Prosimy o zapoznanie się z Klauzulą informacyjną RODO

Aktualności

17.09.2018

Zebranie z Rodzicami

Dnia 20 września 2018r. (czwartek) odbędą się pierwsze w tym roku szkolnym zebrania klasowe dla Rodziców Uczniów Naszej Szkoły.

 • godz. 17.00 – Oddziały Przedszkolne oraz klasy I-III
 • godz. 18.30 – kl.IV-VIII oraz klasy gimnazjalne.

Serdecznie zapraszamy

01.09.2018

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 w Szkole Podstawowej w Rudawie odbędzie się 3 września 2018r.


Szkoła Podstawowa klasy V-VIII i klasy gimnazjalne
Msza św. - godzina 08:30
Spotkanie inauguracyjne w szkole - godzina 09:30

Dowóz do kościoła:

 • z Młynki - godzina 08:00
 • z Nielepic - godzina 08:05
 • z Sowiarki - godzina 08:10
 • z Niegoszowic - godzina 08:15
 • z Brzezinki - godzina 08:00
 • z Radwanowic - godzina 08:10
 • z Pisar - godzina 08:15


Szkoła Podstawowa klasy I-IV i oddziały przedszkolne
Msza św. - godzina 10:30
Spotkanie inauguracyjne w szkole - godzina 11:30

Dowóz do kościoła:

 • z Sowiarki - godzina 10:00
 • z Niegoszowic - godzina 10:05
 • z Brzezinki - godzina 10:15
 • z Radwanowic - godzina 10:20
 • z Pisar - godzina 10:25

28.06.2018

Daniel Prusak finalistą Konkursu Informatycznego

W tegorocznej edycji Tematycznego Konkursu Informatycznego finalistą etapu wojewódzkiego został Daniel Prusak. Należy nadmienić, że chłopiec jest jednym z nielicznych finalistów, którzy reprezentowali szkoły wiejskie.

28.06.2018

II miejsce w etapie rejonowym Ogólnopolskiego Turnieju BRD

W dniu 27 kwietnia 2018r. w Przegini odbył się etap powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym. Nasi przedstawiciele: Julia Figurny, Maciej Zając i Michał Michalik zajęli II miejsce.


28.06.2018

Udział w warsztatach i grze historycznej " Czyn zbrojny Polaków I i II wojny światowej" w Muzeum Armii Krajowej w Krakowie

13 czerwca 2018r. uczniowie klas gimnazjalnych i szkoły podstawowej wzięli udział w warsztatach i grze historycznej "Czyn zbrojny Polaków I i II wojny światowej" na terenie Muzeum Armii Krajowej,  pod opieką pani Aldony Danielak i pani Beaty Żurakowskiej- Wilewskiej. Uczniowie szczególnie zainteresowani  historią odpowiadali na liczne pytania dotyczące legionów Piłsudskiego, wojny obronnej 1939 oraz Polskiego Państwa Podziemnego. Następnie podzieleni na grupy musieli wykonywać zadania polegające na odszukaniu odpowiedzi znajdujących się na terenie Muzeum. Zwycięska grupa odebrała nagrody.28.06.2018

Jakub Nęcka laureatem Ogólnopolskiego Międzyszkolnego Konkursu Literackiego o „Złote Pióro Prezydenta Jaworzna” XXII edycja – 2017/18 r.

W dniu 15 czerwca 2018 roku na uroczystej gali, z rąk prezydenta Jaworzna Pawła Gilberta, uczeń naszej szkoły, Jakub Nęcka z klasy 2a, odebrał dyplomy i nagrody Międzyszkolnego Konkursu Literackiego o „Złote Pióro Prezydenta Jaworzna”. Jedną z nich jest publikacja 24 nagrodzonych prac konkursowych. Zadaniem uczniów było napisanie utworu literackiego lub wiersza o dowolnej tematyce. Tytuł nagrodzonej pracy Kuby brzmi ,,Dywagacje młodego człowieka na temat czasu”. Oto jej treść:

Zmiana czasu! Raz do przodu raz do tyłu… Ja się pytam: Po co to komu? I co z tym czasem? Od jakiegoś nomen omen czasu problem ten spędza mi sen z powiek, bo dotyczy wielu aspektów życia. Jeśli jakiś obywatel miałby ustalony termin operacji na wyrostek na drugą w nocy, to czy przesunięcie zegara o godzinę do przodu oznacza, że jest już po operacji? A jeśli ona trwa, to co ten lekarz robił przez godzinę, że jeszcze jej nie ukończył?! A jeśli operacja wyznaczona będzie na godzinę trzecią w nocy i cofniemy zegary o godzinę, to znaczy, że będzie ją miał jeszcze raz? Istne szaleństwo!

Inny problem. Jeśli skoki narciarskie organizowane będą w innej strefie czasowej, a my oglądamy je w Polsce w nocy zmiany czasu, to też może być ciekawie. Skoczek skoczy o drugiej, a wyląduje... po trzeciej. I gdzie on był przez godzinę?! A jeśli cofniemy zegar, to skoczek skaczący o trzeciej wyląduje po drugiej. Kompletne szaleństwo! Rozumiem, że Stoch, Hula, Kubacki, Kot czy Żyła są uzdolnieni, ale raczej o czynienie cudów ich nie podejrzewam.

Teraz obejrzyjmy dwugodzinny, ciekawy film. Zaczynamy o drugiej, przesuwamy zegar do przodu i film kończymy oglądać o piątej. To przecież... trzy godziny! A jeśli zaczniemy oglądać ten sam film o trzeciej i cofniemy zegary o godzinę, to skończymy go oglądać o czwartej. To przecież godzina. Jak można obejrzeć dwugodzinny film raz godzinę, a innym razem w trzy? To przecież przeczy wszelkim prawom fizyki, matematyki, astronomii, a przede wszystkim zdrowemu rozsądkowi.

A gdybym w tym czasie szedł Ciemną Doliną i przesunięto by wskazówki zegara o godzinę, to znaczy, że szybciej bym przez nią przeszedł? A jeśli cofnięto by zegar, to szedłbym dłużej, bardziej bym się zmęczył, a może ta dolina byłaby dłuższa? Pociąg jadący w nocy, gdy następuje zmiana czasu, też wpada w jakiś dziwny niebyt i tę samą trasę przemierza raz o godzinę dłużej, a raz o godzinę krócej. I za ile godzin pracy płacą pracownikom pociągu?

Obecnie są plany, by już zostawić ten letni czas i nie wracać do zimowego. Nie będziemy cofać zegarów. Halo! Tak się nie robi! Ktoś mi ukradł godzinę i nie zamierza jej oddać. Szanowni państwo, to jest karygodne. Trzeba oddać, to co się zabrało, i już tego nie ruszać. Ten osobnik, który wymyślił zmianę czasu, powinien trafić na samo dno piekła, na wieczne potępienie. To jemu powinno się cofnąć zegar o godzinę, żeby za karę spędził w czeluściach piekielnych wieczność i jedną godzinę dodatkowo. Jemu też nie powinno się przesuwać zegara o godzinę do przodu! Niech cierpi tam za całe zamieszanie czasowe i wszystko z nim związane, co nam zgotował na tym łez padole. A przez te zmiany czasu mnie chce się płakać jeszcze bardziej.

Powiem więcej: zwariować można! Nie będę już o tym myślał. Szkoda czasu...


01.06.2018

Małopolski Konkurs Historyczny

W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie klasy IIIa gimnazjum w Rudawie Dawid Szczepański i Aleksander Skrobot wzięli udział w Małopolskim Konkursie Historycznym. Dawid Szczepański uzyskał tytuł laureata, a Aleksander Skrobot tytuł finalisty.


01.06.2018

III Gminny Konkurs Historyczny im. Witolda Pileckiego "Ta co nie zginęła – 100 lat Niepodległej Polski".

Uczniowie klas II i III gimnazjum w Rudawie wzięli udział w gminnym konkursie historycznym, przygotowując prace multimedialne. Do ścisłego finału zakwalifikował się zespół chłopców klasy IIIa – Bartosz Hojna i Kacper Koczwara.  Podczas uroczystości musieli oni zaprezentować swoją pracę rywalizując z innymi zespołami. Chłopcy zdobyli II miejsce w konkursie.


01.06.2018

V Małopolski Konkurs Historyczny "Śladami niezłomnych. Witold Pilecki i Emil Fieldorf Nil"

16 marca 2018r. Uczennica klasy IIIa Gloria Radwan wzięła udział w V Małopolskim Konkursie Historycznym w Oświęcimiu na etapie wojewódzkim. Zdający mieli możliwość obejrzenia filmu „Nieobojętni”, rozmowy z reżyserem filmu Mirosławem Krzyszkowskim oraz odbyli wizytę w Muzeum Auschwitz.

12.05.2018

Zebranie z Rodzicami

Dnia 17 maja 2018r. (czwartek) odbędą się ostatnie w tym roku szkolnym zebrania klasowe dla Rodziców Uczniów Naszej Szkoły.
- godz. 16.30 – Oddziały Przedszkolne, klasy I-III
- godz. 18.00 – kl.IV-VII, klasy gimnazjalne.

Serdecznie zapraszamy.

25.03.2018

Ogólnopolski Konkurs „Parki Krajobrazowe Polski”

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas gimnazjalnych Szkoły Podstawowej w Rudawie, wzorem lat ubiegłych, wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie „ Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Zgodnie z regulaminem czworo uczniów, którzy uzyskali najwyższe wyniki w etapie szkolnym - reprezentowało szkołę, a jednocześnie wybrany park krajobrazowy na kolejnym etapie. Nasza drużyna zakwalifikowała się bezpośrednio do 3 etapu – tzw. parkowego, który odbył się w dniu 01.03.2018r. w Krakowie. Uczestniczyło w nim 8 gimnazjów, reprezentujących Tenczyński P.K., Dłubniański P.K. i P.K. Dolinki Krakowskie. Uczniowie pisali test złożony z 15 pytań ogólnych z zakresu wiedzy przyrodniczej i ekologicznej oraz 10 pytań dotyczących sześciu najbliższych parków krajobrazowych, tworzących tzw. pierścień jurajski. Wyniki poszczególnych członków drużyny były sumowane, co było podstawą do wyłonienia zwycięzców konkursu. Przyznano tylko pierwsze miejsca dla reprezentantów poszczególnych parków krajobrazowych, którzy wezmą udział w etapie wojewódzkim. Nasza szkolna drużyna w składzie: Filip Kubin z kl. IIIA , Wiktoria Jaroń, Filip Marek oraz Jan Łagosz z kl.IIIB została wyróżniona wraz z innymi uczestnikami. Otrzymali pamiątkowe dyplomy i gry edukacyjne, które z pewnością były miłą rekompensatą za włożony wysiłek w przygotowanie się do konkursu. Dla wszystkich został przygotowany poczęstunek. Uczniowie mieli także okazję do wspólnych rozmów i integracji w miłej atmosferze, jaką stworzyli organizatorzy.


19.03.2018

Dzień Otwarty dla Rodziców Uczniów Szkoły Podstawowej

Informujemy o wywiadówce dla rodziców, która odbędzie się 22 marca 2018r. (czwartek). Rodziców uczniów klas trzecich gimnazjum zapraszamy na 17.00 na spotkanie w sali klasy IIIA (piętro).

W planie:
1. zapoznanie z procedurami egzaminu gimnazjalnego oraz organizacją
egzaminów w tym roku szkolnym,
2. przedstawienie zasad rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych,
3. konsultacje indywidualne z wychowawcami i nauczycielami oraz pedagogiem i doradcą zawodowym do godz.19.00.

Rodziców uczniów z pozostałych klas zapraszamy na indywidualne rozmowy z nauczycielami w godz. 17.00–19.00.

Serdecznie zapraszamy.

23.01.2018

Zebranie z Rodzicami

Dnia 25 stycznia 2018r. (czwartek) odbędą się zebrania klasowe dla Rodziców Uczniów Naszej Szkoły.
- godz. 16.30 – Oddziały Przedszkolne, klasy I-III
- godz. 18.00 – kl.IV-VII, klasy gimnazjalne.

Serdecznie zapraszamy

05.12.2017

Warsztaty plastyczne w Radwanowicach

W dniu 15.11.2017 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Warsztatach Plastycznych w Ośrodku Fundacji w Radwanowicach.


05.12.2017

Wicemistrzowie powiatu w szachach drużynowych

Mistrzostwa Powiatu Krakowskiego w szachach drużynowych odbyły się 13.11.2017 r. w Skawinie. Naszą szkołę reprezentowali: Ślęzak Patrycja, Szczurek Krzysztof, Cybula Piotr oraz Raźny Franciszek. Po wyrównanej walce z drużyną gospodarzy, nasi reprezentanci zajęli w zawodach II miejsce.

Serdecznie gratulujemy !


05.12.2017

Moja Ojczyzna - wolność w kolorach

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Konkursie Plastycznym pt.: "Moja ojczyzna – wolność w kolorach", organizowanym przez Samorządowe Centrum Kultury i Promocji w Zabierzowie. Na etapie szkolnym zostało wyłonionych 19 prac uczniów z KL II - III gimnazjum, które zostały dostarczone do siedziby organizatora. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 11 XI 2017 w Domu Kultury w Zabierzowie w trakcie uroczystych obchodów Święta Niepodległości. Bardzo się ucieszyliśmy z przyznanych miejsc: Weronika Goraj z klasy IIb zajęła I miejsce, natomiast III miejsce ekzekwo zajęły: Katarzyna Faliszek z klasy IIc oraz Wiktoria Karcz z klasy IIc. Organizacją konkursu na terenie szkoły zajęła się pani Maria Rochon.


05.12.2017

Z wizytą w Więckowicach

Dnia 7 listopada w jesienne przedpołudnie uczniowie Naszej Szkoły sprawili radość mieszkańcom DPS w Więckowicach przedstawiając program słowno-muzyczny, który przygotowała p. Urszula Szeluch. Występy uczniów bardzo się podobały o czym świadczyły gromkie brawa.12.11.2017

Zebranie z Rodzicami 16.11.2017

Godz. 16:30: zebranie z Rodzicami kl. 0-III zapoczątkowane szkoleniem "Komunikacja rodziców z dziećmi"


Godz. 18:00: zebranie z Rodzicami klas IV-VII oraz klas gimnazjalnych zapoczątkowane szkoleniem "Komunikacja rodziców z dziećmi"


Godz. 17:30: spotkanie przedstawicieli Rady Rodziców

18.10.2017

Mistrzowie gminy w halowej piłce nożnej

Rok szkolny 2017/18 uczniowie naszej szkoły rozpoczęli zwycięstwem w gminnych zawodach halowej piłki nożnej. Reprezentacja szkoły wystąpiła w następującym składzie:

- dziewczęta: Gędłek Wiktoria, Sumera Weronika, Stryjak Marcelina, Kaczmarczyk Julia, Łabuzek Marta, Jaroń Wiktoria, Dulewicz Aleksandra

- chłopcy: Dziedzic Krystian, Karcz Karol, Mucha Konrad, Migdał Jakub, Jamrozik Jakub, Siudek Łukasz, Ziemba Michał

Gminę Zabierzów dziewczęta reprezentowały w zawodach powiatowych zajmując V miejsce. Chłopcy w zawodach uczestniczyć będą 19.10.2017.

 

Serdecznie gratulujemy!


17.09.2017

Zebranie z Rodzicami

Dnia 21 września 2017r. (czwartek) odbędą się zebrania klasowe dla Rodziców Uczniów Naszej Szkoły.

 • godz. 17.00 – Oddziały Przedszkolne, klasy I-III
 • godz. 18.30 – kl.IV-VII, klasy gimnazjalne.

