Prosimy o zapoznanie się z Klauzulą informacyjną RODO

Aktualności

07.04.2014

Niektórzy lubią poezję

„Nie myślcie, ze jestem nieszczęśliwy,

Cieszę się, że myślę.

Myślcie, że się cieszę.”

Te słowa  wiersza Mirona Białoszewskiego „Autoportret radosny”  rozbrzmiały w sali Starostwa Powiatowego w Krakowie, gdzie 31 marca 2014 r. wręczono nagrody zwycięzcom Etapu Powiatowego 59. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

Laureatem pierwszego miejsca w kategorii gimnazjalistów po raz kolejny został uczeń klasy trzeciej naszego gimnazjum Hubert Grygny. Wyróżnienie otrzymała Marysia Wawrzon, która wspaniale zinterpretowała wiersz T. Różewicza pt.”List do ludożerców”.

W etapie gminnym naszą szkołę reprezentowało ośmioro uczniów z klas I-III, tj. Hubert Grygny, Joanna Łazowy, Kamila Michalik, Maria i Weronika Wawrzon, Agnieszka Welian, Mateusz Wołek oraz Natalia Wójcik. Rywalizowali oni z uczniami gimnazjów w Rząsce i Zabierzowie. Jury pod przewodnictwem Barbary Szałapak, aktorki Teatru Ludowegow Krakowie wyłoniło  laureatów, którzy otrzymali nominację do etapu powiatowego, odbywającego się, jak co roku,  w Gminnym Ośrodku Kultury w Mogilanach. Wśród nich znalazło się troje uczniów naszej szkoły:  Marysia i Weronika Wawrzon oraz Hubert Grygny, który otrzymał szczególne wyróżnienie za mistrzowskie posługiwanie się językiem polskim.

Organizatorzy konkursu zwrócili uwagę na coraz większe zainteresowanie młodzieży poezją, o czym świadczy udział w eliminacjach powiatowych aż osiemdziesięciorga uczestników. Tym bardziej cieszy sukces naszych uczniów.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i laureatom konkursu, życząc dalszych sukcesów.

Niektórzy lubią poezję

27.03.2014

Twoja wiedza i czujka czadu w domu...

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XI edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego pt.:” Twoja wiedza i czujka czadu w domu, tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu” . Konkurs został ogłoszony przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej-Szefa Obrony Cywilnej Kraju i zorganizowany przez Starostwo powiatowe w Krakowie – Wydział Edukacji . Na etapie szkolnym zostało wyłonionych 50 prac uczniów z KL II-III, które zostały dostarczone do siedziby organizatora konkursu. Rozstrzygnięcie odbyło się 18 IV 2013 w budynku Starostwa Powiatowego w Krakowie. Bardzo się ucieszyliśmy z przyznanych miejsc i nagród: na etapie powiatowym Alicja Stefan z klasy III b zajęła II miejsce, natomiast Sandra Ciupek z klasy II a, zajęła IV miejsce. Organizacją konkursu na terenie szkoły zajęła się pani Maria Rochon.

Twoja wiedza i czujka czadu w domu

27.03.2014

W dwanaście miesięcy dookoła świata

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gminnym konkursie plastycznym pt.:” W dwanaście miesięcy dookoła świata”, organizowanym przez Samorządowe Centrum Kultury i Promocji w Zabierzowie. Na etapie szkolnym zostało wyłonionych 10 prac uczniów z KL II-III, które zostały dostarczone do siedziby organizatora konkursu. Rozstrzygnięcie odbyło się 13 I 2013 w Domu Kultury w Zabierzowie. Bardzo się ucieszyliśmy z wyróżnienia, które otrzymała Emilia Katra z klasy IIb . Nagrodzone prace zostały wybrane także do kalendarza na rok 2013, promującego ”młode talenty” z Gminy Zabierzów oraz zabierzowskiego Centrum Kultury. Organizacją konkursu na terenie szkoły zajęła się pani Maria Rochon.

W 12 miesięcy dookoła świata

27.03.2014

Poznaj owada w 12 miesięcy

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gminnym konkursie plastycznym pt.:” Poznaj Owada w dwanaście miesięcy”, organizowanym przez Samorządowe Centrum Kultury i Promocji w Zabierzowie. Na etapie szkolnym zostało wyłonionych 15 prac uczniów z KL I-II, które zostały dostarczone do siedziby organizatora konkursu.  Rozstrzygnięcie odbyło się 19 XII 2013 w Domu Kultury w Zabierzowie. Bardzo się ucieszyliśmy z wyróżnienia,  które otrzymała Anita Kozera z klasy IIa . Nagrodzone prace zostały wybrane także do kalendarza na rok 2014, promującego ”młode talenty” z Gminy Zabierzów oraz zabierzowskiego Centrum Kultury. Organizacją konkursu  na terenie szkoły zajęła się pani Maria Rochon.

Poznaj owada w 12 miesięcy

21.03.2014

WYWIADÓWKA – 27.03.2014r.

Rodziców uczniów klas trzecich  zapraszamy na 17.00 na spotkanie w sali chemicznej (piętro, kl. IIA). W planie:

1) zapoznanie z procedurami egzaminu gimnazjalnego oraz organizacją egzaminów w tym roku,

2) przedstawienie zasad rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych,

3) konsultacje indywidualne z wychowawcami i nauczycielami
oraz pedagogiem i doradcą zawodowym do godz.19.00.

 

 

 

Rodzice z klas pierwszych i drugich zapraszamy na indywidualne rozmowy z nauczycielami w godz.17.00 – 19.00. 

21.03.2014

Dzień Otwarty - 15 marca 2014

Dzień otwarty15 marca 2014r w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty dla wszystkich uczniów i rodziców, którzy są zainteresowani ofertą edukacyjną naszej szkoły. Na gości czekało wiele atrakcji przygotowanych przez naszych uczniów
i nauczycieli a także informacje na temat  zasad rekrutacji do naszego gimnazjum.

Dzień rozpoczęła Pani Dyrektor Jadwiga Kołodzińska od uroczystego powitania  naszych gości a następnie z-ca przewodniczącej szkoły Urszula Kaczmarczyk przedstawiała program całej imprezy. Spotkanie otwarło przedstawienie pantomimy w wykonaniu uczniów klasy II i III. Następnie podzieleni na grupy zwiedzaliśmy poszczególne sale i pomieszczenia szkoły. I tak mogliśmy zobaczyć: na zajęciach plastycznych każdy mógł zaprojektować swój t-shirt, w sali historycznej  mogliśmy zobaczyć prezentacje „Żołnierze wyklęci” a w pracowni biologicznej „Ptaki naszego sąsiedztwa”. Chemiczna zumba, słodkości kulinarne i przepisy z różnych stron świata czy matematyczne łamigłówki to jeszcze nie wszystko co mogliście zobaczyć w tym roku. Całość kończyła prezentacja zasobów Szkolnego Ośrodka Kariery, biblioteki, pracowni multimedialnej oraz gier świetlicowych.

Wszystkim, którzy w ten dzień odwiedzili naszą szkołę - dziękujemy i zapraszamy już we wrześniu. Do zobaczenia!:-)

13.03.2014

Dla Ciebie Polsko

W piątkowe popołudnie 15 listopada 2013 roku w naszym Gimnazjum zebrali się goście, na wieczorku poetyckim „Dla Ciebie Polsko”. Spotkanie to dedykowane było wszystkim Polakom, którzy  na przestrzeni wieków oddali swoje życie Polsce. Gimnazjaliści, absolwenci naszej szkoły oraz nauczyciele recytowali wiersze m.in. Tadeusza Isakowicza Zaleskiego, Mariana Hemara, Władysława Sebyły, a także zaśpiewali pieśni wśród nich Bułata Okudżawy, Janusza Kondratowicza, Jana Pietrzaka. Po zakończeniu części artystycznej uczestnicy spotkania podzielili się swoimi przeżyciami i spostrzeżeniami. Dla Ciebie Polsko

06.03.2014

Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Żołnierze Wyklęci Żołnierze Wyklęci, nazywani również Niezłomnymi, byli młodymi ludźmi, którzy walczyli o wolną i niepodległą Polskę, ludźmi, których komuniści nazywali bandytami reakcyjnego podziemia. Nie tylko byli torturowani i mordowani, ale też nie pozostawiano śladów ich pochówków. Komuniści robili wszystko, aby skazać Niezłomnych na zapomnienie. W roku 2011 ustanowiony został Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. To im poświęcono program artystyczny, przygotowany pod kierunkiem nauczycielek Gimnazjum:  Aldony Danielak,  Małgorzaty Wójtowicz i  Beaty Żurakowskiej– Wilewskiej. Młodzież w wierszach i piosenkach przypomniała tragiczne losy Żołnierzy Wyklętych.

04.03.2014

Gminne Targi Edukacyjne

19.02.2014

Dni Otwarte Szkół

Plakat promujący dni otwarte szkół dostępny jest tutaj.

