uczniów z KL II-III, które zostały dostarczone do siedziby organizatora konkursu. Rozstrzygnięcie odbyło się 13 I 2013 w Domu Kultury w Zabierzowie. Bardzo się ucieszyliśmy z wyróżnienia, które otrzymała Emilia Katra z klasy IIb . Nagrodzone prace zostały wybrane także do kalendarza na rok 2013, promującego ”młode talenty” z Gminy Zabierzów oraz zabierzowskiego Centrum Kultury. Organizacją konkursu na terenie szkoły zajęła się pani Maria Rochon.

W 12 miesięcy dookoła świata

27.03.2014

Poznaj owada w 12 miesięcy

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gminnym konkursie plastycznym pt.:” Poznaj Owada w dwanaście miesięcy”, organizowanym przez Samorządowe Centrum Kultury i Promocji w Zabierzowie. Na etapie szkolnym zostało wyłonionych 15 prac uczniów z KL I-II, które zostały dostarczone do siedziby organizatora konkursu.  Rozstrzygnięcie odbyło się 19 XII 2013 w Domu Kultury w Zabierzowie. Bardzo się ucieszyliśmy z wyróżnienia,  które otrzymała Anita Kozera z klasy IIa . Nagrodzone prace zostały wybrane także do kalendarza na rok 2014, promującego ”młode talenty” z Gminy Zabierzów oraz zabierzowskiego Centrum Kultury. Organizacją konkursu  na terenie szkoły zajęła się pani Maria Rochon.

Poznaj owada w 12 miesięcy

21.03.2014

WYWIADÓWKA – 27.03.2014r.

Rodziców uczniów klas trzecich  zapraszamy na 17.00 na spotkanie w sali chemicznej (piętro, kl. IIA). W planie:

1) zapoznanie z procedurami egzaminu gimnazjalnego oraz organizacją egzaminów w tym roku,

2) przedstawienie zasad rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych,

3) konsultacje indywidualne z wychowawcami i nauczycielami
oraz pedagogiem i doradcą zawodowym do godz.19.00.

 

 

 

Rodzice z klas pierwszych i drugich zapraszamy na indywidualne rozmowy z nauczycielami w godz.17.00 – 19.00. 

21.03.2014

Dzień Otwarty - 15 marca 2014

Dzień otwarty15 marca 2014r w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty dla wszystkich uczniów i rodziców, którzy są zainteresowani ofertą edukacyjną naszej szkoły. Na gości czekało wiele atrakcji przygotowanych przez naszych uczniów
i nauczycieli a także informacje na temat  zasad rekrutacji do naszego gimnazjum.

Dzień rozpoczęła Pani Dyrektor Jadwiga Kołodzińska od uroczystego powitania  naszych gości a następnie z-ca przewodniczącej szkoły Urszula Kaczmarczyk przedstawiała program całej imprezy. Spotkanie otwarło przedstawienie pantomimy w wykonaniu uczniów klasy II i III. Następnie podzieleni na grupy zwiedzaliśmy poszczególne sale i pomieszczenia szkoły. I tak mogliśmy zobaczyć: na zajęciach plastycznych każdy mógł zaprojektować swój t-shirt, w sali historycznej  mogliśmy zobaczyć prezentacje „Żołnierze wyklęci” a w pracowni biologicznej „Ptaki naszego sąsiedztwa”. Chemiczna zumba, słodkości kulinarne i przepisy z różnych stron świata czy matematyczne łamigłówki to jeszcze nie wszystko co mogliście zobaczyć w tym roku. Całość kończyła prezentacja zasobów Szkolnego Ośrodka Kariery, biblioteki, pracowni multimedialnej oraz gier świetlicowych.

Wszystkim, którzy w ten dzień odwiedzili naszą szkołę - dziękujemy i zapraszamy już we wrześniu. Do zobaczenia!:-)

13.03.2014

Dla Ciebie Polsko

W piątkowe popołudnie 15 listopada 2013 roku w naszym Gimnazjum zebrali się goście, na wieczorku poetyckim „Dla Ciebie Polsko”. Spotkanie to dedykowane było wszystkim Polakom, którzy  na przestrzeni wieków oddali swoje życie Polsce. Gimnazjaliści, absolwenci naszej szkoły oraz nauczyciele recytowali wiersze m.in. Tadeusza Isakowicza Zaleskiego, Mariana Hemara, Władysława Sebyły, a także zaśpiewali pieśni wśród nich Bułata Okudżawy, Janusza Kondratowicza, Jana Pietrzaka. Po zakończeniu części artystycznej uczestnicy spotkania podzielili się swoimi przeżyciami i spostrzeżeniami. Dla Ciebie Polsko

06.03.2014

Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Żołnierze Wyklęci Żołnierze Wyklęci, nazywani również Niezłomnymi, byli młodymi ludźmi, którzy walczyli o wolną i niepodległą Polskę, ludźmi, których komuniści nazywali bandytami reakcyjnego podziemia. Nie tylko byli torturowani i mordowani, ale też nie pozostawiano śladów ich pochówków. Komuniści robili wszystko, aby skazać Niezłomnych na zapomnienie. W roku 2011 ustanowiony został Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. To im poświęcono program artystyczny, przygotowany pod kierunkiem nauczycielek Gimnazjum:  Aldony Danielak,  Małgorzaty Wójtowicz i  Beaty Żurakowskiej– Wilewskiej. Młodzież w wierszach i piosenkach przypomniała tragiczne losy Żołnierzy Wyklętych.

04.03.2014

Gminne Targi Edukacyjne

19.02.2014

Dni Otwarte Szkół

Plakat promujący dni otwarte szkół dostępny jest tutaj.

Pokaż starsze wpisy