Serdecznie zapraszamy

17.09.2017

Harmonogram planowanych zebrań z rodzicami w roku szkolnym 2017/2018

Harmonogram planowanych zebrań z rodzicami w roku szkolnym 2017/2018: harmonogram.

30.08.2017

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 w Szkole Podstawowej w Rudawie odbędzie się 4 września 2017 r.


Szkoła Podstawowa IV-VII i klasy gimnazjalne

Msza św. - godzina 8:00

Spotkanie inauguracyjne w szkole o godz. 9:00

Dowóz do Kościoła:

 • z Młynki: godz. 7:30
 • z Nielepic: godz. 7:35
 • z Sowiarki: godz. 7:40
 • z Niegoszowic: godz. 7:45
 • z Brzezinki: godz. 7:30
 • z Radwanowic: godz. 7:40
 • z Pisar: godz. 7:45

Szkoła Podstawowa klasy I-III i oddziały przedszkolne

Msza św. - godzina 9:30

Spotkanie inauguracyjne w szkole o godz. 10:30

Dowóz do Kościoła:

 • z Sowiarki: godz. 8:40
 • z Niegoszowic: godz. 8:45
 • z Brzezinki: godz. 9:00
 • z Radwanowic: godz. 9:10
 • z Pisar: godz. 9:15
02.07.2017

Godziny pracy sekretariatu w dniach 03.07-19.07 2017.

Informujemy, że od dnia 03.07.2017 do 19.07.2017 z powodu remontu sekretariat szkoły czynny będzie w godzinach od 7:30 do 9:30. W sprawach pilnych prosimy o kontakt w godzinach pracy sekretariatu pod numerem 12 28-39-550.


Dyrektor Zespołu Szkół w Rudawie

02.07.2017

Szkolny dzień sportu i profilaktyki

21 czerwca 2017r. w naszym gimnazjum odbył się Szkolny Dzień Sportu i Profilaktyki. Uczniowie z wychowawcami przygotowali w klasach drugie zdrowe śniadanie, które zaprezentowali ogółowi. Przygotowali plakaty "Bezpieczny rowerzysta na drodze". Na sali gimnastycznej wzięli udział w konkurencjach sportowych. "Parada Kłamców" - quiz profilaktyczny, nagrodził klasy odpowiednio do wskazanych poprawnych odpowiedzi, jabłkami. Przedstawiciele klas zaprezentowali układy ruchowe do muzyki. Na podsumowanie dnia, odbył się towarzyski mecz siatkówki, Nauczyciele kontra Uczniowie (2:0). Na apelu końcowym Pani Dyrektor wszystkim pogratulowała udziału, wręczyła przewodniczącym klas, dyplomy i owocowe nagrody. W tym roku, podsumowując wszystkie konkurencje (włączając w to, międzyklasowy turniej ringo), najlepiej wypadła klasa 2b, zajęła pierwsze miejsce. Miejsce drugie kl. 3b, miejsce trzecie klasy 1c i 3a, miejsce czwarte klasa 1a, oraz miejsce piąte klasy 1b i 2a. Gratulujemy!

Katarzyna Majka, Marcin Wróbel21.06.2017

I to już koniec…

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 dla Społeczności Gimnazjum odbędzie się w piątek 23 czerwca br. o godzinie 9.00 na sali gimnastycznej.

Serdecznie zapraszamy 

21.06.2017

Turniej historyczny Cechy Dawnego Krakowa XIV-XVIII w.

30.05.2017r. odbył się finał turnieju historycznego "Cechy Dawnego Krakowa XIV - XVIII w." w budynku Cechu Rzemiosł Spożywczych w Krakowie. Uczennice klasy III a - Karolina Kasprzyk, Klaudia Kozera i Paulina Nobis wykonały prezentację multimedialną i zdobyły II miejsce w kategorii gimnazjum.21.06.2017

Gminny konkurs historyczny

25.05.2017r. odbył się gminny konkurs historyczny  "Inka - dziewczyna wyklęta, niezłomna, niepokonana..." w Nielepicach. Udział wzięły wyłonione z etapu szkolnego ( 10.05.17) uczennice: Karolina Woźniak, Kaja Adamczyk i Gloria Radwan. II miejsce zajęła Karolina Woźniak


21.06.2017

Śladami Żołnierzy Wyklętych

17.03.2017r. odbył się finał IV Małopolskiego Konkursu "Śladami żołnierzy wyklętych. Pułkownik Witold Pilecki i Danuta Siedzikówna ps. Inka w panteonie polskiej historii" w Oświęcimiu. Udział wzięły wyłonione z etapu szkolnego uczennice klasy III - Karolina Woźniak i Małgorzata Kulka oraz uczennica klasy II - Gloria Radwan. Uczennice przygotowywały się do konkursu pod opieką nauczyciela historii Aldony Danielak.


18.06.2017

Weronika Skorus - laureatką Gminnego Konkursu "Smog – zmieńmy to!"

W ramach tegorocznych obchodów Dnia Ziemi uczniowie Gimnazjum w Rudawie wzięli udział w Gminnym Konkursie „Smog – zmieńmy to!” organizowanym przez Gimnazjum w Rząsce wraz ze Stowarzyszeniem „Homini Et Terrae”. Celem konkursu było edukowanie młodzieży w zakresie problematyki zanieczyszczenia powietrza oraz promowanie działań na rzecz ochrony środowiska. W ramach przygotowań w każdej klasie zostały przeprowadzone zajęcia dotyczące zanieczyszczenia powietrza, jego przyczyn, skutków oraz sposobów zmniejszenia emisji. 29.03.17r. odbył się etap szkolny konkursu, w którym wzięło udział 135 uczniów ze wszystkich klas. Po przeprowadzonej dogrywce wyłoniono szkolną reprezentację w składzie: Weronika Skorus, Kinga Wożniak i Szymon Szumiec, która wzięła udział w finale gminnym 25.04.17r. w Zespole Szkół w Rząsce. Drugie miejsce zajęła Weronika, a Kinga i Szymon przegrali w dogrywce o trzecie miejsce. Oficjalne ogłoszenie wyników konkursu i rozdanie nagród odbyło się podczas Gminnego Dnia Dziecka na Rynku w Zabierzowie w dniu 4.06.17r. Naszej laureatce i finalistom serdecznie gratulujemy!


18.06.2017

Weronika Skorus – finalistką konkursu biologicznego

Weronika Skorus została finalistką Konkursu Biologicznego organizowanego przez Małopolskiego Kuratora Oświaty. Tematem tegorocznego konkursu było „Zdrowie człowieka w aspekcie terapii genowej”. Weronice gratulujemy bardzo dobrego wyniku i życzymy dalszych sukcesów!


18.06.2017

Ogólnopolski Konkurs „Parki Krajobrazowe Polski”

W bieżącym roku szkolnym uczniowie Gimnazjum w Rudawie wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie „ Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Zgodnie z regulaminem czworo uczniów, którzy uzyskali najwyższe wyniki w etapie szkolnym - reprezentowało szkołę, a jednocześnie wybrany park krajobrazowy na kolejnym etapie. Nasza drużyna zakwalifikowała się bezpośrednio do 3 etapu – tzw. parkowego, który odbył się w dniu 24.03.2017r. w Krakowie. Uczestniczyło w nim 11 gimnazjów, reprezentujących Tenczyński P.K., Dłubniański P.K. i P.K. Dolinki Krakowskie. Uczniowie pisali test złożony z 15 pytań ogólnych z zakresu wiedzy przyrodniczej i ekologicznej oraz 10 pytań dotyczących sześciu najbliższych parków krajobrazowych, tworzących tzw. pierścień jurajski. Wyniki poszczególnych członków drużyny były sumowane, co było podstawą do wyłonienia zwycięzców konkursu. Przyznano tylko pierwsze miejsca dla reprezentantów poszczególnych parków krajobrazowych, którzy wezmą udział w etapie wojewódzkim. Nasza szkolna drużyna w składzie: Krzysztof Szczurek kl. IA, Filip Kubin kl. IIA oraz Emilia Zalewa i Anna Żurakowska z kl. IIB została wyróżniona wraz z innymi uczestnikami. Otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki, które z pewnością były miłą rekompensatą za włożony wysiłek w przygotowanie się do konkursu. Dla wszystkich został przygotowany poczęstunek. Uczniowie mieli także okazję do wspólnych rozmów i integracji w miłej atmosferze, jaką stworzyli organizatorzy.18.06.2017

Kosą i bagnetem. Polacy w walce o niepodległość pod wodzą Kościuszki i Piłsudskiego.

W marcu 2017 roku uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w IV edycji konkursu patriotycznego „Kosą i bagnetem. Polacy w walce o niepodległość pod wodzą Kościuszki i Piłsudskiego", którego organizatorem jest Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie. Pięciu gimnazjalistów: Bartosz Gil i Krzysztof Szczurek z klasy 1a, Aleksander Skrobot i Dawid Szczepański z klasy 2a i Klaudia Kozera z klasy 3a. zakwalifikowało się do etapu wojewódzkiego. Odbył się on 31 maja 2017 roku w Krakowie w formie gry edukacyjnej. Polegał na odwiedzeniu siedmiu stacji i wykonaniu licznych zadań przygotowanych przez organizatora. Rozwiązanie ich było możliwe w oparciu o wiedzę zdobytą przez gimnazjalistów za pośrednictwem platformy e-learningowej. Uczniowie nasi uzyskali 68 punktów (na 75 możliwych) i uplasowali się na 4. miejscu, zostając laureatami konkursu. 7 czerwca 2017 roku odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu, podczas którego uczestnicy odebrali nagrody.10.06.2017

Siedzę z nosem w książce

1 czerwca 2017 roku uczniowie Zespołu Szkół będący jednocześnie czytelnikami Biblioteki Publicznej w Rudawie uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji czytelniczej Jak nie czytam, jak czytam. 200 uczniów promowało czytanie książek pod hasłem Siedzę z nosem w książce. Pomysłodawcą i głównym organizatorem akcji jest corocznie redakcja miesięcznika Biblioteka w Szkole. W ubiegłym roku w tym przedsięwzięciu wzięło udział ponad 430 tysięcy uczniów z całej Polski. W organizację akcji w Rudawie włączyli się uczniowie, bibliotekarze biblioteki szkolnej gimnazjum i biblioteki publicznej oraz nauczyciele.

Program naszej akcji objął:
- przeczytanie na głos fragmentu książki Brandona Mulla pt. „Baśniobór” przez Małopolskiego Mistrza Pięknego Czytania w kategorii Gimnazja – Jakuba Nęckę
- wspólną fotografię wszystkich uczestników
- przejście części uczniów pod Bibliotekę Publiczną w Rudawie z ulubionymi książkami i transparentami promującymi czytanie
- indywidualne czytanie wybranej przez siebie książki, słuchanie czytającego kolegi lub czytanie sobie nawzajem fragmentów z ulubionych powieści podczas pikniku czytelniczego na wolnym powietrzu

Chętni uczniowie przebrali się w stroje ulubionych bohaterów literackich. W przeddzień akcji gimnazjaliści wykonali transparenty z wymyślonymi przez siebie hasłami: Jesteśmy zaczytani, Siedzę z nosem w książce i z wybranymi tytułami książek. Akcja ta uświadomiła niejednemu czytelnikowi, że spędzanie czasu z książką może okazać się niezwykłą przygodą i zawsze jest modne.

Zdjęcia z wydarzenia dostępne są w galerii.


10.06.2017

Świat wielkich i małych kotów

Uczniowie naszej szkoły, wzięli udział w VII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Przyroda w Kolorach” – ŚWIAT WIELKICH I MAŁYCH KOTÓW, organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Krakowie przy ul. Grunwaldzkiej 5. W marcu i kwietniu , uczniowie tworzyli prace na płaszczyźnie i w przestrzeni, zainspirowane postacią kota i jego ciekawą naturą. Powstawały koty duże i małe, o różnorodnych kształtach i umaszczeniu . Na etapie szkolnym zostało wyłonionych 5 prac uczniów z KL II, które zostały dostarczone do siedziby organizatora konkursu. Na konkurs nadesłano 2591 prac z Polski, Białorusi, Ukrainy, Rosji, USA, Chorwacji i Czech. Uroczysty finał konkursu oraz otwarcie wystawy pokonkursowej odbył się w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie w sobotę 27 maja 2017 r.. Bardzo się ucieszyliśmy, ponieważ dwie prace naszych uczennic zostały nagrodzone w kategorii prac przestrzennych. Wiktoria Jaworska z kl IIa zdobyła II miejsce, natomiast Gloria Radwan z kl IIa otrzymała wyróżnienie. Uroczystość rozdania nagród uświetnił koncert swingowy zdolnych, młodych muzyków z Krakowa. Organizacją konkursu na terenie szkoły zajęła się pani Maria Rochon.


28.05.2017

I. miejsce Ani Baster w konkursie "Piękno drzemiące w wulkanach".

W dniu 20 kwietnia 2017r. odbyło się posiedzenie komisji oceniającej prace nadesłane na konkurs "Piękno drzemiące w wulkanach". Organizatorem konkursu było Muzeum Złota w Złotoryi. Wśród laureatów znalazła się Ania Baster, uczennica klasy trzeciej, która zdobyła pierwsze miejsce w Kategorii Klasy I-III Gimnazjum. Serdecznie gratulujemy.

28.05.2017

Konkurs Plastyczny "Taniec"

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gminnym konkursie plastycznym pt.:”Taniec”, organizowanym przez Samorządowe Centrum Kultury i Promocji w Zabierzowie. Na etapie szkolnym zostało wyłonionych 15 prac uczniów z KL I-III, które zostały dostarczone do siedziby organizatora. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 10 V 2017 w Domu Kultury w Zabierzowie. Bardzo się ucieszyliśmy z przyznanych miejsc: Aleksandra Firek z KL IIa zajęła II miejsce oraz Julia Figurny z KL IIa zajęła III miejsce. Prace młodych artystów zostały wyeksponowane na wystawie pokonkursowej. Organizacją konkursu na terenie szkoły zajęła się pani Maria Rochon.


16.05.2017

Spotkanie z kierowcą rajdowym

4.05.2017 odbyła się lekcja zawodoznawcza z polskim kierowcą rajdowym panem Janem Chmielewskim. Dziękujemy za ciekawą prezentację!


16.05.2017

Wycieczka zawodoznawcza

27.04.2017 odbyła się wycieczka zawodoznawcza do Międzynarodowego Portu Lotniczego Balice-Kraków. Mieliśmy okazję poznać lotnisko jako miejsce pracy wielu osób oraz poznaliśmy zasady odprawy biletowo-bagażowej i kontroli bezpieczeństwa. Spotkanie zorganizowała p.U.Szeluch i p.A.Chudzikiewicz.


07.05.2017

Trzecie miejsce w finale powiatowym Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym

W dniu 26 kwietnia 2017r. odbył się finał powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym w Zielonkach. Gimnazjum w Rudawie reprezentowali: Julia Figurny (rezerwowa, klasa IIA), Karolina Kasprzyk (klasa IIIA), Maciej Zając (klasa IIB) i Michał Zawadziński (klasa IIIB). Uczniowie wykazali się dużą wiedzą z zakresu udzielania pierwszej pomocy i przepisów o ruchu drogowym. Umiejętności jazdy na rowerze, ze względu na deszczową pogodę, nie udało im się zaprezentować. W efekcie nasi uczniowie uplasowali się na trzecim miejscu. Gratulujemy wyniku i rozległej wiedzy. (C. Rokicki)


27.04.2017

Zebranie z rodzicami

W dniu 17 maja 2017r. (środa) o godzinie 17:00 odbędą się zebrania klasowe dla Rodziców Naszych Gimnazjalistów, po których można będzie indywidualnie porozmawiać z Nauczycielami.