19.02.2014

X Targi Edukacyjne

Plakat promujący Targi Edukacyjne dostępny jest tutaj.

18.02.2014

Kiermasz świąteczny

Kiermasz15 grudnia 2013r. przy parafii w Rudawie Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało kiermasz świąteczny, w całości przygotowany przez naszych uczniów i nauczycieli. Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom, rodzicom, parafii i wszystkim ludziom dobrej woli, którzy włączyli się to dzieło. Dzięki Wam udało się przygotować piękne świąteczne ozdoby, bańki, pierniczki, kartki, biżuterie itp. Razem uzbieraliśmy 2323 zł !!! Pieniądze uzyskane z kiermaszu w całości zostały przekazane na pomoc i rehabilitację dla Bartka, absolwenta naszego gimnazjum.

A.Chudzikiewicz

20.01.2014

Zebranie z rodzicami

Zebranie z rodzicami odbędzie się w czwartek, 30.01.2014 o godzinie 18:00.

17.12.2013

Betlejem jest w każdym z nas

Betlejem jest w nas

Jednym z najważniejszych wydarzeń w szkolnym kalendarzu jest spotkanie wigilijne, w którym bierze udział cała społeczność gimnazjalna oraz zaproszeni goście.

Twórcy tegorocznego przedstawienia wigilijnego starali się zwrócić uwagę na codzienne życie współczesnego człowieka, który tak łatwo może zagubić właściwą drogę wśród chaosu dzisiejszego świata, podczas pogoni za sławą i pieniądzem, za łatwym życiem bez dostrzegania problemów innych. Brak czasu dla bliskich, zabieganie, obojętność, nieporozumienia sprawiają, że przestajemy dostrzegać istotę świąt. Wigilijny wieczór to właśnie ten moment, w którym możemy uświadomić sobie, że Betlejem jest w każdym z nas, trzeba je odnaleźć, a wraz z nim spokój i nadzieję.

Bracie, który nie wiesz, na co czekasz,
który trzymasz się kurczowo tego, czego w sobie nie cenisz.
Jak rozbitek nie wiesz, co robić.
Jak rozbitek czujesz pustkę wśród gromady.
Jak rozbitek chodzisz po omacku,
pośród blasku neonów i łukowych lamp.
Jest takie czekanie, które już jest spotkaniem.
Jest taka ciemność, która już jest światłością.
Jest taka cisza, cisza w której, cisza w której słyszysz NIESŁYSZALNEGO

05.10.2013

Gminne zawody w unihokeju

W dniu 05.10.2013 w Ośrodku Sportowo Rekreacyjnym w Zabierzowie odbyły się gminne zawody w unihokeju dziewcząt i chłopców. Reprezentacja Naszego Gimnazjum zajęła dwa pierwsze miejsca.

Serdecznie gratulujemy !

Gminne zawody w unihokeju
17.06.2013

Zestaw podręczników w roku szkolnym 2013/2014

Wykaz podręczników obowiązujących w roku szkolnym 2013/2014 znajduje się tutaj.
16.06.2013

I miejsce Martyny Dam

Konkurs wiedzy o Unii Europejskiej

W dniu 15 czerwca 2013r. odbył się Gminny Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej. Gimnazjum w Rudawie reprezentowali uczniowie klasy drugiej: Martyna Dam, Anna Michalik, Weronika Wawrzon i Hubert Grygny. W konkursie indywidualnym największą wiedzą wykazała się Martyna Dam, pokonując jedenaścioro pozostałych uczestników. Ania i Weronika uplasowały się na miejscu czwartym, a Hubert - piątym. Zmagania drużynowe rozpoczęły prezentacje, przygotowane przez uczniów. Zespół z naszej szkoły przedstawił "Kawałek Europy w mojej Małej Ojczyźnie". Po serii zadań i pytań ogłoszono wyniki: gimnazjaliści z Rudawy zajęli II miejsce. Wszystkim uczestnikom należą się gratulacje, ponieważ musieli wykazać się wiedzą znacznie wykraczającą poza obowiązującą podstawę programową, a czasu na przygotowanie mieli niewiele.

Konkurs wiedzy o Unii Europejskiej
27.05.2013

Ewakuacja Zespołu Szkół w Rudawie

Ewakuacja 2013

W poniedziałkowe przedpołudnie nad Rudawą rozległ się dźwięk licznych strażackich syren. Powiadomione przez Miejskie Stanowisko Kierowania strażackie zastępy, „alarmowo” kierowane są w rejon Zespołu Szkół w Rudawie. Kolejne obsady pożarniczych samochodów po przybyciu w rejon zdarzenia natychmiast przystępują do działania. Według informacji przekazanych przez pracowników szkoły pod alarmowy numer 998, na poddaszu nad salami lekcyjnymi zauważono gęsty dym i płomienie. Wyłączone zostają media w budynku, a dyrekcja szkoły zarządza natychmiastową ewakuację uczniów i nauczycieli. Blisko 400 osób w ustalonym szyku przemaszerowało we wcześniej wyznaczony rejon koncentracji w pobliżu rynku. Po przeliczeniu stanu osobowego ewakuowanych okazało się, że brakuje 2 nauczycieli i 8 uczniów. Taką informację otrzymali strażacy biorący bezpośredni udział w gaszeniu płonących pomieszczeń. Natychmiast przystępują do poszukiwania poszkodowanych. W bojowych strojach, z aparatami powietrznymi na plecach wchodzą w najbardziej zadymiony rejon budynku. Sukcesywnie odnajdują poszkodowanych (pozoranci -członkowie MDP), na ratowniczych deskach przekazując zastępom ratowników medycznych pracującym na zewnątrz budynku. Liniami gaśniczymi podawana jest woda do kolejnych płonących pomieszczeń. W związku z rozprzestrzenianiem się pożaru zachodzi konieczność interwencji z zewnątrz budynku. Przybyły na miejsce podnośnik z wysokości kilkunastu metrów kieruje pióropusze wody w rejon pożaru. W tym samym czasie drużyny medyczne, udzielając pierwszej pomocy dokonują wstępnej segregacji poszkodowanych. Okazuje się, że kilka osób odniosło poparzenia zewnętrzne oraz górnych dróg oddechowych i wymagają natychmiastowej hospitalizacji. Dowodzący akcją prosi o pomoc Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Odpowiedzialne jednostki zabezpieczają lądowisko dla śmigłowca, przybyli na miejsce policjanci kierują ruchem pojazdów na ruchliwej drodze obok szkoły. Szybka, sprawna akcja strażackich drużyn kończy się po niespełna trzech kwadransach. Pożar zostaje ugaszony, poszkodowani zostają przekazani pod opiekę lekarzy, budynek zostaje oddany pod opiekę dyrekcji szkoły, do ocalałych pomieszczeń wracają uczniowie.

Symulowana akcja w Zespole Szkół w Rudawie, była pierwszą z planowanych czterech podobnych w bieżącym roku na terenie naszej gminy. Ćwiczenia tego typu są doskonałym sprawdzianem dla służb ratowniczych i porządkowych, dyrekcji, nauczycieli i uczniów szkół, administracji Urzędu Gminy. Obserwatorami opisanej akcji ratowniczej byli: przedstawiciel Państwowej Straży Pożarnej – z-ca JRG 3 brygadier Jacek Linca, pracownik d/s Zarządzania Kryzysowego UG w Zabierzowie – Marcin Cieślak, komendant Komisariatu Policji w Zabierzowie – komisarz Andrzej Kowalski. Podczas podsumowania przeprowadzonych działań, bardzo wysoką ocenę otrzymała dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół w Rudawie, za wzorcowo przeprowadzoną ewakuację. Wg. oceny obserwatorów cała szkolna społeczność bardo poważnie i dojrzale zareagowała na symulowane zagrożenie, sprawnie wykonując polecenia przełożonych i służb ratowniczych. Uwagi co do nielicznych uchybień pozwolą w przyszłości na ich wyeliminowanie. Strażacy ochotnicy jednostek OSP z : Brzezinki, Brzoskwini, Kobylan, Niegoszowic, Nielepic, Radwanowic, Rudawy i Zabierzowa również zasłużyli na bardzo wysoką ocenę działań ratowniczo gaśniczych. Doskonałe wyszkolenie, wyposażenie i umundurowanie, pozwoliły poza kilkoma błędami na skuteczne udzielenie pierwszej pomocy poszkodowanym, efektywne wykorzystanie posiadanego sprzętu, zgodne z procedurami i regulaminem prowadzenie akcji gaśniczej. Z punktu widzenia policji również dojazd pojazdów ratowniczych i współdziałanie obydwu służb były zgodne z przepisami.

Podczas specjalnej odprawy, o wynikach ćwiczeń został powiadomiony Sztab Zarządzania Kryzysowego przy Urzędzie Gminy Zabierzów. Przedyskutowano możliwości udzielenia skutecznej pomocy psychologicznej i materialnej poszkodowanym w razie wystąpienia podobnych sytuacji, ze znamionami zdarzenia masowego.