Serdecznie zapraszamy

27.04.2017

Ogólnopolski Konkurs dla szkół - Szkolny Klub Wolontariatu - podsumowanie

W okresie od 29 września 2016 r. do 30 marca 2017 r. Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi w Zespole Szkół w Rudawie wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie dla szkół pod nazwą Szkolny Klub Wolontariatu. Organizatorem konkursu było Studium Prawa Europejskiego w Warszawie. W ramach konkursu wykonaliśmy 8 zadań promujących działania wolontariatu w naszej szkole m.in.: zorganizowaliśmy konkurs "Pomocna dłoń"; przeszkoliliśmy wszystkie klasy na temat tego czym jest i czym nie jest wolontariat; zorganizowaliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariatu nagradzając naszych wolontariuszy i opiekunów akcji; wzięliśmy udział w kilku lokalnych i ogólnopolskich akcjach charytatywnych; zorganizowaliśmy warsztaty z zaprzyjaźnionymi fundacjami. Ponadto koordynator wolontariatu wziął udział w kursie on-line rozwijającym kompetencje prowadzenia szkolnego klubu wolontariatu. Udział w konkursie zainspirował nasze Szkolne Koło Wolontariatu do nowych wyzwań i działań. Szkoła zdobyła tytuł i Certyfikat SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU.


17.04.2017

Daty rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych - Małopolska


17.04.2017

62. Konkurs Recytatorski

7 marca 2017 roku w Samorządowoym centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów odbył się Gminny Etap 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Wysokie miejsca w kategorii gimnazjum zdobyli nasi uczniowie:

- Jakub Nęcka - kl. Ia (II miejsce)

- Wiktoria Jaworska - kl. IIa (III miejsce)

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Gratulujemy!

Laureaci etapu gminnego wzięli udział w eliminacjach powiatowych, które odbyły się 24 marca w Dworze w Mogilanach.

 


06.04.2017

Jakub Nęcka Mistrzem Pięknego Czytania w 2017 roku

Tradycyjnie od lat w naszym gimnazjum w styczniu przeprowadzane są szkolne eliminacje Małopolskiego Konkursu Pięknego Czytania. W tym roku uczniowie mieli bardzo duże możliwości w wyborze fragmentu, który chcieliby zaprezentować. Tekst miał być związany z Krakowem poprzez swoją treść lub osobę twórcy. Jury oceniało interpretację tekstu, dykcję oraz obowiązujący limit czasowy.

Wybór nie był łatwy najlepiej swoje umiejętności głośnego czytania zaprezentowali: Jakub Nęcka z kl. 1a i Klaudia Kozera z kl. 3a. Oni to, w dniu 8 marca 2017 roku, reprezentowali naszą szkołę w etapie wojewódzkim Konkursu w siedzibie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie. Jury konkursowe po przesłuchaniu 68 gimnazjalistów z Małopolski, przyznało tytuł Mistrza Pięknego Czytania Jakubowi Nęcka za zaprezentowanie fragmentu prozy Stanisława Mrożka Uczeń uczestniczył w uroczystej gali podczas, której wręczono dyplomy i nagrody. Dodatkową atrakcją uroczystości i nagrodą dla Mistrzów Pięknego Czytania w swoich kategoriach było przeczytanie gościom wybranych prz4ez siebie fragmentów. Bardzo cieszy nas fakt, że to podczas jubileuszowej X edycji Konkursu uczeń Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi im. Henryka Sienkiewicza w Zespole Szkół w Rudawie został Mistrzem Pięknego Czytania.

Beata Żurakowska-Wilewska06.04.2017

Konkurs wiedzy o Wielkiej Brytanii

Uczennica Kaja Adamczyk z Gimnazjum z Zespołu Szkół w Rudawie zajęła 3 Miejsce w VIII Gminnym Konkursie Wiedzy o Wielkiej Brytanii.

Gratulujemy
U. Szeluch


02.04.2017

17 Konkurs Poezji Obcojęzycznej

9 marca w XX LO w Krakowie odbyły się przesłuchania uczestników z 39 szkół gimnazjalnych zgłoszonych do konkursu. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice: Sylwia Setkowicz (IIA), Anna Baster (IIIA) i Weronika Skorus (IIIB). Dziewczęta zaprezentowały się wspaniale, wszystkie trzy zakwalifikowały się do finału, który odbył się 21 marca.

W finale konkursu I miejsce w kategorii Poezji Niemieckojęzycznej zdobyła Anna Baster recytująca wiersz „Heidenröslein“ (J.W. von Goethe), miejsce III w tej samej kategorii zajęła Weronika Skorus prezentująca wiersz „Sachliche Romanze” (E. Kästner).

Uczennicom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Anna Wieleba02.04.2017

Zagrożenia w sieci

W związku z niepokojącymi doniesieniami dotyczącymi pojawiających się zagrożeń w Internecie, zwracamy  się z prośbą o szczególne zwrócenie uwagi na kwestie bezpiecznego zachowania Państwa dzieci w Internecie.
    
Aplikacje i gry komputerowe mogą wspierać rozwój poznawczy, emocjonalny
i społeczny dzieci. Wpływają pozytywnie na: spostrzegawczość, reakcje na bodźce, zdolności przestrzenne, procesy myślowe oraz koncentrację uwagi. Poprawiają refleks i koordynację wzrokowo-ruchową oraz ćwiczą umiejętność współdziałania w grupie.

Jednak nadmierne korzystanie z nich może powodować problemy z koncentracją uwagi, zaniedbywania nauki, aktywności fizycznej, kontaktów z rodziną i kolegami. Może ono prowadzić również do rezygnacji z innych zainteresowań, zaniedbywania czynności takich, jak jedzenie czy sen, a w skrajnych przypadkach doprowadzić do uzależnienia.
    
Nie  wszystko, co pojawia się w Internecie, chociaż modne, jest bezpieczne i rozsądne.

Gry zawierające agresję i brutalną przemoc powodują wzrost poziomu agresji
u dzieci, uczą wrogich zachowań wobec innych ludzi oraz tego, że jedynym sposobem na rozwiązywanie problemów jest używanie siły. A w przypadku opisanym poniżej, mogą prowadzić do samookaleczenia, a nawet śmierci.

Zachęcamy rodziców do rozmowy z dzieckiem, omówienia jego aktywności w Internecie,  dopytania o ewentualne problemy, z jakimi być może się boryka. Dodatkowo istotne jest, aby zwrócić uwagę na zachowanie dziecka  w ostatnim czasie – jego ogólne samopoczucie, poziom zmęczenia, rodzaj filmów i muzyki jakiej słucha, zmian w dotychczasowych nawykach i zmianach grupy rówieśniczej.
    
Wskazówki dla rodziców dotyczące zachowania bezpieczeństwa w korzystaniu z aplikacji i gier komputerowych:
- Określ zasady korzystania z aplikacji  i czasu, jaki twoje dziecko może przeznaczać na gry komputerowe.
- Zainteresuj się, z jakich aplikacji korzysta Twoje dziecko i czy  gry , w jakie gra są dla niego odpowiednie
- Zanim kupisz swojemu dziecku grę, upewnij się, że jest odpowiednia do jego wieku. Może ci w tym pomóc system oceny gier PEGI.
- Zwróć uwagę, czy w zachowaniu Twojego dziecka nie pojawiają się sygnały uzależnienia od komputera.
- Upewnij się, że Twoje dziecko z powodu grania nie zaniedbuje obowiązków domowych i szkolnych.
- Sprawdź, czy gra jest pozbawiona mikropłatności.
- Pamiętaj, że istnieją mini gry, które nie wymagają instalacji, a zawierają treści nieodpowiednie dla dzieci.
- Zwróć uwagę na to, czy w grze można kontaktować się z innymi graczami i jaki maja oni na nie wpływ sprawdź, czy znajomości, jakie zawiera Twoje dziecko, korzystając z aplikacji lub grając w grę są  bezpieczne. Kontakt z innymi użytkownikami może być potencjalnym źródłem niebezpiecznych sytuacji i podejmowania ryzykownych zachowań.

W/w wskazówki są oparte o informacje zawarte w liście Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Zapraszamy do lektury broszury: "Zagrożenia w Internecie. Zapobieganie-reagowanie. Gry komputerowe", dostępnej pod adresem: https://www.ore.edu.pl/materialy-do-pobrania/category/55-profilaktyka-agresji-i-przemocy

W celu uzyskania porad i wskazówek rodzice mogą kontaktować się z pedagogiem szkolnym  /  wychowawcą lub dzwonić pod numer telefonu 800 100 100, oferujący bezpłatną i anonimową pomoc dla dorosłych (rodziców, nauczycieli, pedagogów).

Dzieci i młodzież, którzy potrzebują pomocy, chcą z kimś porozmawiać o swoich problemach mogą dzwonić pod numerem telefonu 800 121212 (Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży Rzecznika Praw Dziecka) lub zwrócić się do zaufanego nauczyciela.

Dziękujemy

23.03.2017

Dzień Otwarty dla Rodziców Gimnazjalistów

Uprzejmie informujemy o wywiadówce dla rodziców gimnazjalistów, która odbędzie się w dniu 30.03.2017 (czwartek). Rodziców z klas pierwszych i drugich zapraszamy na indywidualne rozmowy z nauczycielami w godz. 17.00–19.00. Rodziców uczniów klas trzecich zapraszamy na 17.00 na spotkanie w sali klasy IIIB (parter).
W planie:
1. zapoznanie z procedurami egzaminu gimnazjalnego oraz organizacją egzaminów w tym roku szkolnym,
2. konsultacje indywidualne z wychowawcami i nauczycielami oraz pedagogiem i doradcą zawodowym do godz.19.00.

Serdecznie zapraszamy.

12.03.2017

Dzień Kobiet w Gimnazjum

Z okazji Dnia Kobiet odbył się w naszej szkole apel, na którym w prezentacji multimedialnej przedstawiono muzykę z lat 60-70-80 dotyczącą kobiet. Młodzież z zainteresowaniem słuchała zaprezentowanych utworów.

Urszula Szeluch06.03.2017

Gminne targi edukacyjne 2017 w Zespole Szkół w Rudawie

Dnia 2.03.2017 odbyły się XIII Gminne Targi Edukacyjne w Zespole Szkół w Rudawie. Honorowy Patronat na imprezą, jak co roku objęli Starosta Powiatu Krakowskiego Pan Józefa Krzyworzeka, Wójt Gminy Zabierzów Pani Elżbieta Burtan oraz  Małopolska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości. Na targi przybyli zaproszeni goście: Wicewójt Gminy Zabierzów Bartłomiej Stawarz, Dyrektor GZEAS Janina Wilkosz, Dyrektor Poradni PP w Zabierzowie Joanna Hanusz, Zastępca Prezesa Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości Tadeusz Dąbrowski wraz z rzemieślnikami, Redaktor Naczelny ,, Znad Rudawy” Witold Ślusarski, Sołtys Rudawy Marcin Cieślak, Dyrektor Centrum Pedagogiki i Psychologii Politechniki Krakowskiej Marian Piekarski, Dyrektor Gimnazjum w Zabierzowie Beata Kęder, Dyrektor Zespołu Szkół w Rząsce Monika Musiał-Taźbirek. Wszystkich zebranych powitała Dyrektor Zespołu Szkół w Rudawie Jadwiga Kołodzińska.

Targi Edukacyjne organizowane są  w naszej gminie już od trzynastu lat. Co dwa - trzy lat staramy się zmieniać formułę tych spotkań, aby  jak najlepiej spełnić oczekiwania uczniów oraz odpowiedzieć na szybko zmieniający się rynek edukacji i pracy. I tak przez ostatnie trzy lata targi były zorganizowane w formie warsztatów prezentujących wybrane przez uczniów zawody.

W tym roku na prośbę uczniów wróciliśmy do układu stoisk, gdzie szkoły ponadgimnazjalne mogły zaprezentować swoją ofertę edukacyjną. Przyjechało 27 szkół ponadgimnazjalnych z Krakowa i powiatu krakowskiego. Młodzież mogła zapoznać się możliwościami kształcenia w takich zawodach jak: mechanik, mechatronik, technik eksploatacji portów i terminali, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, elektronik, informatyk, architekt krajobrazu i wiele innych. Dziesięć liceów ogólnokształcących zaprezentowało bardzo ciekawą ofertę proponując m.in. klasy z ciekawymi przedmiotami na poziomie rozszerzonym a także m.in klasę taneczno - teatralną, lotniczą, społeczno - medialną i inne.  

Rok szkolny 2016/2017 Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło rokiem wolontariatu stąd hasłem tegorocznych targów było „Wolontariat - pomagając innym budujesz swoją przyszłość zawodową”. Wolontariat to jedna z lepszych  form przygotowania młodzieży do przyszłej pracy zawodowej, dlatego zaprosiliśmy zaprzyjaźnione z nami fundacje: Fundacje Anny Dymnej „Mimo Wszystko”; Fundacje Brata Alberta w Radwanowicach, Hospicjum dla dzieci „Alma spei” i Polską Akację Humanitarną do poprowadzenia zajęć z gimnazjalistami w czasie targów. Fundacje przedstawiły zakres działań swoich organizacji a także zaprezentowały możliwość włączenia się w konkretną pomoc na rzecz potrzebujących. Nad całością organizacji tegorocznych targów czuwały wolontariuszki ze Szkolnego Koła Wolontariatu w Rudawie oraz Doradcy Zawodowi z Gimnazjów Gminy Zabierzów.

Dziękujemy wszystkim fundacjom, szkołom ponadgimnazajalnym, gimnazjom z naszej gminy, nauczycielom   i instytucjom, które objęły naszą imprezę Honorowym Patronatem. Zapraszamy za rok na kolejne targi.

 

Agata Chudzikiewicz
Doradca Zawodowy w Zespole Szkół w Rudawie05.03.2017

Gminny turniej piłki ręcznej

W lutym w Zabierzowie odbył się gminny turniej piłki ręcznej. Reprezentacja dziewcząt i chłopców zajęła w tych zawodach II miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
05.03.2017

Powiatowy Indywidualny Turniej Tenisa Stołowego

Powiatowy Indywidualny Turniej Tenisa Stołowego odbył  się w Skawinie.  Kaja Adamczyk, uczennica naszego gimnazjum, zakończyła zawody na wysokim  III miejscu.  Pozostałe uczennice również zaprezentowały wysoki poziom, kończąc zawody w pierwszej 12 najlepszych zawodniczek w powiecie.


05.03.2017

Zajęcia na strzelnicy

W ramach pozalekcyjnych zajęć sportowych uczniowie naszego gimnazjum w styczniu uczestniczyli w zajęciach na strzelnicy pneumatycznej w Krakowie. Na miejscu instruktor zapoznał grupę z zasadami panującymi na strzelnicy dotyczącymi bezpiecznego obchodzenia się z bronią oraz prawidłowego celowania. Młodzież miała możliwość doskonalić swoją cierpliwość, samokontrolę i precyzję.

Opiekunem wyjazdu był Marcin Wróbel.05.03.2017

Wycieczka zawodoznawcza

Dnia 22.02.2017 uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w wycieczce zawodoznawczej połączonej z lekcją savoir - vivre. Właściciel Restauracji Frykas Krzeszowice, pan Janusz Szumiec opowiedział nam o zawodach branży gastronomicznej oraz zaprezentował zasady zachowania się przy stole. Serdecznie dziękujemy za ciekawą lekcję oraz słodki poczęstunek.

Doradca zawodowy Agata Chudzikiewicz16.02.2017

Targi Edukacyjne w Rudawie

Zapraszamy uczniów z całej Gminy Zabierzów, rodziców, absolwentów i naszych przyjaciół. Warsztaty dla naszych uczniów poprowadzą: Fundacja Anny Dymnej "Mimo Wszystko", Fundacja im.Brata Alberta, Alma Spei - hospicjum domowe dla dzieci i Polska Akcja Humanitarna (PAH).