Prowadzący i obserwujący ćwiczenia podziękowali wszystkim uczestnikom za zaangażowanie, profesjonalizm i sprawność przy prowadzeniu akcji ratowniczo – gaśniczej. Podkreślić należy udział blisko 50 druhów którzy poświęcili dzień urlopu aby doskonalić swoje umiejętności i skuteczność działań. Mam nadzieję, że odbyte i kolejne ćwiczenia przełożą się na dalsze podnoszenie bezpieczeństwa na terenie Gminy Zabierzów.

Tekst i zdj. Jerzy Banarski

23.05.2013

Projekt Bezpieczna Szkoła Bezpieczny Uczeń

We wrześniu 2012 roku Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi im. Henryka Sienkiewicza w Zespole Szkół  w Rudawie przystąpiło do udziału w Ogólnopolskim Konkursie „ BEZPIECZNA SZKOŁA – BEZPIECZNY UCZEŃ”, którego hasło brzmiało: „Prawo – Przyjaźń – Tolerancja”. Konkurs trwał do 31 marca 2013roku.

Jego celem było spopularyzowanie wśród uczniów podstawowych zasad funkcjonowania państwa prawnego i społeczeństwa obywatelskiego, w tym norm współżycia, poszanowania praw jednostki w tym ucznia-obywatela, przeciwdziałania patologiom, tolerancji wobec ludzi o odmiennej kulturze, rasie, obyczajach, solidaryzmu społecznego. Równocześnie konkurs miał służyć podniesieniu poziomu bezpieczeństwa szkoły i uczniów.

W ramach realizacji obowiązkowych zadań konkursowych w Naszej szkole przeprowadzono szereg konkursów, pogadanek, prelekcji, konwersatoriów i debat uczniowskich.

W wyniku podjętych działań zwiększyła się świadomość uczniów na temat bezpiecznego funkcjonowania w społeczeństwie, praw i obowiązków obywateli, samorządności w demokratycznym państwie, norm i zasad obowiązujących w relacjach międzyludzkich, zagrożeń płynących z rozwoju cywilizacji, odpowiedzialności karnej nieletnich. Szczególny nacisk położono na szeroko pojęte bezpieczeństwo dziecka w rodzinie, szkole,  wśród rówieśników i w społeczeństwie.

Wysiłek NAS wszystkich – UCZNIÓW i NAUCZYCIELI zaangażowanych w projekt,  zaowocował otrzymaniem przez Gimnazjum w Rudawie tytułu „BEZPIECZNA SZKOŁA” oraz członkostwem w Ogólnopolskim Klubie „Bezpieczne Szkoły”.

 

Jadwiga Kołodzińska- dyrektor

08.05.2013

"Niech każdy (...) miłość własną - kraju miłości poświęci!"

3 maja 2013

8 maja 2013r. odbył się uroczysty apel z okazji 222 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt z historii naszego narodu, uczniowie przybliżyli widzom  ze szkoły podstawowej oraz gimnazjum sytuację polityczną tamtego okresu. Dzięki odegranym przez młodych aktorów scenkom, prezentacji multimedialnej oraz pieśniom w wykonaniu chóru szkolnego mogliśmy poznać poglądy ówczesnej szlachty, mieszczan i duchowieństwa, zrozumieć nastrój  panujący wśród twórców Ustawy Rządowej. Na scenie pojawił się również król Stanisław August, składający przysięgę zatwierdzającą uchwalenie Konstytucji. Apel zakończył uroczysty polonez w wykonaniu uczniów i uczennic
z klas I i II.

29.04.2013

Turniej Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym

Konkurs recytatorski

W dniu 29 kwietnia 2013 roku odbył się w Skale etap powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym. Konkurs został przygotowany i przeprowadzony przez przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Krakowie. Gimnazja z powiatu krakowskiego reprezentowało siedem drużyn. Uczniowie zmierzyli się z wieloma zadaniami, które sprawdzały ich wiedzę z zakresu znajomości przepisów o ruchu drogowym , udzielania pierwszej pomocy oraz praktyczne umiejętności jazdy na rowerze. Zarówno zadania teoretyczne jak i tor przeszkód były trudne, lecz gimnazjaliści z Rudawy, jak na pierwszy raz, poradzili sobie z nimi dobrze, plasując się na czwartym miejscu. Po wyczerpujących konkurencjach wszyscy uczestnicy zaproszeni zostali na obiad, który sponsorował Pan Józef Krzyworzeka, Starosta Powiatu Krakowskiego. Gimnazjum w Rudawie reprezentowali: Hubert Grygny, Bartosz Siudek (klasa II ) i Klaudia Seremak (klasa I ).

19.12.2012

Szkolne spotkanie wigilijne 2012

Wigilia 2012"Wszystkie drogi prowadzą do ludzi"- takie hasło przyświecało twórcom tegorocznego przedstawiania wigilijnego. Boże Narodzenie to wspaniała okazja, aby przypomnieć sobie, co stanowi istotę człowieczeństwa, dokąd zmierza człowiek we współczesnym świecie. I oto w naszej inscenizacji przybysz z obcej planety, Mały Książę, staje się na Ziemi przewodnikiem ludzi zagubionych, samotnych,zabieganych, w których toczy się wewnętrzna walka dobra ze złem. Prowadzi ich do Domu, do drugiego Człowieka, a więc do Boga, aby na nowo się w nich narodził, wskazał im drogę-sens i cel życia. Aktorom udało się stworzyć atmosferę skupienia i zadumy również dzięki wyruszającym wykonaniom piosenek Tadeusza Nalepy, Starego Dobrego Małżeństwa, Edwarda Stachury, Anny Marii Jopek oraz kolędom śpiewanym przez szkolny chór. Widowisko ilustrowały ciekawe prezentacje multimedialne. Po modlitwie i krótkich życzeniach złożonych gimnazjalistom przez gości oraz panią dyrektor w salach lekcyjnych odbyły się wigilie klasowe, w czasie których wychowawcy i uczniowie, jak każe tradycja, połamali się opłatkiem i spożyli wieczerzę.

28.11.2013

Dzień z Pasją

Jeszcze jeden listopad do okna zapukał28 listopada 2012 roku odbył się w naszym gimnazjum szkolny "Dzień z Pasją". Uczniowie mieli okazję do zaprezentowania swoich zainteresowań. Dzięki współpracy z naszymi absolwentami do szkoły przybyli podopieczni i opiekunowie Fundacji im. Brata Alberta z Radwanowic. Przedstawili oni swoje prace wykonane na warsztatach terapii zajęciowej.
Aż trudno uwierzyć, jak różnorodne i zaskakujące hobby mają nasi uczniowie, którzy zaprezentowali się w sposób mistrzowski w językach obcych (sensacją był język japoński), w sztuce (rysunek, decoupage) oraz w kulinariach. Przez prawie dwie godziny bawiliśmy się, oglądając popisy wokalne, taneczne (zumba) i umiejętności sportowe (żonglerka piłką nożną, wyczynowa jazda na rolkach). Na zakończenie części artystycznej nauczyciele zaprezentowali się w piosence turystycznej, w tle leciały slajdy ze zdjęciami z dotychczasowych wspólnych wyjazdów w góry.
W szkole odbył się również kiermasz, na którym można było zakupić różnorodne rzeczy wykonane przez podopiecznych fundacji z Radwanowic. Uczniowie przygotowali także stanowiska m.in. dla pasjonatów wędkarstwa oraz dla tych, którzy nie boją się pająków (imponująca kolekcja żywych pająków).
W tym dniu uczniowie, nauczyciele oraz goście bawili się wyśmienicie o czym świadczyły owacje i okrzyki widzów: "Tak się bawi, tak się bawi RUDAWA".

27.11.2012

Zebranie

W czwartek, 10.01.2013r. o godz. 18:00

odbędzie się Zebranie z Rodzicami Uczniów Gimnazjum.

Zapraszamy

12.11.2012

Jeszcze jeden listopad do okna zapukał...

Jeszcze jeden listopad do okna zapukałW dniu 12 listopada 2012r. w Gimnazjum w Rudawie uczczono kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Czasy walk o wyzwolenie i pojawienie się naszego państwa na mapie świata młodzież przypomniała w wierszach, pieśniach i prezentacji multimedialnej. W tym dniu odbył się również V Konkurs Pieśni Patriotycznej, w którym I miejsce zdobyli uczniowie klasy III A, II miejsce przypadło uczniom klasy I B, a trzecie –uczniom klasy II a.
11.11.2012

Gimnazjada 2012/2013

29 września 2012r. na hali sportowej OSiR w Zabierzowie odbyły się gminne zawody sportowe unihokej dziewcząt i chłopców w ramach Gimnazjady 2012/2013. Turniej ten dawał zwycięzcy kwalifikację do zawodów powiatowych. 18 października 2012r. reprezentacja dziewcząt naszego Gimnazjum jako reprezentant Gminy Zabierzów wzięła udział w turnieju powiatowym, do którego zgłosiło się 6 drużyn, które po sportowej rywalizacji uplasowały się na kolejnych miejscach: Michałowice - 1m, Korzkiew - 2m, Rudawa - 3m, Gaj - 4m, Świątniki Górne - 5m, Kamień - 6m.