11.02.2017

Kwesta na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Dnia 15 stycznia grupa naszych wolontariuszy (15 osób) pod opieką p. U. Szeluch kwestowała na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Dziękujemy ze byliście z nami. Razem zebraliśmy: 4066,37 zł22.01.2017

Zebranie z rodzicami uczniów gimnazjum

Dnia 26 stycznia (czwartek) 2017r. o godz. 18.00 odbędą się zebrania klasowe dla Rodziców Naszych Gimnazjalistów

Serdecznie zapraszamy

22.01.2017

Zwycięstwo Ucznia Zespołu Szkół w Rudawie w Szkolnych Indywidualnych Mistrzostwach Polski w szachach

Podczas Szkolnych Indywidualnych Mistrzostw Polski w szachach klasycznych, odbywających się w dniach 08.01-15.01 2017 w Poroninie, Krzysztof Szczurek, uczeń klasy I Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi w Zespole Szkół w Rudawie zdobył Mistrzostwo Polski w kategorii chłopców do lat 15!

Organizatorem zawodów na zlecenie PZSZach był UKS przy SP 8 Chrzanów. W zawodach brało udział 136 zawodników reprezentujących szkoły z całej Polski. W trakcie 7-dniowego turnieju rozgrywanego na dystansie 9 rund tempem 60’+30” Krzysztof zdobył 8 punktów (siedem zwycięstw i dwa remisy) zostawiając rywali w pokonanym polu. Uzyskał również II klasę sportową i prawo do reprezentowania Polski na Mistrzostwach Świata Szkół, które odbędą się w dniach 21.04-01.05 2017 w Jassy w Rumunii.

Wyjazd na Mistrzostwa Polski Szkół w Poroninie nie byłby możliwy bez wsparcia Dyrektor Zespołu Szkół w Rudawie oraz Dyrektor GZEAS w Zabierzowie, która udostępniła środki na pokrycie kosztów udziału Krzysztofa w zawodach. Składam serdeczne podziękowania za okazane wsparcie i przychylność wobec uczniów mogących rozwijać swoje talenty i zainteresowania a jednocześnie przynosić chlubę swoim placówkom!

Katarzyna Szczurek31.12.2016

Konkurs plastyczny "Osobliwy dom zabawek"

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Konkursie Plastycznym pt.: "Osobliwy dom zabawek", organizowanym przez Samorządowe Centrum Kultury i Promocji w Zabierzowie. Na etapie szkolnym zostało wyłonionych 15 prac uczniów z KL I-III, które zostały dostarczone do siedziby organizatora. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 15 XII 2016 w Domu Kultury w Zabierzowie. Bardzo się ucieszyliśmy z wyjątkowej nagrody Grand Prix w kat. Gimnazjum, którą otrzymała nasza uczennica Anna Baster z klasy IIIa. Prace młodych artystów zostały wyeksponowane na wystawie pokonkursowej. Nagrodzone prace zostały wybrane także do kalendarza na rok 2017, promującego "młode talenty" z Gminy Zabierzów oraz Zabierzowskiego Centrum Kultury. Organizacją konkursu na terenie szkoły zajęła się pani Maria Rochon.31.12.2016

Świąteczny Kiermasz Fundacji Mimo Wszystko

Jak co roku, wolontariusze z naszej szkoły, przygotowali ozdoby (świeczki zdobione techniką decoupage) na Świąteczny Kiermasz Fundacji Mimo Wszystko:11.12.2016

Grudniowa niespodzianka

W tym roku, po raz kolejny nasza szkoła przygotowała paczkę dla rodziny z gminy Zabierzów w ramach akcji Grudniowa Niespodzianka.


11.12.2016

Wolontariusze z Zespołu Szkół w Rudawie i Rząsce z Gwiazdkową Poduszką u dzieci w szpitalu

W dniu 6.12.2016 roku w ramach akcji „Gwiazdkowa Poduszka” wolontariusze wraz ze św. Mikołajem odwiedzili Szpital im. G. Narutowicza. Obecność Mikołaja, Anioła i Księżniczki Gabi wzbudziła dużą sensację już w holu szpitala. Niektórzy dorośli zapewniali, że też byli grzeczni. Pacjentom, pracownikom i odwiedzającym szpital rozdawaliśmy słodkości. W takim radosnym nastroju dotarliśmy na oddział dziecięcy, gdzie czekały na nas dzieci i personel. Mikołaj wręczył każdemu dziecku wykonaną własnoręcznie przez uczniów poduszkę. Była radość i łzy wzruszenia. Zdjęcie z naszym Mikołajem chcieli mieć nie tylko mali pacjenci, ale też pielęgniarki i lekarze.

To wielka przyjemność widzieć, jak małe dzieci czekają na św. Mikołaja, choć jego widok w szpitalu wzbudził uśmiech także u niejednego dorosłego. Radość i uśmiech najmłodszych pacjentów to zachęta dla nas, aby akcja rozwijała się z roku na rok.

W tym roku uzbieraliśmy ponad 160 nowych, a także samodzielnie wykonanych poduszek. Do akcji włączyli się: Zespół Szkół w Rudawie, Zespół Szkół w Rząsce, Klub Kultury Mydlniki, klasa II d ze Szkoły Podstawowej nr 50 w Krakowie oraz Prywatne Przedszkole św. Franciszka w Krakowie. Ponad 90 nowych poduszek trafiło do dzieci z oddziału onkologii Uniwersyteckiego Szpitala w Prokocimiu, a około 50 przytulanek trafi jeszcze do Domu Samotnej Matki.

Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom, przyjaciołom oraz Wójtowi Gminy Zabierzów, Pani Elżbiecie Burtan, która objęła Honorowy Patronat nad tą akcją.

Agata Chudzikiewicz11.12.2016

Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu "Pomocna dłoń"

Rok 2016/2017 jest ogłoszony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej rokiem wolontariatu.
Szczególnie więc, w tym roku promujemy i popularyzujemy idee pomagania.
Nasz konkurs "Pomocną dłoń" wygrali:
I miejsce – Gloria Radwan kl. IIa
Wyróżnienie: Weronika Skorus – Kl. IIIb i Kinga Kopońska – kl. VIb.11.12.2016

Międzynarodowy dzień wolontariatu

5 grudnia 2016 roku w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariatu. Spotkanie rozpoczęliśmy filmem o naszych wolontariuszach, autorstwa pani Joanny Adamik i pani Katarzyny Katarzyńskiej z Redakcji Katolickiej im. Ks. Andrzeja Baczyńskiego TVP 3 Kraków. Film był emitowany w tym roku w TV, opowiadał o akcji „Poduszka dla maluszka”, którą organizowaliśmy w tamtym roku w dla chorych dzieci w szpitalach. Następnie prezentowaliśmy pozostałe nasze akcje w których jako Szkolne Koło Wolontariatu bierzemy co roku udział. Na końcu rozdaliśmy podziękowania dla najbardziej wyróżniających się wolontariuszy oraz nauczycieli, którzy pełnią rolę opiekunów poszczególnych akcji. Dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom z naszego gimnazjum, za Wasze wsparcie i udział w akcjach organizowanych przez Szkolne Koło Wolontariatu.05.12.2016

II Igrzyska szkolne w szachach

W dniach od 24-31.10.2016 r. odbyły się II  Szachowe Igrzyska Szkolne w Ośrodku Olimpijskim w Drzonkowie pod patronatem Polskiego Związku Szachowego na zlecenie Ministerstwa Sportu i Turystyki. W Igrzyskach Szkolnych uczestniczyło ponad 100 młodych zawodników w wieku 8-14 lat z projektu "Edukacja przez szachy w szkole" i pionu młodzieżowego PZSzach po odpowiedniej selekcji. Grano w dwóch grupach: grupa "A" ranking 1600-2199 i grupa "B" do rankingu 1599.

Krzysztof Szczurek, uczeń I klasy Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi w Rudawie, zajął w grupie A wysokie II miejsce.

Serdecznie gratulujemy!


05.12.2016

IV miejsce w zawodach powiatowych - szachy drużynowe

14.10.2016 r. odbyły się w Skawinie zawody powiatowe – szachy drużynowe. Reprezentacja Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi w Rudawie w składzie: Szczurek Krzysztof, Ślęzak Patrycja, Peroń Sebastian, Cybula Piotr zajęła IV miejsce.


27.11.2016

Spotkanie z Sienkiewiczem w Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi w Zespole Szkół w Rudawie

18 listopada 2016r. odbyła się uroczystość mająca na celu uczczenie stulecia śmierci Henryka Sienkiewicza, patrona Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi w Rudawie. Przybyli na nią mieszkańcy wsi Rudawa oraz zaproszeni goście, w tym Wójt Gminy Zabierzów, Pani Elżbieta Burtan, Proboszcz Parafii Rudawa, Andrzej Badura, Sołtys i Rada Sołecka Rudawy, Radni Rudawy, Sołtys Niegoszowic, Redaktor Naczelny Znad Rudawy Witold Ślusarski, Dyrektor Zespołu Szkół w Rudawie Jadwiga Kołodzińska oraz przedstawiciele organizacji działających na terenie Rudawy. Program artystyczny objął przedstawienie dokonań gimnazjalistów związanych z postacią patrona w czasie siedemnastu lat istnienia szkoły, takich jak nakręcenie filmu o pobycie pisarza w naszej miejscowości w 1908roku, a także nagrodzonych podczas ogólnopolskich konkursów prezentacji i publikacji.

Uczniowie zaprezentowali fragmenty biografii noblisty oraz wybranych wypowiedzi i utworów artysty. Goście mogli poznać mniej znane epizody z prywatnego życia pisarza jak również dowiedzieć się na przykład, że ogromna popularność listów Sienkiewicza publikowanych w „Gazecie Polskiej” uchroniła pismo od upadku. Niewątpliwie najwięcej emocji dostarczyła widzom scena przedstawiająca Zagłobę podstępem nakłaniającego Michała Wołodyjowskiego do opuszczenia klasztoru. Atrakcyjności scenom dodały stroje z epoki oraz komentarz muzyczny - utwory fortepianowe oraz tradycyjne pieśni wykonane przez uczniów i absolwentów.

Spektakl został nagrodzony przez publiczność owacjami na stojąco. Dla wszystkich uczestniczących w spotkaniu przygotowane były napoje oraz słodki poczęstunek. Spektakl przygotowały: Beata Żurakowska-Wilewska, Jadwiga Miłek, Aldona Danielak, Małgorzata Wojtowicz, Małgorzata Góralczyk, Sławomir Kurek.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które przyczyniły się do zorganizowania spotkania.

Jadwiga Miłek
Beata Żurakowska-Wilewska


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spektaklu.


27.11.2016

Turniej tenisa stołowego

Reprezentacja dziewcząt naszego gimnazjum w składzie Kaja Adamczyk, Karolina Rudzka, Weronika Gędłek, 29 października br. wygrała turniej gminny tenisa stołowego - drużynowo i zakwalifikowała się do etapu powiatowego. 16 listopada br. dziewczęta zagrały w turnieju powiatowym (11 drużyn), gdzie zajęły również pierwsze miejsce. Turniej rejonowy okazał się trudniejszy, rywalizację zakończyły na czwartym miejscu. Gratulujemy!21.11.2016

Gwiazdkowa poduszka

Szkolne Koło Wolontariatu zachęca UCZNIÓW, RODZICÓW I PRZYJACIÓŁ do udziału w naszej Akcji.


15.11.2016

Wicemistrzowie powiatu w unihokeju

04.11.2016 reprezentacja chłopców z Gimnazjum w Rudawie uczestniczyła w zawodach powiatowych w unihokeju. Drużyna w składzie: Bogacz Jakub, Dębski Sebastian, Dziedzic Krystian, Karcz Karol, Mitoński Bartłomiej, Moń Robert, Mostowik Michał, Zawadziński Michał zajęła drugie miejsce.

Serdecznie gratulujemy!


13.11.2016

Spotkanie z Sienkiewiczem

10.11.2016

Zebranie z rodzicami uczniów gimnazjum

Dnia 17 listopada (czwartek) 2016r. o godz. 17.00 odbędą się zebrania klasowe dla Rodziców Naszych Gimnazjalistów.


Serdecznie zapraszamy

01.11.2016

Kwesta na Rakowicach

W dniu 31.10.2016 - 11 uczniow naszego gimnazjum brało udział w kweście na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie na rzecz Hospicjum im. Św. Łazarza.

Urszula Szeluch


01.11.2016

Warsztaty w Radwanowicach

W dniu 26.10.2016 grupa uczniów odwiedzila Fundację w Radwanowicach i uczestnicząc w warsztach wspólnie z podopiecznymi wykonywali ozdoby i kartki świąteczne.

Urszula Szeluch01.11.2016

Dzień chłopaka

Z okazji dnia chłopaka w dniu 30.09.2016 Samorząd Szkolny przygotowal program, w którym uczniowie naszej szkoły malowali koleżankom paznokcie, zaplatali warkocze, oraz siłowali się "na rękę". Zabawa była znakomita a na uczestników czekały liczne nagrody.

Urszula Szeluch01.11.2016

Sprzątanie cmentarza w Rudawie

Dnia 26.10.2016 grupa 16 wolontariuszy z naszego Szkolnego Koła Wolontariatu wzięła udział w sprzątaniu Cmentarza w Rudawie..Taką akcję przeprowadzamy co roku przed Wszystkimi Świętymi. Obszarem naszych porządków (grabienia liści, zamiatania itp) jest teren na końcu cmentarza z maleńkimi nagrobkami. W tym roku zaskoczyła nas ilość liści, ale daliśmy rade :-) Jak co roku, naszą akcje wsparła p. Marciniec udostępniając nam narzędzia do pracy - DZIĘKUJEMY!!!!

Agata Chudzikiewicz01.11.2016

Gminny turniej w unihokeju

W dniu 22.10.2016 r. odbył się gminny turniej unihokeja dziewcząt i chłopców w ramach Gimnazjady. Reprezentacja chłopców Naszego Gimnazjum zajęła I miejsce, natomiast dziewczęta II miejsce. W najbliższym czasie chłopcy będą uczestniczyć w zawodach powiatowych w Świątnikach Górnych.

Życzymy powodzenia !01.11.2016

Gminny turniej piłki nożnej

Dnia 01.10.2016 odbył się gminny turniej piłki nożnej dziewcząt i chłopców w ramach Gimnazjady. Reprezentacja chłopców Naszego Gimnazjum zajęła II miejsce, natomiast dziewczęta I miejsce. 20.10. 2016 dziewczęta reprezentowały gminę Zabierzów w zawodach powiatowych zajmując IV miejsce.


02.10.2016

Akcja "Pola Nadziei"

W dniu 23.09.2016 uczniowie klas 1-szych i 2-gich naszego gimnazjum zasadzili cebulki żonkili w ramach akcji "Pola Nadziei".

Urszula Szeluch26.09.2016

Informacja w sprawie planowanej od roku 2017 reformy oświaty

W dniu 16.09.2016 r. został opublikowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej projekt ustawy Prawo oświatowe, skierowany do konsultacji społecznych i uzgodnień międzyresortowych. Projekt jest dostępny na stronie www.men.gov.pl Informuję, że wszelkie działania i decyzje w sprawie struktury oświaty w gminie Zabierzów, w tym konsultacje z rodzicami (spotkania w szkołach), zostaną podjęte przez Radę Gminy Zabierzów, po wejściu w życie nowych przepisów oświatowych. Obecnie opracowywane są w GZEAS prognozy demograficzne dla Gminy.

Janina Wilkosz

15.09.2016

Zebranie z rodzicami uczniów gimnazjum

Dnia 22 września (czwartek) 2016r. o godz. 18.00 odbędą się zebrania klasowe dla Rodziców Naszych Gimnazjalistów.
 