11.11.2012

Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej 12 października 2012 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia połączona ze ślubowaniem klas I. W poczet uczniów Gimnazjum zostało przyjętych 46 pierwszoklasistów. W obecności całej społeczności uczniowskiej, grona nauczycielskiego oraz zaproszonych gości i rodziców złożyl oni uroczystą przysięgę, po której Pani Dyrektor każdego pierwszaka pasowała na Ucznia Gimnazjum.

Całą akedemię i oprawę artystyczną przygotowali uczniowie klas pierwszych.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie uroczystości, służąc zawsze radą, pomocą i wspierając dobrym słowem.

04.10.2012

Zmiana terminu próbnego egzaminu w klasach III Gimnazjum

W związku z przystąpieniem Naszego Gimnazjum do diagnozy wiadomości i umiejętności uczniów klas trzecich przygotowanej przez Centralną oraz Okręgowe Komisje Egzaminacyjne we współpracy z Instytutem Badań Edukacyjnych, zmieniamy terminy próbnego egzaminu w klasach trzecich. Odbędą się one w dniach 13, 14 i 15 listopada 2012 r., według poniższego harmonogramu:

 • 13 listopada (wtorek) – historia i wos oraz język polski
 • 14 listopada (środa) – przedmioty przyrodnicze oraz matematyka
 • 15 listopada (czwartek) – języki obce nowożytne na poziomie podstawowym i rozszerzonym.
17.09.2012

Zebranie

Zebranie z Rodzicami uczniów Gimnazjum odbędzie się w czwartek, 20.09.2012 o godz. 18:00.

29.08.2012

Ogłoszenie

Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013 w gimnazjum w Rudawie odbędzie się 03.09.2012r.

 

Msza święta - godz. 8:00

Spotkanie inauguracyjne w szkole - godz. 9:00

 

Dowóz:

- Młynka - godz. 7:15

- Nielepice - godz. 7:20

- Sowiarka - godz. 7:25

- Brzezinka - godz. 7:30

- Radwanowice - godz. 7:35

- Pisary - godz. 7:40

29.06.2012

Zakończenie roku szkolnego

W dniu dzisiejszym zakończył się rok szkolny 2011 / 2012. Z ulgą i radością powitano czas odpoczynku wakacyjnego. Jedynym smutnym akcentem uroczystości było pożegnanie trzecioklasistów, którzy opuszczają rudawskie gimnazjum, by szukać "swoich ścieżek i swojego miejsca w świecie". Oby im się to udało, czego społeczność gimnazjalna szczerze absolwentom życzy.

25.05.2012

Wiosna, ach to ty!

Foto Foto Gimnazjum w Rudawie przywitało pojawienie się wiosny wieczorem poetycko –muzycznym, który odbył się w dniu 25 maja 2012r. Wiosenne nastroje zintegrowały gimnazjalistów, absolwentów, rodziców uczniów oraz nauczycieli naszej szkoły. W repertuarze znalazło się 40 utworów znanych poetów, twórców i wykonawców piosenek. Młodzież zaprezentowała wiersze Adama Mickiewicza, Juliana Tuwima, Adama Asnyka, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Wisławy Szymborskiej i Czesława Miłosza. Publiczność gorąco przyjęła także zróżnicowany repertuar muzyczny- piosenki Ewy Demarczyk i Marka Grechuty przeplatały się z utworami rockowymi, pojawiła się nawet klasyka pieśni biesiadnej. Brawurowe wykonanie „Cichej wody” zachęciło publiczność do wspólnego śpiewania, a nawet tańca. Swój talent aktorski ujawnili rodzice recytujący m.in. „Wszystko o mężczyźnie” Mariana Załuckiego. Uwagę widzów przykuwała romantyczna wiosenna dekoracja wykonana w większości z naturalnych traw i kwiatów. Nad całością przedstawienia czuwały pani Beata Żurakowska-Wilewska, Małgorzata Góralczyk oraz Jadwiga Miłek.
10.05.2012

Niech się święci 3 Maja

Foto W dniu 10 maja 2012r. odbyła się akademia poświęcona wydarzeniom sprzed 221 lat. Uchwalenie Konstytucji 3 Maja oraz późniejsze tragiczne losy Polski, będące wynikiem niestabilnej sytuacji politycznej, rozpasania wśród szlachty i braku troski o losy Ojczyzny przypomniano w wierszach , pieśniach i prezentacji multimedialnej.
09.05.2012

Zebranie

Zebranie z rodzicami uczniów Gimnazjum odbędzie się w dniu 22.05.2012r. o godz. 17:00.
13.04.2012

Dzień otwarty dla rodziców

 

 

Dnia 17 kwietnia br. od 17.00 do 19.00 rodzice i prawni opiekunowie mogą spotkać się z wychowawcami i nauczycielami gimnazjum i szkoły podstawowej i porozmawiać
o problemach wychowawczych i kłopotach w nauce swoich pociech.

 

 

O godz.17.00 w sali klasy IIIA (sala chemiczna) odbędzie się spotkanie dla rodziców uczniów klas trzecich, podczas którego zostaną przekazane:

 • zasady obowiązujące uczniów podczas egzaminu gimnazjalnego
 • informacje o zmienionym systemie szkolnictwa ponadgimnazjalnego
 • zasady rekrutacji do szkół po gimnazjum.

 

 

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

 

24.03.2012

Dzień otwarty szkoły 2012 r.

Foto

W dniu 24 marca 2012r w całej gminie i w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty dla wszystkich uczniów i rodziców, którzy są zainteresowani ofertą edukacyjną naszej szkoły. Oprócz możliwości zobaczenia naszego gimnazjum na gości czekały różne atrakcje a także informacje na temat zasad rekrutacji do naszej szkoły.

Dzień rozpoczęła Pani Dyrektor Jadwiga Kołodzińska od uroczystego powitania naszych gości a następnie przewodniczący szkoły Maciej Chlebda przedstawiał program całej imprezy. Imprezę otwarł mini-koncert naszych kolegów z klas III b.

I tak, tego dnia mogliśmy zobaczyć: w pracowni historycznej.... Powrót do przeszłości....gdzie znane osoby z historii zadawały nam pytania..... Nad wszystkim czuwała tu jak zawsze Pani A.Danielak. W pracowni językowej: usłyszeliśmy piosenkę i wiersz w języku angielskim a także mogliśmy zobaczyć bogate materiały dydaktyczne Pani U.Szeluch. W bibliotece i zarazem pracowni multimedialnej oprócz prezentacji zasobów Pani B. Wilewskiej –Żurakowskiej, uczeń Hubert Grygny nasz tegoroczny laureat Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego zaprezentował nam swoje umiejętności. Ponadto można było zobaczyć też nasz Szkolny Ośrodek Kariery i porozmawiać z doradcą zawodowym. Wszyscy zainteresowani mogli wykonać eko-stroje na warsztatach eko-mody pod opieką p. M. Rochoń, rozwiązać matematyczne łamigłówki z panem S. Kurkiem i p. M. Wójtowicz lub wziąć udział w wybuchowym doświadczeniu w sali chemicznej pod opieką Pani E.Front.

Wszystkim, którzy w ten dzień odwiedzili naszą szkołę - dziękujemy i zapraszamy już we wrześniu. Do zobaczenia!:-)
A.Chudzikiewicz

22.03.2012

Spotkanie z modelkami

Foto Martin Luter King Jr. powiedział kiedyś „Najbardziej niezmiennym i ważnym pytaniem życia jest: Co robisz dla innych?” W dniu 22.03.2012 odbyło się spotkanie podsumowujące Akcję Charytatywną „Just be good”, która odbyła się w marcu we wszystkich szkołach Gminy Zabierzów.
Naszymi specjalnymi gośćmi byli: Pani Ilona Felicjańska – znana polska modelka i osoba, która organizuje i wspiera różne akcje pomocy innym, Pani Anna Piszczałka – finalistka I edycji Top Model i Pan Łukasz Jaronik – współorganizator całej akcji. Wszyscy goście opowiedzieli nam o tym dlaczego i skąd się wziął pomysł pomagania innym. Następnie Pani Ania i Pani Ilona odpowiadały na pytania młodzieży dotyczące kariery w modelingu, potrzebie realizacji własnych pasji i marzeń a także o niektórych prawach show - businessu. Spotkanie zakończyło się dosłownie...falą próśb o autograf.....

Agata Chudzikiewicz

13.03.2012

Program Dnia Otwartego w Gimnazjum

Program Dnia Otwartego znajduje się tutaj.

10.03.2012

Dzień Otwarty w Przedszkolach i Szkołach Gminy Zabierzów

Dyrektorzy szkół gminy Zabierzów

zapraszają

do szkół i przedszkoli na Dni Otwarte Szkół:

do przedszkoli i szkół podstawowych zapraszamy:                                17 marca 2012 r. (sobota) w godzinach 10.00 -13.00

do Zespołu Szkół w Rząsce i w Rudawie, Gimnazjum i Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Zabierzowie zapraszamy:

24 marca 2012 r. (sobota) w godzinach 10.00 -13.00


Samorządowe Jednostki Oświatowe zaprezentują w tym dniu:

v bazę dydaktyczną szkoły,

v ofertę zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych,

v kwalifikacje kadry pedagogicznej,

v osiągnięcia uczniów i szkoły,

v będą prowadzone zapisy dzieci do szkół.

 

 

Dane teleadresowe szkół na stronie: www.gzeas.zabierzow.org.pl

 

Plakat promocyjny dostępny jest tutaj.

10.03.2012

Dzień otwarty 2012

Dyrektor Zespołu Szkół w Rudawie

wraz z Gronem Pedagogicznym

i Społecznością Uczniowską

zaprasza

24 marca 2012 r. (sobota), w godz.10.00-13.00

na Dzień Otwarty Szkoły.


Plakat promocyjny Dnia Otwartego dostępny jest tutaj.

13.02.2012

Ferie zimowe 2012

Plan zajęć w ferie zimowe 2012 dostępny jest tutaj.

30.01.2012

Zebranie z rodzicami

Zebranie z rodzicami odbędzie się 31.01.2012r. wg harmonogramu:

- godz. 18:00 - szkolenie dla rodziców

- godz. 18:30 - zebrania klasowe

26.01.2012

Lokalny rynek pracy: blisko, solidnie i nowocześnie……

Dnia 26 stycznia 2012r grupa naszych uczniów w ramach orientacji zawodowej wzięła udział w kolejnej już wycieczce zawodoznawczej. Tym razem mieliśmy możliwość przyglądnąć się z bliska jak funkcjonuje jedna z najbardziej znanych firm w naszej gminie: A J. Apostolski - meble. Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzenia studia mebli kuchennych na ul. Krowoderskich Zuchów 4, gdzie Pan Apostolski zapoznał nas z ofertą swojej firmy. Oprócz nowinek technologicznych w zabudowie kuchni ( np. otwierane i zamykane szafek na dotyk, ledowe oświetlenie i inne) dowiedzieliśmy się o najnowszych trendach, materiałach i stylach wyposażenia. W salonie rozmawialiśmy z zatrudnioną tam panią architekt wnętrz, która opowiedziała nam o swojej pracy a także o niezbędnych umiejętnościach i kwalifikacjach do wykonywania takich projektów. Drugą częścią wycieczki było zwiedzanie stolarni w Zabierzowie, miejsca gdzie powstają wszystkie meble. Tu z kolei podglądaliśmy jak współcześnie pracuje człowiek, maszyna i komputer…. „Dziś w zawodzie stolarza oprócz kwalifikacji ważna jest dokładność, precyzja i wyobraźnia, jak coś dobrze i technicznie można wykonać” powiedział nam Pan Janusz Apostolski.
Po raz kolejny podsumowaliśmy z młodzieżą, że warto lepiej znać swój najbliższy rynek pracy, gdyż tutaj jest równie dużo możliwości rozwoju i pracy jak w całym województwie czy nawet dalej.

Agata Chudzikiewicz

16.12.2011

Kolędowania nastał czas…

Foto

Boże Narodzenie to czas śpiewania kolęd, dzielenia się opłatkiem i składania życzeń. W tym roku nauczyciele wraz z uczniami postanowili w nieco inny sposób ukazać atmosferę świąt Bożego Narodzenia i w montażu słowno – muzycznym podkreślić to, co w tych świętach powinno być najważniejsze: wzajemna miłość, radość z narodzenia Chrystusa, ale też przeżywanie tego wyjątkowego czasu jako chwili refleksji, zastanowienia się jakimi ludźmi jesteśmy, a jakimi powinniśmy być. Autorzy scenariusza podkreślili magiczny nastrój wieczoru, zmieniając całą scenę w betlejemską noc, przepełnioną światłem świec i muzyką J. Kaczmarka, Z. Preisnera oraz L. Możdżera. Uczniowie recytowali wiersze polskich poetów: ks. J. Twardowskiego, K.I. Gałczyńskiego, a wszystkich gości zaskoczyły słowa Bł. Jana Pawła II, które mogli usłyszeć z nagrania z pielgrzymki do Polski w 1979 roku. Występ uświetnił chór szkolny, który obok tradycyjnych kolęd wykonał mniej znane pastorałki polskie. Gościem wieczoru była absolwentka naszej szkoły, Joanna Kuciel, która zaśpiewała solo jedną z kolęd. Nie zabrakło również akcentów obcojęzycznych – kolędę „Stille Nacht” w oryginalnym języku wykonała Małgorzata Dam. Wieczór zakończył występ uczennic klasy IA, które wykonały „Taniec Gwiazdy” z kolorowymi wstęgami. Po występie wykonawcy otrzymali głośne oklaski i odebrali liczne gratulacje od zaproszonych gości.

15.12.2011

Gra miejska

Foto     15 grudnia 2011 r. w 30 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego uczniowie gimnazjum w Rudawie wzięli udział w grze miejskiej „Orła wrona nie pokona”. Organizatorami imprezy były m.in. instytucje: IPN, Śródmiejski Ośrodek Kultury w Krakowie, Muzeum Historyczne Miasta Krakowa.
    W grze wzięło udział 17 grup ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Krakowa i okolic. Zadaniem uczestników było odnalezienie punktów kontrolnych na terenie miasta zgodnie z otrzymanymi wskazówkami. Uczniowie zapoznawali się z historią miejsc, a także wydarzeń, które rozgrywały się w stanie wojennym na terenie Krakowa.
    Rozdanie nagród i dyplomów miało miejsce w kombinacie Nowej Huty, gdzie uczniowie spotkali się jeszcze ze świadkami wydarzeń 1981r. I miejsce zdobyli uczniowie gimnazjum z Rudawy-  Anna Kowalówka, Maciej Chlebda, Jakub Sadowski i Adrian Zając.

03.12.2011

Świecie nasz

Listopad to miesiąc wspomnień o osobach bliskich naszemu sercu. W tym roku absolwenci, uczniowie i nauczyciele Gimnazjum z Oddz. Inter. im. Henryka Sienkiewicza w Rudawie dali wyraz pamięci o Annie Kamieńskiej, Janie Twardowskim, Czesławie Miłoszu, Zbigniewie Herbercie i Marku Grechucie podczas spotkania poetycko – muzycznego „Świecie nasz”. Czytano wiersze i śpiewano piosenki tych nieobecnych już wśród nas twórców. Dzięki umiejętności gry na różnych instrumentach młodzi artyści wykonali większość utworów z akompaniamentem własnym, stwarzając tego jesiennego wieczoru niepowtarzalny nastrój. Wśród występujących znaleźli się również rodzice uczniów. Ideą listopadowego spotkania w Rudawie było nie tylko wspomnienie tych, co odeszli, ale także uświadomienie odbiorcom spraw ważnych dla każdego człowieka, bo dotyczących przemijania. Mamy nadzieję, że słowa „Śpieszmy się kochać ludzi” wypowiadane w imieniu autorów przez młodzież dostarczyły widzom wielu wzruszeń i skłoniły do refleksji.

Foto

Pani Anna Zając czyta wiersz Anny Kamieńskiej

Foto

Artyści wykonujący tytułową piosenkę „Świecie nasz” Marka Grechuty

Opiekunowie:
Beata Żurakowska-Wilewska
Małgorzata Góralczyk
Joanna Cekiera

21.11.2011

Zebranie z rodzicami

W dniu 22 listopada 2011r. o godz. 17.00 odbędzie się zebranie z rodzicami.

10.11.2011

Ta, co nie zginęła…

Foto W dniu 10 listopada 2011r. w Gimnazjum zapanowały pieśni patriotyczne. Po akademii, poświeconej „Tej, co nie zginęła”, zespoły klasowe zaprezentowały żołnierskie ballady. Wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani nagrodami i wyróżnieniami. W IV Konkursie Pieśni Patriotycznych zwyciężyli: I miejsce – klasa II A, II miejsce – klasa III B, III miejsce – klasa I A.

14.10.2011

Ślubujemy….

Foto W dniu 14 października 2011r. odbyła się uroczysta akademia poświęcona pracownikom szkoły. Nauczyciele, którzy cierpliwie tłumaczą, wyjaśniają, nauczają, obsługa, która dba, by zawsze było czysto w salach z pewnością zasługują na słowa uznania, szczególnie w Dniu Edukacji Narodowej. W tym dniu również pierwszoklasiści oficjalnie zostali przyjęci do grona społeczności gimnazjalnej. Życzymy im, by dotrzymali słów ślubowania i godnie reprezentowali Szkołę.