Serdecznie zapraszamy
29.08.2016

Rozpoczęcie roku szkolnego

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 odbędzie się 1 września:

godz. 8:00 - Msza Św. w kościele parafialnym

godz. 9:00 - spotkanie w szkole

27.06.2016

Karolina Woźniak laureatką konkursu tematycznego o teatrze

23 kwietnia 2016 r. w Teatrze Groteska w Krakowie odbyło się uroczyste zakończenie konkursu tematycznego dla uczniów gimnazjów „250 lat teatru publicznego w Polsce”. Uczestniczyła w nim Karolina Woźniak, uczennica klasy II, która została laureatką tegoż konkursu. Towarzyszyła jej Pani Barbara Buczek, nauczycielka języka polskiego, przygotowująca Karolinę do konkursu.


27.06.2016

Zestaw podręczników na rok szkolny 2016/2017

Zestaw podręczników na rok szkolny 2016/2017 dostępny jest tutaj.

20.06.2016

Zakończenie roku szkolnego

Zakończenie roku szkolnego odbędzie się w dniu 24.06.2016:

godz. 8:00 - Msza święta w kościele parafialnym w Rudawie

godz 9:00 - spotkanie w szkole

 

Serdecznie zapraszamy.

20.06.2016

Bar wzięty...

11 kwietnia 2016 roku uczeń klasy 1b Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi im. Henryka Sienkiewicza w Zespole Szkół w Rudawie - Kacper Kupcza wziął udział w Małopolskim Konkursie Cytatów z twórczości Henryka Sienkiewicza "Bar wzięty...". Zorganizował go Młodzieżowy Dom Kultury im. K. I. Gałczyńskiego – Filia ul. Na Wrzosach w Krakowie. Honorowy patronat nad tym przedsięwzięciem objął Małopolski Kurator Oświaty. Celami konkursu były: uczczenie 100 rocznicy śmierci Henryka Sienkiewicza, upowszechnienie czytelnictwa wśród gimnazjalistów oraz promocja literatury Zadaniem uczestników było dopisanie do 30- tu wybranych cytatów: tytułu utworu, z którego pochodzi dany fragment oraz imienia i nazwiska bądź nazwy postaci. Zakres ograniczono do powieści: " Ogniem i mieczem", "Pana Wołodyjowskiego" i " Quo vadis". Kacper Kupcza zajął III miejsce w konkursie. Uczeń odebrał dyplom i nagrody, 12 czerwca 2016 roku, na Pikniku Rodzinnym w Parku Jerzmanowskich w Krakowie w ramach Dni Prokocimia.

Beata Żurakowska-Wilewska

20.06.2016

Spotkanie z Henrykiem Sienkiewiczem

Jak co roku, 2 czerwca 2016, na zakończenie spotkań czytelniczych w bibliotece szkolnej oraz w poszczególnych klasach odbyła się Kawiarenka Literacka, na którą przybyli rodzice, dyrekcja szkoły, a także nauczyciele. Tym razem przygotowali ją uczniowie klasy 2a. Bohaterem spotkania był patron szkoły, Henryk Sienkiewicz. Uczniowie zaprezentowali fragmenty biografii noblisty oraz wybrane wypowiedzi i utwory artysty. Goście mogli poznać mniej znane epizody z prywatnego życia pisarza jak również dowiedzieć się na przykład, że ogromna popularność listów Sienkiewicza publikowanych w "Gazecie Polskiej" uchroniła pismo od upadku. Niewątpliwie najwięcej emocji dostarczyła widzom scena przedstawiająca Zagłobę podstępem nakłaniającego Michała Wołodyjowskiego do opuszczenia klasztoru. Atrakcyjności scenom dodały stroje z epoki oraz komentarz muzyczny - utwory fortepianowe wykonane przez Annę Baster. Nie obyło się także bez przypomnienia o pobycie Henryka Sienkiewicza wraz z rodziną w naszej miejscowości w 1908 roku. Fakt ten udokumentowano prezentacją wpisu noblisty do Księgi Parafialnej. Po zakończeniu części literackiej spotkania końcowe minuty Kawiarenki młodzież umiliła swoim gościom wierszem i piosenką. Utalentowani muzycznie gimnazjaliści zaśpiewali m.in. piosenki pt.: Kawiarenki, Nie liczę godzin i lat, Tych lat nie odda nikt, O mnie się nie martw, Być Kobietą, Gdzie ci mężczyźni.

Beata Żurakowska-Wilewska


20.06.2016

Prezentacja potraw

W ramach projektu uczniowie klas drugich Gimnazjum w Rudawie przedstawili: "Kuchnie różnych stron świata" w formie prezentacji multimedialnej oraz degustacji dań.
Była to wyjątkowo smaczna lekcja.
Lekcję prowadziła Urszula Szeluch.


20.06.2016

Z wizytą w przedszkolu

Z okazji Dnia Dziecka uczniowie Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Rudawie przedstawili program muzyczny dla maluchów z Przedszkola Sióstr Służebniczek.
Występ przygotowała Urszula Szeluch


20.06.2016

W świecie Wielkiego Słowotwórcy i Mrocznego Złodzieja Słów

31 maja 2016 roku uczniowie: Małgorzata Kulka i Michał Hasslinger z klasy 2a, wzięli udział w literackiej grze terenowej pt. „W świecie Wielkiego Słowotwórcy i Mrocznego Złodzieja Słów” przygotowanej przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. Hugona Kołłątaja w Krakowie oraz nauczycieli gimnazjów z Małopolski.oparta na powieściach fantazy ( J.R.R. Tolkien, Hobbit, B. Mull, Baśniobór, U. Le Guin, Czarnoksiężnik z Archipelagu, R. Riordan, Złodziej pioruna, A. Sapkowski, Wiedźmin – Ostatnie życzenie) złożona była z konkurencji: zagadki literackie, zadania praktyczne, muzyczne i plastyczne związane tematycznie z wybranymi książkami. Uczniowie połączeni losowo w czteroosobowe grupy, wykonywali kolejne polecenia. Dwójka uczniów naszego gimnazjum wraz z koleżankami z gimnazjum z Zabierzowa zajęła II miejsce. Gra popularyzowała czytelnictwo wśród młodzieży. Integrowała uczniów z różnych szkół i pokazała, że możliwa jest owocna współpraca obcych sobie ludzi gdy łączą ich wspólne zainteresowania i wiedza.

Beata Żurakowska-Wilewska


20.06.2016

Dzieje Krakowa w czasie wielkiej wojny

Uczniowie Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi im. Henryka Sienkiewicza
w Zespole Szkół w Rudawie finalistami Wojewódzkiego Konkursu
„DZIEJE KRAKOWA W CZASIE WIELKIEJ WOJNY”


W dniu 25 maja 2016 roku uczniowie: Kaja Adamczyk kl. 2b, Anna Baster kl. 2a, Robert Moń kl. 2a, Mikołaj Stryczek kl. 3b i Karolina Woźniak kl. 2b, w ramach etapu wojewódzkiego konkursu „DZIEJE KRAKOWA W CZASIE WIELKIEJ WOJNY”, uczestniczyli w grze terenowej na obszarze Starego Miasta Krakowa. W czasie jej trwania gimnazjaliści, odwiedzając punkty wyznaczone na trasie, musieli wykazać się znajomością materiału zamieszczonego przez organizatora Konkursu na Platformie Moodle oraz wykonać różnorodne zadania. Należały do nich m.in.: nakręcenie krótkiego filmu dotyczącego wymarszu Legionów Polskich z Krakowa, a także Marszałka J. Piłsudskiego z historycznym komentarzem, wykazanie się wiedzą o kinie i jego repertuarze w czasie I wojny światowej, o kierunkach w malarstwie i ich przedstawicielach, działalności prezydenta Juliusza Leo, zmierzenie się z trudnościami aprowizacyjnymi, jakie niosła wojna, a także wbicie gwoździa do słupa podobnie jak czynili to darczyńcy na rzecz pomocy Krakowowi w czasie Wielkiej Wojny. Grę uatrakcyjniało umiejscowienie realizacji poszczególnych zadań, mianowicie: budynek Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”, Muzeum Narodowe, Kino Ars, Wieża Ratuszowa, Muzeum Krzysztofory i Sukiennice.

Wręczenie nagród odbyło się podczas uroczystej Galii w Bibliotece Pedagogicznej w Krakowie 1 czerwca 2016 roku. Za odniesiony sukces uczniowie otrzymali nagrody oraz zaświadczenia upoważniające do umieszczenia na świadectwie ukończenia gimnazjum dodatkowych punktów za uzyskanie finałowego miejsca w konkursie wojewódzkim.

Beata Żurakowska-Wilewska


20.06.2016

Przyroda w kolorach

Uczniowie naszej szkoły, wzięli udział w VI Międzynarodowym Konkursie Plastycznym PRZYRODA W KOLORACH 2016, pt.: "W świecie ptaków", organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Krakowie przy ul. Grunwaldzka 5. W marcu i kwietniu, uczniowie tworzyli prace na płaszczyźnie i w przestrzeni, inspirując się różnorodnością barw i kształtów zaobserwowanych w świecie ptaków. Na etapie szkolnym zostało wyłonionych 5 prac uczniów z KL II, które zostały dostarczone do siedziby organizatora konkursu. Na konkurs nadesłano 3500 prac z Polski, Białorusi, Ukrainy, Rosji, Norwegii, USA, Francji, Grecji, Chorwacji, Włoch, Czech. Uroczysty finał konkursu oraz otwarcie wystawy pokonkursowej odbył się w palmiarni „Viktoria” Ogrodu Botanicznego UJ, Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie w sobotę 4 VI 2016r.Bardzo się ucieszyliśmy ,ponieważ nasza uczennica Zuzanna Tarkowska z kl IIa otrzymała III miejsce w kategorii prac przestrzennych, wykonując w technice papieroplastyki barwnego ptaka. Uroczystość rozdania nagród uświetnił koncert swingowy zdolnych, młodych muzyków z Krakowa. Organizacją konkursu na terenie szkoły zajęła się pani Maria Rochon.


20.06.2016

Kolorowe impresje

Uczniowie naszej szkoły, wzięli udział w III Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci i Młodzieży "Zabierz mnie tam wyobraźnią­ kolorowe impresje ", zorganizowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Na etapie szkolnym zostało wyłonionych 10 prac uczniów z KL II, które zostały dostarczone do siedziby organizatora konkursu. Rozstrzygnięcie konkursu wraz z otwarciem pokonkursowej wystawy w przestrzeni wystawienniczej budynku dworca PKP w Głownie nastąpiło 6 czerwca. Do organizatora konkursu wpłynęło 681 prac plastycznych ze 114 placówek oświatowych i kulturalnych z terenu całej Polski. Jury 24 kwietnia dokonało oceny prac przyznając 28 nagród i 51 wyróżnień oraz kwalifikując do wystawy pokonkursowej 107 prac w 6 kategoriach wiekowych. W gronie 28 laureatów konkursu znalazła się praca Anna Baster z klasy IIa. Nagrodzone prace 28 laureatów zostały wydrukowane w międzynarodowej publikacji nutowej zatytułowanej „Kolorowe impresje. 8 łatwych utworów na saksofon altowy lub sopranowy i gitarę”, wydanej przez Drukarnię, Wydawnictwo Muzyczne i Poligraficzne „Merakel” w Łodzi. Z kolei pace 51 osób wyróżnionych w konkursie zamieszczono w pamiątkowej broszurze katalogu wydanym przez MOK w Głownie. Dodatkowo praca Natalii Kasprzyk z klasy IIa z naszej szkoły otrzymała kwalifikacje do wystawy. Organizacją konkursu na terenie szkoły zajęła się pani Maria Rochon.

20.06.2016

Piękno i brzydota w szarości Rawicz 2016

Uczniowie naszej szkoły, wzięli udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym pt.:„Kolory szarości” – piękno i brzydota w szarości, zorganizowanym przez Gimnazjum w Sierakowie Im. Adama Olbrachta Przyjmy­Przyjemskiego. Na etapie szkolnym zostało wyłonionych 15 prac uczniów z KL II, które zostały dostarczone do siedziby organizatora konkursu. W dniu 14.03.2016r. Jury Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "PIĘKNO I BRZYDOTA W SZAROŚCI RAWICZ 2016" dokonało oceny dostarczonych na konkurs prac. Na konkurs napłynęło 3419 prac z terenu całej Polski wykonanych w rozmaitych technikach plastycznych: rysunkowych, malarskich, graficznych. Jury rozpatrywało nadesłane prace w trzech kategoriach wiekowych zgodnie z regulaminem konkursu. Jury przyznało 32 nagrody oraz 250 wyróżnień honorowych w postaci kwalifikacji do wystawy praca naszej uczennicy Anna Baster z klasy IIa, znalazła się na wystawie. Organizacją konkursu na terenie szkoły zajęła się pani Maria Rochon.


29.05.2016

Turniej Historyczny "Cechy dawnego Krakowa XIV - XVIII wiek"

19 maja 2016 w Krakowie odbyła się gala rozdania dyplomów i nagród za udział w turnieju. W grudniu 2015 klasa II A wzięła udział w warsztatach i zajęciach zorganizowanych przez Cech Rzemiosł Spożywczych oraz Uniwersytet Pedagogiczny. Wyłonione spośród klasy uczennice - Klaudia Kozera, Karolina Kasprzyk i Paulina Nobis przygotowały prezentację multimedialną na temat Cechu Piekarzy. Dziewczyny zdobyły III miejsce.


23.05.2016

Gminny Konkurs Wiedzy Historycznej "Słodko i zaszczytnie jest umierać za ojczyznę - Witold Pilecki, zapomniany Bohater"

I miejsce zajęła Karolina Woźniak z klasy II b w gminnym konkursie historycznym, który odbył się 24.05.2016 w Samorządowym Centrum Kultury i Promocji w Zabierzowie. Do etapu gminnego zakwalifikowała się jeszcze Kaja Adamczyk i Weronika Gędłek, które otrzymały wyróżnienia. Dziewczęta rywalizowały w turnieju z uczniami gimnazjum z Zabierzowa i Rząski. Wszyscy uczniowie wykazali się ogromną wiedzą o życiu i działalności Witolda Pileckiego.


23.05.2016

Trzecie miejsce naszych gimnazjalistów w Turnieju BRD

W dniach 26 i 27 kwietnia 2016r. w Zespole Szkół w Rudawie odbyły się finały powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych i gimnazjów, zorganizowane przez Komendę Powiatową Policji w Krakowie. Nasze gimnazjum reprezentowali: Magdalena Miśkowiec, uczennica klasy III, Jan Łagosz i Maciej Zając, uczniowie klasy I. Wykazali się oni dużą wiedzą z zakresu przepisów o ruchu drogowym i zasad udzielania pierwszej pomocy. Ze względu na warunki pogodowe nie odbyła się jazda rowerem po torze przeszkód. W klasyfikacji ogólnej nasi gimnazjaliści zajęli trzecie miejsce (na dziewięć reprezentacji). Gratulujemy wyniku i życzymy bezpiecznej jazdy na rowerach.

23.05.2016

"Henryk Sienkiewicz – pisarz znany i mniej znany"

II miejsce dla uczniów Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi im. Henryka Sienkiewicza w Zespole Szkół w Rudawie w ogólnopolskim konkursie plastyczno-multimedialnym "Patron naszej Szkoły" Przedsięwzięcie zorganizowała Biblioteka Główna Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie oraz Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Krakowie. Zgodnie z regulaminem w ogólnopolskiej rywalizacji wzięła udział sześcioosobowa grupa naszych gimnazjalistów: Julia Figury, Wiktoria Jaworska i Gloria Radwan z klasy 1a; Klaudia Kozera z klasy 2a; Maciej Pawlik i Damian Sermak z klasy 3a. Nad pracą uczniów czuwały: mgr Beata Żurakowska-Wilewska i mgr Jadwiga Miłek. Zadaniem gimnazjalistów było wykonanie reportażu zdjęciowego związanego tematycznie z patronem szkoły. Uczniowie nasi przygotowali prezentację PowerPoint przedstawiającą postać Henryka Sienkiewicza, która zapewniła nam II miejsce. Dyplomy i nagrody odebraliśmy podczas uroczystej gali 14 kwietnia 2016 roku w murach Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Dodatkowym wyróżnieniem jest dla nas fakt, iż nasza praca prezentowana będzie w trakcie warsztatów pt. "Nowoczesny nauczyciel we współczesnej szkole", które odbędą się 14-15 maja 2016 roku w Krakowie. Organizatorem warsztatów jest Biblioteka Główna Uniwersytetu Pedagogicznego, Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział oraz Instytut Nauk o Informacji UP w Krakowie.


23.05.2016

Dzień Ziemi

5 maja 2016 r. w ramach obchodów Dnia Ziemi uczniowie Gimnazjum w Rudawie udali się z wizytą na Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Podczas wycieczki mieli możliwość zapoznania się z jego historią, ofertą edukacyjną oraz perspektywami rozwoju. Uczniowie zwiedzili wystawy dotyczące kryształów w życiu człowieka oraz życia i osiągnięć naukowych wybitnych polskich chemików: Marii Skłodowskiej - Curie i Karola Olszewskiego. Otrzymali także foldery o wydziale i układy okresowe. Największą atrakcją wycieczki był udział w dwugodzinnych efektownych pokazach chemicznych, podczas których uczniowie obejrzeli wiele ciekawych reakcji, także takich, którym towarzyszą zmiany zabarwienia, efekty świetlne czy akustyczne.

Organizatorki wyjazdu - Elżbieta Front i Maria Pałka - mają nadzieję, że dzięki takiej lekcji chemii na żywo ten przedmiot bardziej zainteresuje uczniów i zachęci ich do zgłębiania jej tajemnic.


23.05.2016

Konkurs plastyczny "Najbliższe w portrecie"

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gminnym konkursie plastycznym pt.: "Najbliższe w portrecie", organizowanym przez Samorządowe Centrum Kultury i Promocji w Zabierzowie. Na etapie szkolnym zostało wyłonionych 25 prac uczniów z KL I­III, które zostały dostarczone do siedziby organizatora. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 6 V 2016 w Domu Kultury w Zabierzowie. Bardzo się ucieszyliśmy z przyznanych miejsc: Anna Baster z klasy IIa zajęła II miejsce, natomiast Adriana Sarnek i Michał Hasslinger z klasy IIa otrzymali wyróżnienia. Prace młodych artystów zostały wyeksponowane na wystawie pokonkursowej. Uroczystość rozdania nagród uświetnił występ magika, który wprowadził w miły nastrój zgromadzonych gości. Organizacją konkursu na terenie szkoły zajęła się pani Maria Rochon.

23.05.2016

Konkurs plastyczny "Martwa Natura"

Na terenie naszej szkoły został zorganizowany konkurs plastyczny pt.: "Martwa natura w kolorze i w szarości". W konkursie wzięli udział uczniowie klas I-III. Uczniowie przygotowali łącznie 28 prac, nagrodzone prace wyeksponowano w holu szkoły. Rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie nagród odbyło się 5 V 2016 zaraz po zakończeniu uroczystości związanej z obchodami święta Konstytucji 3 maja. Zostały wyłonione trzy miejsca pierwsze miejsce egzekwo zajęli Anna Baster z klasy IIa, Weronika Skorus z klasy IIb i Michał Hasslinger z klasy IIa. Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Organizacją konkursu na terenie szkoły zajęły się pani Maria Rochon.
13.05.2016

Zebranie z rodzicami

Dnia 18 maja 2016r. (środa) o godzinie 17:00 odbędą się zebrania klasowe dla Rodziców Naszych Gimnazjalistów, po których można będzie indywidualnie porozmawiać z Nauczycielami.

Serdecznie zapraszamy

28.04.2016

Na szlakach kultury

Biblioteka Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi im. Henryka Sienkiewicza w Zespole Szkół w Rudawie uczestniczyła w okresie od 29 października 2015 roku do 21 marca 2016 roku w konkursie "Biblioteka – szkolne centrum kultury" koordynowanym przez Studium Prawa Europejskiego. W tym czasie nauczyciel bibliotekarz ukończył kurs e-learningowy pt: "Biblioteka – szkolne centrum kultury" i przeprowadził wymagane przez organizatora konkursy:

 1. Konkurs na ilustrację okładki do wybranej książki.
 2. Konkurs na napisanie recenzji ulubionej książki.
 3. Konkurs czytelniczy ze znajomości treści książek. Pozycje książkowe wybierali uczniowie wspólnie z bibliotekarzem.
 4. Konkurs na porównanie wybranej lektury szkolnej i jej adaptacji filmowej lub teatralnej.
 5. Konkurs literacko-plastyczny na napisanie opowiadania i opatrzenia go ilustracjami.
 6. "Moje zakończenie" – konkurs literacki na napisanie nowego, zaskakującego zakończenia wybranej książki lub opowiadania. Ocena na podstawie sprawozdania, wyników konkursu oraz prac pisemnych uczniów przesłanych do jury konkursu.
 7. Konkurs na ulubioną scenkę teatralną z wybranej lektury.

Prace konkursowe oceniane były przez jury w składzie: mgr Barbara Buczek, mgr Jadwiga Miłek, mgr Maria Rochon i mgr Beata Żurakowska-Wilewska.
Wyniki konkursów, sprawozdania z ich przeprowadzenia oraz najlepsze prace były sukcesywnie przesyłane do oceny przez jury konkursowe Studium Prawa Europejskiego. Na ich podstawie Biblioteka Gimnazjum otrzymała tytuł: "Biblioteka – szkolne centrum kultury"

Beata Żurakowska-Wilewska

14.04.2016

Uwaga! Zmiana terminu zebrania z rodzicami

Zebranie z rodzicami uczniów gimnazjum odbędzie się w dniu 18.05.2016r (środa)

13.03.2016

Apel z okazji Święta Żołnierzy Niezłomnych

29 lutego 2016r. uczniowie klas drugich gimnazjum w Rudawie przygotowali apel z okazji Święta Żołnierzy Niezłomnych. Uczniowie przedstawili prezentację o wybranych żołnierzach wyklętych: Zygmuncie Szendzielarzu ps. Łupaszka, Danucie Siedzikównej ps. Inka, Witoldzie Pileckim ps.Witold , Łukaszu Cieplińskim ps. Pług. Zaśpiewano również pieśni upamiętniające odwagę, mądrość i poświęcenie bohaterów.
Opiekę nad przygotowaniem apelu sprawowały: Małgorzata Wójtowicz i Aldona Danielak.


06.03.2016

Dzień Otwarty dla Rodziców Gimnazjalistów - 10.03.2016

Rodziców uczniów klas trzecich zapraszamy na 17.00 na spotkanie w sali chemicznej (piętro, kl. IA). W planie:

 1. zapoznanie z procedurami egzaminu gimnazjalnego oraz organizacją egzaminów w tym roku,
 2. przedstawienie zasad rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych,
 3. konsultacje indywidualne z wychowawcami i nauczycielami oraz pedagogiem i doradcą zawodowym do godz.19.00.
Rodziców z klas pierwszych i drugich zapraszamy na indywidualne rozmowy z nauczycielami w godz.17.00 – 19.00.

06.03.2016

Wycieczka Zawodoznawcza - Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II – Balice

Dnia 3.03.2016r w ramach lekcji z języka angielskiego i orientacji zawodowej wzięliśmy udział w wycieczce na Lotnisko w Balicach pt „Zawody na lotnisku” Spotkanie rozpoczęło od prezentacji multimedialnej, w której zapoznano nas z najważniejszymi dla pasażerów miejscami portu w Balicach. Następnie dowiedzieliśmy się jak wygląda praca na lotnisku i jakie są zawody osób zatrudnionych na Balicach. I tak poznaliśmy zadania: marszałka (z ang. marshaller), kontrolera ruchu lotniczego, agenta handlingowego, ochroniarza Służby Ochrony Lotniska oraz funkcjonariusza Straży Granicznej. Prezentacja odbywała się w języku angielskim, więc dodatkowo mieliśmy okazję szlifować słownictwo związane z podróżami samolotem oraz zdobyć drobne nagrody w mini-konkursie:-)

Podczas zwiedzania lotniska zapoznano nas z czynnościami wykonywanymi przez obsługę naziemną oraz załogę pokładową statków powietrznych. Praca na lotnisku choć fascynująca, wymaga nie tylko znajomości języków obcych i kompetencji interpersonalnych ale zaangażowania i dużej odpowiedzialności za innych!

Opiekunowie naszej wycieczki: p. Agata Chudzikiewicz (doradca zawodowy) i p.Urszula Szeluch (nauczyciel języka angielskiego)
17.02.2016

Dzień Otwarty w Gimnazjum z Oddziałam Integracyjnymi w Rudawie

20 lutego 2016r odbył się Dzień Otwarty dla wszystkich uczniów i rodziców, którzy są zainteresowani ofertą edukacyjną naszej szkoły. Na gości czekało wiele atrakcji przygotowanych przez naszych uczniów i nauczycieli a także informacje na temat zasad rekrutacji do naszego gimnazjum.

Dzień rozpoczęła Pani Dyrektor Jadwiga Kołodzińska od uroczystego powitania naszych gości a następnie przewodnicząca szkoły Maja Włodarczak przedstawiała program całej imprezy. Rozpoczęliśmy sceną ze sztuki "Moralność pani Dulskiej" w wykonaniu uczniów klas II. Następnie zwiedzaliśmy poszczególne sale i pomieszczenia szkoły. I tak na zajęciach plastycznych można było wykonać projekt i ozdobić wybrany przedmiot techniką decoupage, w sali historycznej mogliśmy zobaczyć modę polską lat XX a w pracowni biologicznej krótkie zajęcia i pokaz pt „Oczom nie wierzę”. W sali chemicznej zgłębialiśmy tajniki mieszania różnych substancji - cieczy i gazów. Z kolei w sali językowej czekały na chętnych quizy i zagadki językowe. W sali geograficznej można było zobaczyć interesującą prezentację pt: Kosmiczna podróż. Całość zakończyła prezentacja zasobów Szkolnego Ośrodka Kariery, biblioteki i pracowni multimedialnej.

Wszystkim, którzy w ten dzień odwiedzili naszą szkołę - dziękujemy i zapraszamy już we wrześniu. Do zobaczenia!:-)
18.02.2016

Nasze gimnazjum

W dniu 20.02.2016 zapraszamy na Dzień Otwarty naszego gimnazjum. Zobaczcie prezentację.

17.02.2016

Piłka ręczna dziewcząt i chłopców

Dnia 06.02.2016 odbył się gminny turniej piłki ręcznej dziewcząt i chłopców w ramach Gimnazjady. Reprezentacja dziewcząt w składzie: Madeja Barbara, Jamrozik Klaudia, Jarzęcka Oliwia, Jaworska Wiktoria, Korbiel Anna, Łabuzek Marta, Miśkowiec Magdalena, Pietruszka Karolina, Przybylska Wiktoria, Tarnowska Zuzanna, Woźniak Magdalena zajęła I miejsce kwalifikując się do turnieju powiatowego.

Reprezentacja chłopców w składzie: Ciupek Natan, Księżyc Krzysztof, Koźbiał Konrad, Ziemba Jakub, Sonik Kacper, Łazowy Kamil, Pawlik Maciej, Woźniak Dawid, Siodłak Jakub, Setkowicz Eryk, Wołek Mateusz zajęła II miejsce.

Gratulujemy
11.02.2016

ZARZĄDZENIE NR 1/16 MAŁOPOLSKIEGO KURATORA OŚWIATY

Zarządzenie dot. rekrutacji do gimnazjum.
Załącznik do zarządzenia.

11.02.2016

Dni otwarte w szkołach i przedszkolach na terenie gminy Zabierzów w roku 2016

Zapraszamy na Dni Otwarte do placówek oświatowych na terenie gminy Zabierzów.

Pracownicy szkół i uczniowie, zaprezentują Państwu szkolną ofertę dydaktyczną, opiekuńczą i wychowawczą oraz bazę szkolną. Uzyskacie Państwo także odpowiedzi na pytania dotyczące edukacji Waszych dzieci. Szczegółowe informacje znajdują się na stronach poszczególnych placówek.

W celu umożliwienia Państwu dostępności do wszystkich placówek, zapraszamy Państwa w 2 terminach:

13 lutego 2016 r. w godz. od 10.00 do 13.00 do następujących szkół podstawowych i gimnazjum:

Szkoły Podstawowe: Bolechowice, Brzezie, Brzoskwinia, Kobylany, Nielepice, Zelków i Gimnazjum w Zabierzowie

20 lutego 2016 r. w godz. od 10.00 do 13.00 do następujących szkół:

Zespoły Szkolno- Przedszkolne Balice i Zabierzów, Zespoły Szkół Rudawa i Rząska, Integracyjna Szkoła Podstawowa w Radwanowicach oraz Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Zabierzowie

Dane teleadresowe do poszczególnych placówek są na stronie www.gzeas.zabierzow.org.pl

ZAPRASZAMY Janina Wilkosz
dyrektor GZEAS w Zabierzowie

13.01.2016

Warsztaty dla wolontaruszy projektu "Wspólne Zarządzanie Przyrodą"

5 stycznia 2016 r. w Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi im. H. Sienkiewicza w Zespole Szkół w Rudawie odbyły się warsztaty dla 20 uczniów naszej szkoły, którzy podjęli się pracy jako wolontariusze w projekcie „Wspólne zarządzanie przyrodą – partycypacyjne mapowanie terenów chronionych”. Projekt jest realizowany w okresie od 01.04.2015 do 30.04.2016 przez Stowarzyszenie Centrum Rozwiązań Systemowych w partnerstwie z Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska w Krakowie. Jest on finansowany z grantów norweskich przez Fundację Batorego z Warszawy. Stowarzyszenie CRS realizuje głownie projekty naukowe i praktyczne dotyczące zrównoważonego rozwoju. W projekt zaangażowani są m.in. naukowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Akademii Górniczo – Hutniczej. Jego celem jest zwiększenie udziału mieszkańców i innych użytkowników terenu, m.in. turystów, przedsiębiorców, sportowców i przyrodników, w zarządzaniu obszarem objętym programem Natura 2000 Dolinki Jurajskie wraz z okolicznymi terenami Parku Krajobrazowego Dolinki Krakowskie oraz rezerwatami.

Uczniowie podczas warsztatów poznali wartość współdziałania podczas gry, w której wchodzili w role mieszkańców, przedsiębiorców, turystów, sportowców, właścicieli gospodarstw agroturystycznych czy przedstawicieli lokalnych władz. Zapoznali się z formami ochrony przyrody w Polsce, a zwłaszcza z tymi, które znajdują się na terenie Gminy Zabierzów. Zwrócono szczególną uwagę na obszar Dolinek Jurajskich, które są objęte ochroną ze względu na ich unikatowe walory na skalę europejską. Podczas zajęć uczniowie wykonywali ćwiczenia uświadamiające im, jak ważna jest właściwa komunikacja międzyludzka. Na koniec zapoznali się z działaniem innowacyjnego narzędzia internetowego opartego o technikę mapowania partycypacyjnego (tzw. PP GIS), które posłuży im do przeprowadzenia ankiet wśród mieszkańców. Zadaniem wolontariuszy będzie także sporządzanie stosownej dokumentacji.