04.10.2011

Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych
w roku szkolnym 2011/2012

ZARZĄDZENIE NR 9/2011 Z DNIA 28 WRZEŚNIA 2011 ROKU

W SPRAWIE USTALENIA DODATKOWYCH DNI WOLNYCH OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNO-WYCHOWAWCZYCH W GIMNAZJUM Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W ZESPOLE SZKÓŁ

 W RUDAWIE W ROKU SZKOLNYM 2011/2012.

 

Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 5 października 2010 w sprawie organizacji roku szkolnego par. 5. i par.. 6. 1.

 

1. Dyrektor Zespołu Szkół w Rudawie, po uzyskaniu pozytywnej opinii Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego ustala dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2011/2012:

 • 31 października  2011 r.
 • 24 kwietnia   2012 r.
 • 25 kwietnia   2012 r.
 • 26 kwietnia   2012 r.
 • 2 maja  2012 r.
 • 8 czerwca 2012 r.

2. Dyrektor Zespołu Szkół w Rudawie, po uzyskaniu pozytywnej opinii Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców, Samorządu Uczniowskiego i za zgodą organu prowadzącego, ustala dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Zajęcia te odbędą się w soboty:

 • 30 kwietnia 2012 r. -realizowany w dn. 22 października 2011 r.
 • 4 maja 2012 r. – realizowany w dn. 10 marca 2012 r.

3. W dniach ustalonych w punkcie  1. w szkole będą organizowane zajęcia wychowawczo-opiekuńcze.

4. Wychowawcy klas zobowiązani są do poinformowania Rodziców o możliwości udziału uczniów w zajęciach wychowawczo-opiekuńczych.

5. Zarządzenie podaje się do publicznej wiadomości poprzez zamieszczenie   na stronie internetowej szkoły i szkolnych tablicach ogłoszeń.

 

Dyrektor Zespołu Szkół w Rudawie

Jadwiga Kołodzińska

13.09.2011

Zebranie z rodzicami

W dniu 20.09.2011 o godz. 1800 odbędzie się zebranie z rodzicami.

01.09.2011

Inauguracja roku szkolnego 2011/2012

"Nie strwoży śmiałych żaden trud" - pod takim hasłem młodzież Gimnazjum wkroczyła w nowy rok szkolny 2011 / 2012. Nie będzie to rok łatwy, lecz pełni optymizmu i zapału do nauki gimnazjaliści z pewnością dotrwają do 29.06.2012. Oby tylko wyniki przyniosły im pełną satysfakcję, czego życzy im Grono Pedagogiczne.

 

13.05.2011

Dzień Ziemi

[Dzien Ziemi 2011]Część zajęć szkolnych w dniu 13 maja 2011r. zdominowały obchody Dnia Ziemi. W programie znalazły się: konkurs plastyczny na wykonanie plakatu przedstawiającego chronione w Polsce gatunki flory i fauny oraz prezentacja multimedialna na temat "Dlaczego poszukujemy alternatywnych źródeł energii?". W konkursie plastycznym zwyciężyli: Paulina Kołodziejczyk, Agnieszka Sowa, Iwona Welian, Jakub Wiecheta i Aneta Wójcik ( klasa II C ). Prezentacja multimedialna została przygotowana w ramach projektu edukacyjnego przez uczniów klasy II A: Michała Basę, Wojciecha Kubatego, Dawida Siodłaka i Krzysztofa Wilewskiego. O oprawę muzyczną w trakcie obchodów Dnia Ziemi zadbały: Izabela Frąckowiak, Joanna Kuciel, Urszula Wcisło, Karolina Witek i Sylwia Wojtczyk ( klasa III A ).

09.05.2011

Niech się święci Trzeci Maja

[Trzeci Maja] W dniu 9 maja 2011r. społeczność gimnazjalna uczciła rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji odbył sie uroczysty apel, w czasie którego młodzież śpiewem i poezją okazała, że uczucia patriotyczne nie są jej obce. W prezentacji multimedialnej natomiast w atrakcyjny sposób przedstawiona została historia Polski od XVIIIw. do czasów współczesnych. Akademia była prawdziwą lekcją historii zarówno dla gimnazjalistów, jak i uczniów szkoły podstawowej.

31.03.2011

VII Gminne Targi Edukacyjne w Rudawie:

30 marca w Zespole Szkół w Rudawie po raz siódmy odbyły się GMINNE TARGI EDUKACYJNE. Celem targów było zaprezentowanie oferty edukacyjnej szkół ponadgimnazjalnych uczniom naszych gimnazjów.
Targi to wynik współpracy dyrektorów i doradców zawodowych szkół gminy Zabierzów: Zespołu Szkół w Rudawie, Gimnazjum w Zabierzowie i Zespołu Szkół w Rząsce. Patronat nad imprezą – jak co roku - objęli: Starosta Powiatu Krakowskiego, Wójt Gminy Zabierzów oraz Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP – Małopolska. Całą imprezę finansowo wsparli nasi sponsorzy: Starostwo Powiatu Krakowskiego, Wójt Gminy Zabierzów, Firma Lafarge - Rudawa, Warsztaty Sztuki Fotografii i Restauracja „Frykas”.
Targi z roku na rok mają coraz to większe grono odbiorów. Jak powiedziała Pani Dyrektor Gimnazjum w Rudawie, p. Jadwiga Kołodzińska „Cieszymy się, że w targach liczny udział biorą nasi absolwenci, którzy przyjeżdżają do nas, prezentować już swoje nowe szkoły”.
Tegoroczne Targi otworzył projekt multimedialny uczniów klas trzecich z Rudawy – teledysk promujący szkołę. Autorem montażu i realizacji został, po raz kolejny, absolwent gimnazjum w Rudawie – Adrian Kuciel. Teledysk przedstawiał sukcesy i porażki, plany i marzenia młodych gimnazjalistów.
Rok 2010/2011 jest rokiem ważnych zmian w gimnazjum, ponieważ młodzież realizuje różne projekty, w których uczy się m.in. współpracy w grupie. Tak więc, tegoroczne hasło targów brzmiało:
”Praca zespołowa umiejętnością kluczową na rynku pracy”
Młodzież gimnazjalna została podzielona na zespoły 4 - osobowe. Każdy Zespół rozwiązywał zadania przygotowane przez szkoły ponadgimnazjalne przy ich stoiskach. Na końcu targów wybraliśmy najlepiej prezentującą się szkołę ponadgimnazjalną. Zwycięzcą okazało się VII Liceum Ogólnokształcące w Krakowie, które przygotowało dla naszych gimnazjalistów krzyżówkę. Rozwiązaniem jej było hasło – nazwisko dyrektora szkoły.
Imprezą towarzyszącą targom był konkurs i wystawa fotograficzna „Znane - nieznane zawody i profesje XXI w.” Nagrodę główną, udział w jednodniowych warsztatach fotograficznych przekazała p. Dyrektor GZEAS p. Janina Wilkosz dla uczennicy Gimnazjum w Zabierzowie – Klaudii Gajkowskiej.

W targach prezentowało się 29 szkół z Krakowa i powiatu krakowskiego. Wszystkie szkoły, oprócz licznych ulotek, broszur i plakatów przedstawiały to co mają najlepszego i najciekawszego. W sumie udział wzięło ok. 450 uczniów, nauczycieli, absolwentów i rodziców.
Agata Chudzikiewicz

26.03.2011

Dzień otwarty Szkoły

W dniu 26 marca 2011 w całej gminie i w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty dla wszystkich uczniów i rodziców, którzy są zainteresowani ofertą edukacyjną naszej szkoły. Oprócz możliwości zobaczenia naszego gimnazjum na gości czekały różne atrakcje a także informacje na temat zasad rekrutacji do naszej szkoły. Dzień rozpoczęła Pani Dyrektor Jadwiga Kołodzińska od uroczystego powitania naszych gości a następnie przewodnicząca szkoły Anna Moń przedstawiała program całej imprezy. Najpierw zobaczyliśmy skecz i usłyszeliśmy piosenki Kid Rock w wykonaniu zespołu uczniów z klas II b oraz piosenkę „Miasteczko cud” A. Osieckiej w wykonaniu Joanny Kuciel. Następnie podzieleni na grupy zwiedzaliśmy poszczególne sale i pomieszczenia szkoły. I tak mogliśmy zobaczyć: PRL na wesoło – skecze i inscenizacje klasy II b w pracowni historycznej, skecze w języku angielskim i niemieckim, bibliotekę i pracownię multimedialną oraz Szkolny Ośrodek Kariery. Ci, którzy lubią śpiew, mogli posłuchać uczennic z kl. IIIa w repertuarze śpiewająco – muzycznym. Wszyscy zainteresowani mogli wykonać pisanki w technice frotażu pod opieką p. Marii Rochon, rozwiązać matematyczne łamigłówki lub wziąć udział w wybuchowym doświadczeniu w sali chemicznej.

Wszystkim, którzy w ten dzień odwiedzili naszą szkołę - dziękujemy i zapraszamy już we wrześniu. Do zobaczenia!:-)
19.03.2011

Dzień otwarty Szkoły

W dniu 26.03.2011 odbędzie się dzień otwarty szkoły.
Zaproszenie
Harmonogram dnia otwartego
Oferta Gimnazjum
18.03.2011

Zebranie z rodzicami

W dniu 24.03.2011 odbędzie się zebranie z rodzicami wg harmonogramu:
17:00 - spotkanie rodziców uczniów klas III z doradcą zawodowym [dot. egzaminu gimnazjalnego]
17:30-19:00 - konsultacje indywidualne rodziców z nauczycielami
30.01.2011

Plan zajęć - ferie zimowe 2011

Plan zajęć podczas ferii zimowych 2011 dostępny jest tutaj.
18.01.2011

Zebranie z Rodzicami

W dniu 27.01.2011 odbędzie się zebranie z Rodzicami:
17:00 - "Jasełka na wesoło" w wykonaniu uczniów kl. IIIb
17:30 - szkolenie "Jak postępować ze zbuntowanym nastolatkiem?"
18:00 - spotkanie z wychowawcami i nauczycielami
23.12.2010

[choinka] Niech magia Świąt przyniesie rodzinne szczęście, spokój, radość i miłość, a Nowy Rok 2011 obdaruje wszystkich uśmiechem i wszelką pomyślnością - całej społeczności gimnazjalnej życzy Dyrekcja Zespołu Szkół w Rudawie.
23.12.2010

Jest taki jeden wieczór w roku

Wieczór wigilijny Spotkanie wigilijne w Gimnazjum odbyło się 16 grudnia. W tym dniu zajęcia odbywały się w godzinach popołudniowych, by po zmroku zasiąść przy wigilijnym stole. Zaproszonych na uroczystość gości oraz społeczność szkolną uczniowie powitali muzyką i wierszami. W ten wieczór szczególnie pięknie brzmiały kolędy, zarówno w języku polskim jak i angielskim oraz niemieckim. Po programie artystycznym nastąpił czas łamania się opłatkiem i składania sobie życzenia oraz klasowych wieczerzy.
12.11.2010

Wyśpiewać niepodległość

Dzień Niepodległości 2010 Tegoroczne listopadowe uroczystości związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości gimnazjaliści rozpoczęli od uczczenia pamięci poległych za wolność, paląc znicze na grobach na cmentarzu w Rudawie. W dniu 9 listopada grupa 59 uczniów obejrzała w Krakowie operę „Straszny dwór” Stanisława Moniuszki. Spektakl wzbudził wielkie emocje, nikogo nie pozostawiając obojętnym. Następnego dnia natomiast odbyła się uroczysta akademia, na którą złożyły się: prezentacja multimedialna przedstawiająca wydarzenia z roku 1918 oraz Bitwę Warszawską, montaż słowno – muzyczny oraz III Konkurs Pieśni Patriotycznej. Uczniowie z poszczególnych klas zaprezentowali własne interpretacje mniej lub bardziej znanych utworów:

Klasa IA - „Rozkwitały pąki białych róż”
Klasa IB - „Piechota” – III miejsce
Klasa IIA - „ Legiony”
Klasa IIB - „Róża czerwono, biało kwitnie bez” – wyróżnienie
Klasa IIC - „Przybyli ułani” – wyróżnienie dla Jakuba Wiechety
Klasa IIIA – „Ej, dziewczyno” – II miejsce
Klasa IIIB – „ Ta Ziemia taka czysta” – I miejsce
Klasa IIIC – „ Biały krzyż”.

W dniu 11 listopada reprezentacja społeczności gimnazjalnej uczestniczyła w lokalnych uroczystościach, rozpoczętych Mszą św. w kościele parafialnym, po której złożono wieńce pod pomnikiem pomordowanych w Radwanowicach.
04.11.2010

DNI WOLNE OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNO-WYCHOWAWCZYCH

ZARZĄDZENIE NR 7/2010 Z DNIA 29 PAŹDZIERNIKA 2010 ROKU
W SPRAWIE USTALENIA DODATKOWYCH DNI WOLNYCH OD
ZAJĘĆ DYDAKTYCZNO-WYCHOWAWCZYCH W GIMNAZJUM
Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W ZESPOLE SZKÓŁ
W RUDAWIE W ROKU SZKOLNYM 2010/2011.

Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 5 października 2010 w sprawie organizacji roku szkolnego par. 5. i par. 6. 1.

 1. Dyrektor Zespołu Szkół w Rudawie, po uzyskaniu pozytywnej opinii Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego ustala dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2010/2011:
  • 12 listopada 2010 r.
  • 7 stycznia 2011 r.
  • 5 kwietnia 2011 r.
  • 12 kwietnia 2011 r.
  • 13 kwietnia 2011 r.
  • 14 kwietnia 2011 r.
  • 2 maja 2011 r.
 2. W dniach ustalonych w punkcie 1. w szkole będą organizowane zajęcia wychowawczo-opiekuńcze.
 3. Wychowawcy klas zobowiązani są do poinformowania Rodziców o możliwości udziału uczniów w zajęciach wychowawczo-opiekuńczych.
 4. Zarządzenie podaje się do publicznej wiadomości poprzez zamieszczenie na stronie internetowej szkoły i szkolnych tablicach ogłoszeń.
 5. Dyrektor Zespołu Szkół w Rudawie
  Jadwiga Kołodzińska

14.10.2010

Dzień Edukacji Narodowej

Dzien Edukacji Narodowej W dniu 14 października 2010 roku społeczność Gimnazjum obchodziła podwójną uroczystość: Dzień Edukacji Narodowej i ślubowanie uczniów klas pierwszych. Z tej okazji odbyła się akademia, podczas której z humorem zaprezentowano życie szkolne a pierwszoklasiści przyrzekli być wzorowymi uczniami.
21.09.2010

Harmonogram zebrań z rodzicami w roku szkolnym 2010/11


23.09.2010 - 18:00
18.11.2010 - 17:00
27.01.2011
24.03.2011 - Dzień Otwarty
24.03.2011 - Spotkanie z rodzicami uczniów klas III
18.05.2011

W wyjątkowych przypadkach daty zebrań mogą ulec zmianie.
01.09.2010

Rozpoczęcie roku szkolnego 2010/2011

W dniu 1 września 2010 roku w Gimnazjum w Rudawie powitano nowy rok szkolny. Nie da się ukryć, że nastąpił kres wakacji i należy poważnie myśleć o uczniowskich obowiązkach. Przypomniał je w przypowieści „Mistrz Profesor”. Podczas uroczystej akademii wspomniano również wydarzenia sprzed ponad siedemdziesięciu laty, kiedy to „inny wrzesień” przyniósł cierpienie i walkę o wolność.
21.09.2010

Zebranie z rodzicami

W dniu 23.09.2010 o godz. 18:00 odbędzie się zebranie z rodzicami w gimnazjum, na które serdecznie zapraszają Dyrekcja Szkoły i nauczyciele.
16.06.2010

UWAGA! PODRĘCZNIKI!

Wykaz podręczników obowiązujących w roku szkolnym 2010/2011 znajduje się tutaj.
07.05.2010

Zebranie z Rodzicami

Zebranie z Rodzicami odbędzie się 11.05.2010 w godzinach:
1700 - spotkanie z terapeutą i specjalistą ds. uzależnień w sali klasy Ia [I piętro] nt. Jak uchronić dziecko przed niebezpieczeństwem uzależnień i negatywnym wpływem rówieśników
1745 - spotkania rodziców z wychowawcami w klasach
1820 - spotkanie w sali klasy IIb [parter] w sprawie wyjazdu na Mazury

Po zebraniach klasowych konsultacje z nauczycielami.
19.04.2010

EGZAMIN GIMNAZJALNY

Egzamin gimnazjalny w roku szkolnym 2009/2010:
część humanistyczna - 27 kwietnia 2010r
część matematyczno - przyrodnicza - 28 kwietnia 2010r
język angielski - 29 kwietnia 2010r

Uczniowie klas I i II nie przychodzą w tych dniach do szkoły.
10.04.2010

Ku pamięci Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i wszystkich ofiar katastrofy lotniczej w Smoleńsku

"Każda śmierć staje się ofiarą, aby ożyli inni powołani do życia i do trudu w czasie, który Bóg im naznaczył." [Anna Kamieńska]
19.03.2010