Warsztaty zostały przeprowadzone bardzo profesjonalnie, a uczniowie dzięki dużemu zaangażowaniu nabyli dodatkowe, także uniwersalne, kompetencje, które z pewnością będą mogli kiedyś wykorzystać.

Zajęcia prowadziły: dr inż. Anna Dubel z AGH, prof. Małgorzata Grodzińska – Jurczak z UJ, mgr Anna Kozieł z Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, mgr Justyna Gutowska- doktorantka AGH oraz studentka AGH- Katarzyna Luzar.

Koordynator Zespołu Wolontariuszy
Maria Pałka

06.01.2016

"Poduszka dla maluszka" - relacja filmowa

Relacja filmowa z akcji "Poduszka dla maluszka" dostępna jest pod adresem
http://krakow.tvp.pl/23426127/2-i-2016

06.01.2016

Zebranie z rodzicami

Dnia 14 stycznia 2016r. (czwartek) o godzinie 18.00 odbędą się zebrania klasowe dla  Rodziców Naszych Gimnazjalistów, po których można będzie indywidualnie porozmawiać z Nauczycielami.
Serdecznie zapraszamy.

03.01.2016

Konkurs plastyczny

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gminnym konkursie plastycznym pt.:”Maszyna moich marzeń”, organizowanym przez Samorządowe Centrum Kultury i Promocji w Zabierzowie. Na etapie szkolnym zostało wyłonionych 15 prac uczniów z KL I­II, które zostały dostarczone do siedziby organizatora.
Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 4 XII 2015 w Domu Kultury w Zabierzowie. Bardzo się ucieszyliśmy z III miejsca, które otrzymała Anna Baster z klasy IIa . Prace młodych artystów zostały wyeksponowane na wystawie pokonkursowej . Uroczystość rozdania nagród uświetnił występ Klauna – magika, który wprowadził w miły nastrój zgromadzonych gości. Nagrodzone prace zostały wybrane także do kalendarza na rok 2016, promującego ”młode talenty” z Gminy Zabierzów oraz Zabierzowskiego Centrum Kultury.


Organizacją konkursu na terenie szkoły zajęła się pani Maria Rochon.

13.12.2015

Akcja poduszka dla maluszka

Dnia 8 grudnia nasz św. Mikołaj wraz z 3 Aniołkami odwiedził Oddział Dziecięcy Szpitala im. Narutowicza w Krakowie. Był to niezapomniany dzień, nie tylko dla małych pacjentów, ale tez dla nas. Ich radość, zaskoczenie i wzruszenie udzieliło się również nam...Każde dziecko dostało słodycze i poduszkę wykonaną własnoręcznie przez uczniów z naszej gminy (udział w akcji wzięli uczniowie wszystkich gimnazjów gminy Zabierzów, niektóre szkoły podstawowe, przyjaciel i nasi rodzice). Dziękujemy wszystkim darczyńcom i Pani Wójt – Elżbiecie Burtan, która objęła Honorowy Patronat nad tą akcją.

Więcej zdjęć na stronie FB Szkolnego Koła Wolontariatu https://www.facebook.com/Szkolne-Ko%C5%82o-Wolontariatu-w-Rudawie-850340171667349/?ref=hl
Agata Chudzikiewicz

13.12.2015

Zawody - unihokej

5 listopada reprezentacja gimnazjum dziewcząt w składzie: Kaja Adamczyk, Weronika Firek, Weronika Gędłek, Klaudia Jamrozik, Oliwia Jarzęcka, Wiktoria Jaworska, Karolina Kasprzyk, Anna Korbiel, Barbara Madeja, Zuzanna Tarnowska, Magdalena Woźniak; wzięła udział w zawodach powiatowych w unihokeja. Zgłosiło się pięć zespołów (Świątniki Górne, Gaj, Skawina, Wola Zachariaszowska oraz Rudawa), grano mecze systemem "każdy z Każdym". W wyniku rozegranych spotkań, miejsce pierwsze oraz awans do zawodów powiatowych, wywalczyły nasze dziewczęta. Gratulujemy!

12 listopada dziewczęta, w tym samym składzie, na turnieju wojewódzkim rozegrały mecze w grupie z reprezentantkami gimnazjów z Trzebini, Oświęcimia oraz Krynicy. Niestety nie udało im się wyjść z grupy, jednak trzeba podkreślić, iż są wśród ośmiu najlepszych drużyn w województwie. Na zawody zgłosiły się jeszcze zawodniczki z Nowego Targu, Starej Wsi, Suchej oraz z Nowego Sącza. Gratulujemy!

13.12.2015

Gimnazjada - szachy

1 grudnia 2015r. w ramach Gimnazjady odbył się w Zabierzowie w Samorządowym Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów, turniej szachowy szkół, zorganizowany przez GZEAS oraz SCKiPGZ. Udział wzięli uczniowie z trzech gimnazjów (G. Rudawa, G. Rząska, G. Zabierzów) z terenu gminy. System rozgrywek i tempo gry, to system szwajcarski, 7 rund. Tempo gry: 15 min na zawodnika.Zawody rozegrano w grupach: Grupa I – juniorki – urodzeni 2000 i młodsi:1m Justyna Sotwin - G. Rząska, 2m Wiktoria Jaworska - G. Rudawa, 3m Magdalena Miśkowiec - G. Rudawa, 4m Julia Figurny; Grupa II – juniorzy – urodzeni 2000 i młodsi: 1m Piotr Krawczyk - G. Zabierzów, 2m Radosław Peszkowski - G. Zabierzów, 3m - Jakub Mazur - G. Zabierzów, 7m Mikołaj Stryczek, 8m Natan Ciupek, 9m Eryk Setkowicz. O miejscu zawodnika decydowało kolejno: liczba zdobytych punktów, średni Buchholz, pełny Buchholz, progres. W każdej z grup wręczono nagrody rzeczowe 1-3 miejsca. Zawodnikowi z pierwszego miejsca w każdej z grup puchar, dla pozostałych zwycięzców medale i dyplomy. Laureaci 3 pierwszych miejsc zostali jednocześnie zakwalifikowani do etapu powiatowego. Gratulujemy wszystkim zawodnikom.

13.12.2015

Gimnazjada - siatkówka

28 listopada 2015r. na hali sportowej OSR w Zabierzowie odbył się turniej siatkówki dziewcząt i chłopców w ramach Gimnazjady. Udział wzięły wszystkie trzy gimnazja z terenu naszej gminy.
Rywalizacja do dwóch wygranych setów dała zwycięzców, którzy będą reprezentowali gminę na zawodach powiatowych. Dziewczęta: 1m - G. Zabierzów, 2m - G. Rudawa (Joanna Firek, Weronika Firek, Marta Furtak, Klaudia Jamrozik, Marta Łabuzek, Barbara Madeja, Karolina Pietruszka, Zuzanna Tarnowska), 3m - G. Rząska. Chłopcy: 1m - G. Zabierzów, 2m - G. Rząska. 3m - G. Rudawa (Natan Ciupek, Krzysztof Księżyc, Kamil Łazowy, Maciej Pawlik, Eryk Setkowicz, Jakub Siodłak, Mateusz Wołek, Dawid Woźniak).
Gratulujemy!

13.12.2015

Zawody powiatowe w unihokeja

6 listopada reprezentacja gimnazjum chłopców w składzie:  Natan Ciupek, Sebastian Dębski,Krzysztof Księżyc, Bartłomiej Mitoński, Michał Mostowik, Maciej Pawlik, Michał Zawadziński, Jakub Ziemba; wzięła udział w zawodach powiatowych w unihokeja. Zgłosiło się pięć zespołów (Świątniki Górne, Gaj, Michałowice, Wola Zachariaszowska oraz Rudawa), grano mecze systemem "każdy z Każdym". Chłopcy zajęli drugie miejsce. Gratulujemy!

16.11.2015

Wycieczka zawodoznawcza

Dnia 25.11.2015 klasy II i III wzięły udział w wycieczce zawodoznawczej. Tym razem, pod opieką p.U. Szeluch i p.A. Chudzikiewicz pojechaliśmy do Fabryki Ozdób Choinkowych Armar w Bęble. Mieliśmy okazję przypatrzeć się bardzo kolorowej, ale niełatwej pracy w fabryce.

Proces powstawania kolorowych baniek to długa droga: najpierw szkic plastyka - jak bańka ostatecznie będzie wyglądać, potem rzeźba w plastelinie, odlew, bombka ze szkła, posrebrzanie i na końcu malowanie.... Mogliśmy taki proces zobaczyć, sami namalować bańki, które potem po wyschnięciu zostały dla nas specjalnie zapakowane. Ponadto z firmowego sklepu wyszliśmy z unikalnymi prezentami dla naszych najbliższych (np.bańka - laptop, telefon, torcik itp)

Więcej zdjęć na stronie FB Szkolnego Ośrodka Kariery: https://www.facebook.com/Szkolny-O%C5%9Brodek-Kariery-w-Rudawie-911660885555987/

Agata Chudzikiewicz

16.11.2015

Spotkanie z dr Jarosławem Szarkiem

W dniu 16.11.2015 w naszej szkole przeprowadzono prelekcję dla młodzieży oraz prezentację filmu na temat Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
Zaproszony gość dr Jarosław Szarek z Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie mówiąc o walce Polaków o niepodległość poruszył głęboko serca uczniów podkreślając ponadczasowe znaczenie słowa Patriotyzm.


Urszula Szeluch

16.11.2015

Zebranie z rodzicami

Dnia 19 listopada 2015r. (czwartek) o godzinie 16.45 odbędą się zebrania klasowe dla  Rodziców Naszych Gimnazjalistów,  po których można będzie indywidualnie porozmawiać z Nauczycielami.
Serdecznie zapraszamy

09.11.2015

Patriotyczne śpiewanie

Społeczność Gimnazjum w Rudawie włącza się do ogólnopolskiej akcji "Rozśpiewana przerwa - patriotyczne śpiewanie", która odbędzie się w dniu 12.11.2015. Szczegóły na plakacie.

09.11.2015

Piękne święto listopadowe - Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny 2015r, to czas kiedy wolontariusze naszego Szkolnego Koła Wolontariatu, jak co roku, wzięli udział w sprzątaniu Cmentarza w Rudawie (opieka: p. Agata Chudzikiewicz) oraz kwestowali na Cmentarzu w Rakowicach (opieka p. Urszula Szeluch). Więcej zdjęć z tych akcji na naszym facebooku: https://www.facebook.com/Szkolne-Ko%C5%82o-Wolontariatu-850340171667349/

04.11.2015

Sukces naszych sportowców

31 października 2015r. na hali OSR w Zabierzowie odbyły się gminne zawody sportowe unihokeja dziewcząt i chłopców w ramach Gimnazjady. Udział wzięły trzy gimnazja z gminy. Rywalizacja dziewcząt: Zabierzów:Rudawa 0:4; Zabierzów:Rząska 2:1; Rząska:Rudawa 1:6; w rezultacie 1miejsce oraz awans do zawodów powiatowych wywalczyła reprezentacja dziewcząt z Rudawy (Kaja Adamczyk, Weronika Firek, Weronika Gędłek, Klaudia Jamrozik, Oliwia Jarzęcka, Wiktoria Jaworska, Karolina Kasprzyk, Anna Korbiel, Barbara Madeja, Zuzanna Tarnowska). 2 miejsce dziewczęta z Zabierzowa, 3 miejsce z Rząski. Rywalizacja chłopców: Zabierzów:Rudawa 0:1; Zabierzów:Rzaska 2:1; Rząska:Rudawa 0:6. Miejsce 1 i awans do powiatów - reprezentanci Rudawy (Natan Ciupek, Sebastian Dębski, Krzysztof Księżyc, Bartłomiej Mitoński, Maciej Pawlik, Michał Zawadziński, Jakub Ziemba), 2 miejsce Zabierzów, 3 miejsce Rząska.

Sukces sportowców Sukces sportowców
29.10.2015

Poduszka dla Maluszka

Szkolne Koło Wolontariatu serdecznie zaprasza do włączenia się w naszą nowa, pierwszą w Krakowie AKCJĘ: "Poduszka dla Maluszka". To ogólnopolska akcja charytatywna organizowana przez Fundację Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu. W akcji udział biorą uczniowie, którzy sami lub we współpracy z kimś zaprojektują i przygotowują poduszkę dla maluszka. Poduszkami dzielimy się podczas wizyt mikołajkowych i przy innych okolicznościach. Do tej pory udział w akcji wzięło 37 szkół i uzbierano 1397 poduszek, które rozdano dzieciom jako prezenty na oddziałach szpitalnych i w domach dziecka. Głównym miejscem pomocy były: Klinika Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu oraz Szpital Powiatowy w Oświęcimiu.

Inicjatywa ta bardzo poruszyła nasze serca i zapragnęliśmy przeprowadzić podobną akcję dla krakowskiego szpitala: Każdy kto chce, sam lub z kolegą / koleżanką / rodzicem / babcią czy swoim chłopakiem :) może zaprojektować i wykonać poduszkę dla maluszka. Wystarczy kupić najzwyklejszą poduszkę i na jej poszewce (dobrze aby można było ściągać do prania) namalować, wyszyć, przyszyć (tu jest dowolność) coś co sprawi, że to będzie Wasza Najpiękniejsza Poduszka dla Maluszka.

Wszystkie poduszki zbierzemy i 8 grudnia zawieziemy razem z św. Mikołajem na Oddział Dziecięcy krakowskiego Szpitala im. G. Narutowicza.

Honorowy Patronat nad naszą krakowską akcją objęła Wójt Gminy Zabierzów - Pani Elżbieta Burtan.

Do akcji zaprosiliśmy gimnazja z terenu naszej gminy a także osoby prywatne i organizacje.

ZAPRASZAMY.

KAŻDY MOŻE WŁĄCZYĆ SIĘ W TĘ AKCJĘ - uczniowie, absolwenci, rodzice, nauczyciele i wszystkie Osoby Dobrej Woli.

Poduszki zbieramy do 20 listopada 2015 w Szkolnym Ośrodku Kariery.

więcej informacji: http://www.poduszka.org
http://zabierzow.org.pl/2015/11/03/poduszka-dla-maluszka/

A.Chudzikiewicz

17.10.2015

ECO - warsztaty dla uczniów gimnazjum

16 października 2015r uczniowie wszystkich klas Gimnazjum w Rudawie wzięli udział w dwugodzinnych warsztatach ekologicznych, przeprowadzonych przez studentów AGH w Krakowie, w ramach kolejnej edycji Projektu Ec(H)o – environmental changes human obligation. Tematyka zajęć była dostosowana do zainteresowań uczniów i dotyczyła surowców mineralnych, a także obszarów chronionych NATURA 2000. Warsztaty uwzględniały w swoich treściach wpływ działalności człowieka na środowisko i wynikające z tego konsekwencje oraz podniosły świadomość ekologiczną młodzieży.

Przeprowadzenie warsztatów było możliwe dzięki współpracy Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Zielonki, Fundacji dla Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie oraz Stowarzyszenia Korona Północnego Krakowa.