Przez zabawę do wiedzy, czyli Dzień Otwarty w Gimnazjum


Tegoroczny Dzień Otwarty w Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi w Rudawie odbył się 13 marca 2010r. Gości powitały Pani Dyrektor, mgr Jadwiga Kołodzińska i przewodnicząca Rady Samorządu Uczniowskiego, Sabina Firek, przedstawiając ofertę edukacyjną szkoły i osiągnięcia uczniów oraz życząc dobrej zabawy w czasie Dnia Otwartego. Poznawanie życia Gimnazjum rozpoczęło się od spektaklu teatralnego pt. „ Balladyna” w wersji współczesnej i niekoniecznie zgodnej z oryginalną fabułą. Goście zwiedzili szkołę, uczestnicząc w różnych zajęciach: było spotkanie z sobowtórem Henryka Sienkiewicza, film o jego pobycie w Rudawie, prezentacja multimedialna o Beethovenie. Goście mieli okazję rozwiązywać zagadki matematyczne, uczestniczyć w chemicznym show oraz zobaczyć „na żywo” przedstawicieli epok historycznych, począwszy od starożytności. Wiele emocji wzbudziły zajęcia plastyczne, podczas których można było stworzyć własne slajdy oraz program kabaretowo - muzyczny w języku angielskim, prowadzony przez Lady Gagę. Społeczność uczniowska Gimnazjum wykazała się wielką wiedzą, umiejętnościami i poczuciem humoru, współorganizując Dzień Otwarty.
01.03.2010

Dzień otwarty w Gimnazjum

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Uczniowie Gimnazjum zapraszają na Dzień Otwarty Szkoły w dniu 13.03.2010 w godz. 1000-1300

Plan Dnia Otwartego Szkoły
Klasa integracyjna
01.03.2010

Zebranie z rodzicami

W związku z rekolekcjami wielkopostnymi zebranie z rodzicami odbędzie się 23.03.2010. Harmonogram zebrania:

1700- spotkanie z rodzicami uczniów klas III: Omówienie wyników próbnych egzaminów gimnazjalnych. Zasady rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych na rok 2010/2011 (doradca zawodowy) - sala geograficzna, parter.

1730- konsultacje dla rodziców uczniów
03.02.2010

Dyskoteka walentynkowa

W dniu 15 lutego 2010r. w godzinach 1700-2000 odbędzie się dyskoteka walentynkowa. Obowiązuje obuwie zamienne.
21.12.2009

I nastał czas kolędowania


W dniu 21 grudnia 2009 roku społeczność gimnazjalna spotkała się przy wigilijnym stole. Uroczystość rozpoczął występ gimnazjalistów, którzy pod kierunkiem Pani Barbary Buczek i Pani Jadwigi Miłek przygotowali spektakl pt. "Co się stało z pasterzami?". Potem były życzenia, łamanie się opłatkiem i wspólna kolacja wigilijna.
17.11.2009

„Mam prawo zdobywać wiedzę i stawać się coraz lepszym...”


W dniu 16 listopada 2009r. społeczność Gimnazjum w Rudawie spotkała się z księdzem biskupem Józefem Guzdkiem. W czasie spotkania z uczniami ksiądz biskup podkreślił rolę „trzech domów”, czyli domu rodzinnego, kościoła i szkoły, w kształceniu i wychowaniu. Każdy powinien umieć „wykorzystać czas w szkole”, bo „szkoła jest ogromną szansą”. Podstawowym prawem ucznia jest zdobywanie wiedzy i stawanie się coraz lepszym. Warto doceniać wymagających nauczycieli, warto korzystać z ich mądrości i doświadczenia.

„Żeby wam się chciało chcieć” – powiedział na pożegnanie Szanowny Gość.
12.11.2009

Droga do Niepodległości

Uczniowie, nauczyciele i pracownicy Szkoły uczcili 91 rocznicę odzyskania niepodległości. W dniu 11 listopada przedstawiciele Gimnazjum uczestniczyli w uroczystej Mszy świętej w intencji Ojczyzny. Szkolna akademia natomiast odbyła się 12 listopada. Były wiersze, pokaz multimedialny i Konkurs Pieśni Patriotycznej.

Konkurs Pieśni Patriotycznej, który w Gimnazjum odbywał się po raz drugi, udowodnił, że jeśli jest pomysł i zapał, to można sięgać po laury. W konkursie wzięli udział uczniowie z siedmiu klas. Na scenie, gdzie stał „Biały Krzyż” spotkali się walczący o niepodległość w różnych czasach. „Przybyli ułani”, przeszła „Piechota” wraz z „Pierwsza Kadrową”, przejechali „Czterej pancerni”. Jeden z żołnierzy niósł „Serce w plecaku” a towarzyszyły mu „Siekiera, motyka”.

Jury po burzliwych obradach ogłosiło werdykt i nagrodziło zwycięzców:
I miejsce – klasa IIB ( „Siekiera motyka”)
II miejsce – klasa IIA ( „Serce w plecaku”)
III miejsce – klasa IIIB ( „Przybyli ułani pod okienko”)
Wyróżnienia: klasa IB ( „Biały krzyż”) i klasa IIIA ( „Pierwsza Kadrowa”).
10-11-2009

Zebranie z rodzicami

W dniu 17.11.2009 o godz. 1700 odbędą się spotkania wychowawców i nauczycieli z rodzicami uczniów gimnazjum.
15.10.2009

Dzień Edukacji Narodowej i ślubowanie uczniów klas pierwszych


W dniu 14 października 2009r. w Gimnazjum obchodzono Dzień Edukacji Narodowej. Już od samego rana trwały przygotowania do uroczystej akademii, która rozpoczęła się o godzinie 9:00 w szkolnej hali sportowej. Pani Dyrektor złożyła serdeczne życzenia pracownikom szkoły, uczniom i ich rodzicom. Dzień Edukacji Narodowej to również wyjątkowy dzień dla uczniów klas pierwszych, którzy, zgodnie z tradycją szkoły, przyrzekali, że będą kierować się rozumem, wytrwale dążyć do słusznych celów, rzetelnie wykonywać obowiązki uczniowskie. Należy zatem życzyć świeżo upieczonym gimnazjalistom, by pamiętali o tym, co ślubowali. Uroczystości uświetniły występy uczniów, wprawiając wszystkich w dobry humor.
11.10.2009

Zmiana organizacji zajęć 14 października 2009r.!!!

W dniu 14 października 2009r., w związku z Dniem Edukacji Narodowej, zajęcia odbywają się w godzinach od 9.00 do 11.30. Obiad ok. 11.15.
27.08.2009

Rozpoczęcie roku szkolnego 2009/2010

godz. 8:00 - Msza święta w kościele parafialnym w Rudawie
godz. 9:00 - Uroczystości otwierające rok szkolny na sali gimnastycznej w Szkole w Rudawie
10.05.2009

AKADEMIA Z OKAZJI UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

W dniu 7 mają br. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

3 maja

Uczniowie po odśpiewaniu Hymnu Państwowego obejrzeli prezentację multimedialną dotyczącą historii powstania i znaczenia tej konsytuacji, przygotowaną przez uczniów klasy IIIB: Milana Witka i Patryka Siodłaka.
W drugiej części apelu znalazły się scenki odgrywane przez uczniów na które składały się wypowiedzi o tym ważnym dla Polaków dniu oraz utwory muzyczne wykonane przez nasz chór. Podczas przedstawienia uczniowie mogli podziwiać reprodukcje obrazów związane z tym okresem.
Apel był prawdziwą lekcją historii i patriotyzmu.
13.04.2009

DZIEŃ OTWARTY W GIMNAZJUM IM. HENRYKA SIENKIEWICZA W RUDAWIE

W dniu 14 marca 2009r. w godzinach od 10 do 14 w Gimnazjum im. H. Sienkiewicza w Rudawie odbył się Dzień Otwarty. W tym dniu szkołę odwiedziło 30 uczniów, 7 rodziców oraz przedstawiciele Urzędu Gminy Zabierzów.
Głównym celem Dnia Otwartego było zapoznanie szóstoklasistów z ofertą edukacyjną Gimnazjum w Rudawie.
Zaproszeni goście oraz szóstoklasiści ze szkół podstawowych w Rudawie, Nielepicach, Radwanowicach i Krzeszowicach mieli okazję zwiedzić sale lekcyjne, pracownie przedmiotowe, zapoznać się z organizacją pracy szkoły oraz obejrzeć prezentacje przygotowane przez uczniów Gimnazjum. Przedstawiono zapracowaną średniowieczną kobietę, przybliżono sylwetkę Henryka Sienkiewicza, podając przepis na zdobycie miliona dolarów, zwanego NOBLEM. Szóstoklasiści poznali metodę mnożenia na palcach, obejrzeli układ taneczny do piosenki w języku angielskim a także byli świadkami udanych eksperymentów chemicznych. Całość programu uzupełniały skecze: „ O tym, jak rycerz damę ratował ” i „ O tym, jak chłop smoka zabił ”.
Każdy uczeń-gość obdarowany został folderem o szkole, prospektem Szkolnego Ośrodka Kariery i słodyczami.
Społeczność uczniowska Gimnazjum im. H. Sienkiewicza w Rudawie z radością przyjmie do swego grona obecnych szóstoklasistów.
03.04.2009

EGZAMIN GIMNAZJALNY

Egzamin gimnazjalny w tym roku szkolnym będzie trwał 3 dni:
część humanistyczna - 22 kwietnia 2009r
część matematyczno - przyrodnicza - 23 kwietnia 2009r
język angielski - 24 kwietnia 2009r