17.10.2015

Poranek muzyczny w Więckowicach

W dniu 16 października 2015 grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w Poranku Muzycznym dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Więckowicach. Uczniowie wykonywali utwory muzyczne na instrumentach oraz śpiewali piosenki w różnych językach. Występ bardzo się podobał wszystkim podopiecznym, a uczniowie cieszyli się, że mogli sprawić radość innym ludziom.
U. Szeluch

Poranek Muzyczny

13.10.2015

Warsztaty plastyczne w Radwanowicach

W dniu 13 października odbyła się wycieczka do Ośrodka Fundacji Brata Alberta w Radwanowicach na warsztaty plastyczne. Uczniowie naszego gimnazjum wraz z wychowankami Fundacji, pod okiem Pań plastyczek, w miłej i twórczej atmosferze wykonali różnorodne  kasztanowe ludziki i zwierzątka.
Takie imprezy pozwalają poznać i zrozumieć problemy innych ludzi, rozwinąć i rozbudzić  świadomość i chęć pomocy bliźnim, a wspólnie spędzony czas inspirował do coraz to nowych pomysłów.
U. Szeluch

Warsztaty plastyczne

10.10.2015

Gminne zawody w halowej piłce nożnej

10 października na hali sportowej OSR w Zabierzowie odbyły się gminne zawody sportowe halowej piłki nożnej dziewcząt i chłopców w ramach Gimnazjady 2015/2016. Udział wzięły wszystkie trzy gimnazja z gminy. Zgodnie z tegorocznymi przepisami SZS na zawodach halówki obowiązuje zakaz udziału zawodników z licencjami piłki nożnej, halowej i futsalowej. Wśród dziewcząt 1m G. Zabierzów, 2m G. Rudawa (nasza reprezentacja w składzie: Kaja Adamczyk, Weronika Firek, Oliwia Jarzęcka, Barbara Madeja, Karolina Pietruszka, Wiktoria Przybylska, Zuzanna Tarnowska) , 3m G. Rząska. Wśród chłopców 1m G. Rząska, 2m G. Zabierzów, 3m G. Rudawa (reprezentacja w składzie: Natan Ciupek, Karol Karcz, Kamil Łazowy, Eryk Setkowicz, Jakub Siodłak, Maciej Zając). Zespoły z pierwszych miejsc awansowały do kolejnego etapu - zawodów powiatowych.

Gratulujemy wszystkim, życzymy powodzenia!

Gminne zawody - piłka halowa

06.10.2015

Gminne biegi przełajowe

3 października odbyły się w Rudawie gminne indywidualne biegi przełajowe dziewcząt i chłopców gimnazjów.

Dziewczęta z gimnazjów rocznik 2000 i młodsze - 1000m;
rocznik 2002: 1m - Gertruda Józefczyk G. Rząska, 2m - Zosia Zielińska G. Zabierzów, 3m - Wiktoria Jaworska G. Rudawa;
rocznik 2001: 1m - Oliwia Jarzęcka G. Rudawa, 2m - Zuzanna Turakiewicz G. Zabierzów, 3m - Magdalena Nowak G. Rudawa;
rocznik 2000: 1m - Klaudia Jamrozik G. Rudawa, 2m - Justyna Sotwin G. Rząska, 3m - Dominika Rusin G. Rząska.
Chłopcy z gimnazjów rocznik 2000 i młodsi - 1500m;
rocznik 2002: 1m - Wiktor Stachura G. Rząska, 2m - Adrian Pieprzak G. Rząska, 3m - Jan Łagosz G. Rudawa;
rocznik 2001: 1m - Bartek Knap G. Zabierzów, 2m - Filip Baryła G. Zabierzów, 3m - Mateusz Wygoda G. Rząska;
rocznik 2000: 1m - Filip Grucela G. Zabierzów, 2m - Dominik Turakiewicz G. Zabierzów, 3m - Konrad Tyński G. Zabierzów.
Gratulujemy wszystkim zawodnikom.

Biegi przełajowe
Biegi przełajowe
Biegi przełajowe

19.09.2015

Zebranie z rodzicami

Serdecznie zapraszamy Rodziców uczniów gimnazjum na spotkanie z wychowawcami i nauczycielami w dniu 24.09.2015 o godz. 18:00.

27.08.2015

Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/16

Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/16 w dniu 1 września według harmonogramu:

godz. 8.00 - Msza św.  

godz. 9.00 - uroczystości w szkole.

26.06.2015

Szkolny zestaw podręczników na rok 2015/2016

Zestaw podręczników na rok szkolny 2015/2016 dostępny jest pod adresem: http://gimrudawa.zabierzow.org.pl/PDF/ZestawPodrecznikow2015-2016.pdf.

26.06.2015

Spotkanie z podróżnikiem

W dniu 25 czerwca 2015 r. młodzież gimnazjalna spotkała się z Panem Wojciechem Korzonkiem, którego pasją są podróże i fotografia. Trwająca ponad dwie godziny prelekcja przybliżyła uczniom krajobraz wysokogórski Himalajów i Andów. Opowieść o górach, wspinaczkach, życiu ludności tubylczej przedstawiona ciekawie i z humorem oraz wzbogacona wspaniałymi zdjęciami i filmami okazała się fascynującą lekcją geografii. Dziękujemy i życzymy Panu Wojciechowi wielu udanych wypraw.

Spotkanie z podróżnikiem
Spotkanie z podróżnikiem

26.06.2015

"Kopciuszek" w przedszkolu

W dniu 2.06.2015 uczniowie klas I i II naszego Gimnazjum przedstawili bajkę " Kopciuszek" w języku angielskim dla dzieci z Przedszkola katolickiego w Rudawie. Przedstawienie bardzo się podobało.
Urszula Szeluch

Kopciuszek
Kopciuszek

26.06.2015

Losy Polaków na Syberii

W dniu 3.06.2015 dla uczniów naszego Gimnazjum odbyła się prelekcja z pokazem slaidów na temat tragicznych losów Polaków wywwiezionych na Sybir w czasie II wojny Światowej w latach 1940-1943 r Prelekcja została przedstawiona przez potomków wywiezionych Polaków i urodzonych już na Syberii.
Urszula Szeluch

Prelekcja Syberia
Prelekcja Syberia

18.06.2015

Gminny konkurs plastyczny "Przedziwny ogród"

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gminnym konkursie plastycznym pt.:"Przedziwny ogród", organizowanym przez Samorządowe Centrum Kultury i Promocji w Zabierzowie. Na etapie szkolnym zostało wyłonionych 40 prac uczniów z KL I­III, które zostały dostarczone do siedziby organizatora. Rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie nagród odbyło się 31 V 2015 na rynku w Zabierzowie w trakcie obchodów Gminnego Dnia Dziecka. Bardzo się ucieszyliśmy z przyznanych miejsc i nagród: II miejsce zajęła Barbara Madeja z KL IIA, natomiast III miejsce otrzymała Maja Włodarczak z KL IIA. Nagrodzone prace zostały wyeksponowane na wystawie pokonkursowej, którą można było podziwiać w trakcie uroczystości rozdania nagród.
Organizacją konkursu na terenie szkoły zajęła się pani Maria Rochon.

Konkurs
Konkurs
Konkurs

12.06.2015

Spotkanie literacko-artystyczne w "Kawiarence Literackiej"

W dniu 28 maj 2015 roku w Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi im. Henryka Sienkiewicza w Zespole Szkół w Rudawie odbyło się spotkanie literacko - artystyczne w „Kawiarence Literackiej”. Uczniowie klasy IB przestawili swoim rodzicom i zaproszonym gościom program literacko-artystyczny. Spotkanie to, było zwieńczeniem działań biblioteki szkolnej w ramach programu promowania i rozwijania czytelnictwa wśród uczniów. Gimnazjaliści zaprezentowali ciekawostki z życia: Gabrieli Zapolskiej, Antonimy Domańskiej, Lucjana Rydla i Alberta Einsteina wcielając się w ich postacie i w niektórych bohaterów ich utworów. Publiczność żywo reagowała śmiechem na przedstawioną scenę z dramatu „Moralność pani Dulskiej”.
Zaangażowanie i zdyscyplinowanie uczniów zostało nagrodzone przez publiczność gromkimi brawami i zachętami do kontynuowania tego rodzaju spotkań.

W kawiarence literackiej
W kawiarence literackiej

18.05.2015

Sztafetowe biegi przełajowe

16 maja 2015r. odbyły się w Rudawie gminne sztafetowe biegi przełajowe. Udział wzięły reprezentacje dziewcząt i chłopców szkól podstawowych oraz gimnazjów z terenu gminy. Gimnazja- dystans dla dziewcząt 10x800m, dla chłopców 10x1000m.
Gimnazjum - dziewczęta: 1m - Gim. Rudawa, 2m - Gim. Zabierzów, 3m - Gim. Rząska. Nasza reprezentacja za zwycięstwo została nagrodzona statuetką, dyplomem oraz medalami.
Gimnazjum - chłopcy: 1m - Gim. Zabierzów, 2m - Gim. Rudawa, 3m - Gim. Rząska.
Gratulujemy wszystkim zawodnikom!

Biegi przełajowe
Biegi przełajowe

14.05.2015

Wycieczka przyrodnicza do Krakowa

W tym roku szkolnym w ramach obchodów Dnia Ziemi młodzież naszego gimnazjum w dniu 13.05.2015 zwiedziła Muzeum Przyrodnicze i Ogród Botaniczny w Krakowie. W muzeum mieliśmy okazję zobaczyć las tropikalny, wiele wspaniałych okazów flory i fauny oraz skamieniałości, minerały i skały. Ogród botaniczny przywitał nas pełną paletą barw i harmonią zapachów, jak na maj przystało. Ciesząc oko i węch, spacerowaliśmy alejkami, podziwiając bogactwo krajowych i egzotycznych roślin.

Gminne zawody w piłce nożnej

14.05.2015

Gminne zawody w piłce nożnej

9 maja 2015r. na orliku w Zabierzowie odbył się turniej piłki nożnej "6-ki" dziewcząt i chłopców z gimnazjów naszej gminy. Wśród dziewcząt 1-sze miejsce wywalczyła reprezentacja naszej szkoły w składzie Klaudia Jamrozik, Barbara Madeja, Magdalena Miśkowiec, Wiktoria Hajduk, Magdalena Woźniak, Oliwia Jarzęcka, Natalia Kasprzyk, Kaja Adamczyk, Marta Furtak. Miejsce 2-gie zajęły dziewczęta z Zabierzowa, 3-cie z Rząski. Chłopcy walczyli o kwalifikacje do zawodów powiatowych, które odbędą się 13 maja br. w Ochojnie. Uzyskała ją drużyna z GImnazjum w Zabierzowie. Miejsce 2-gie Rząska, 3-cie reprezentacja Rudawy. Gratulujemy! Gminne zawody w piłce nożnej
Gminne zawody w piłce nożnej

12.05.2015

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Słowem, pieśnią, filmem społeczność gimnazjalna uczciła 224 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

12.05.2015

Zebrania z rodzicami

Dnia 21 maja 2015r. (czwartek) o godzinie 17.00 w salach klas odbędą się spotkania z wychowawcami.
Pozostali nauczyciele oczekują na rodziców od 17.30 do 19.00.

Serdecznie zapraszamy

07.05.2015

Sprawozdanie z organizacji małopolskiego konkursu „Pięknego czytania” w roku szkolnym 2014/2015

W dniu 29 stycznia 2015 roku w Gimnazjum z Oddz. Integr. im. Henryka Sienkiewicza został przeprowadzony wewnątrzszkolny konkurs „Pięknego czytania”. W tym roku uczniowie mieli za zadanie zaprezentować fragment dłuższego utworu wierszowanego.
W konkursie wzięli udział następujący gimnazjaliści:
Kaja Adamczyk z kl. 1b – czytała fragment utworu A. Mickiewicz „Do przyjaciół”,
Urszula Kaczmarczyk z kl. 3b - czytała fragment utworu A. Mickiewicza „Pan Tadeusz”,
Aleksandra Łazowy z kl. 3b - czytała fragment utworu A. Mickiewicza „Pani Twardowska”,
Adriana Sarnek z kl.1a - czytała fragment utworu A. Mickiewicza „Pan Tadeusz”,
Weronika Skorus z kl. 1b - czytała fragment utworu A. Mickiewicza „Dziady”,
Bartłomiej Bazgier z kl.3b - czytał fragment utworu A. Mickiewicza „Pan Tadeusz”,
Konrad Hojda z kl.1b - czytał fragment utworu A. Mickiewicza „Pan Tadeusz”,
Kamil Żbik z kl. 3b - czytał fragment utwór A. Mickiewicza „Pan Tadeusz”.
Ze względu na dobry poziom umiejętności czytania wybór uczniów, mających reprezentować naszą szkołę w finale był bardzo trudny. Ostatecznie jury zadecydowało, że w eliminacjach wojewódzkich wezmą udział Urszula Kaczmarczyk i Weronika Skorus.
W dniu 11 marca 2015 roku Gimnazjalistki uczestniczyły w VIII edycji małopolskiego konkursu „Pięknego czytania”, w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie. Wśród sześćdziesięciu gimnazjalistów biorących udział w konkursie wyróżniona została Urszula Kaczmarczyk za prezentację fragmentu tekstu A. Mickiewicza „Pan Tadeusz”. Uczennica odebrała dyplom i nagrodę 26 marca 2015 roku podczas uroczystej Gali w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie.
Konkurs pięknego czytania
Konkurs pięknego czytania

27.04.2015

Turniej Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym

Powiatowy etap ogólnopolskiego konkursu Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym w bieżącym roku szkolnym odbył się w Zalasiu w dniu 29.04.2015r. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy IIb: Magdalena Miśkowiec, Zuzanna Tarnowska i Krzysztof Księżyc. Mimo, iż reprezentanci nie znaleźli się w czołówce, wykazali się bardzo dobrą znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy.
Bezpieczeństwo i rozwaga

27.04.2015

Gimnazjalne lektury do matury

W dniu 21.03.2015r. odbył się międzyszkolny konkurs humanistyczny pod hasłem „Gimnazjalne lektury do matury” zorganizowany przez Liceum im. T.Kościuszki w Krzeszowicach. Etap I polegał na zredagowaniu dłuższej pracy pisemnej. Do etapu II, w formie testowej, zakwalifikowały się: Maria Wawrzon (kl.IIIa), Urszula Rokicka (kl.IIIa), Urszula Kaczmarczyk (kl.IIIb). Zwyciężczynią konkursu została uczennica naszego gimnazjum, Urszula Rokicka, przygotowana przez Panią Jadwigę Miłek. Gratulujemy!

27.04.2015

"Bezpieczeństwo i rozwaga, tego od Ciebie każdy wymaga"

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XVII edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego pt.:”Bezpieczeństwo i rozwaga, tego od Ciebie każdy wymaga”. Konkurs został ogłoszony przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej - Szefa Obrony Cywilnej Kraju i zorganizowany przez Starostwo powiatowe w Krakowie – Wydział Edukacji. Na etapie szkolnym zostało wyłonionych 24 prac uczniów z KL I-II, które zostały dostarczone do siedziby organizatora konkursu. Rozstrzygnięcie odbyło się 9 IV 2015 w budynku Starostwa Powiatowego w Krakowie.
Do etapu powiatowego nadesłano 547 prac w czterech grupach wiekowych, bardzo się ucieszyliśmy z przyznanego wyróżnienia, które otrzymał Patryk Baster KLII. Organizacją konkursu na terenie szkoły zajęła się pani Maria Rochon.
Bezpieczeństwo i rozwaga
Bezpieczeństwo i rozwaga

27.04.2015

Konkurs "Zapraszam Cię do mojej szkoły"

W marcu bieżącego roku uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie na Prezentację Multimedialną "Zapraszam Cię do mojej szkoły". Prace na konkurs przygotowali: Urszula Kaczmarczyk, Ryszard Kalemba, Marcin Węgiel. W swoich prezentacjach przedstawili Gimnazjum w Rudawie jako szkołę, do której warto uczęszczać.
Dyplom
Dyplom - podziękowanie

16.04.2015

Sukces Ani

Ania Korbiel, uczennica klasy II, finalistką Małopolskiego Konkursu Geograficznego. Gratulujemy sukcesu i życzymy dalszych w przyszłym roku szkolnym.

17.03.2015

Dzień otwarty

Dzień otwarty
14 marca 2015r odbył się Dzień Otwarty dla wszystkich uczniów i rodziców, którzy są zainteresowani ofertą edukacyjną naszej szkoły. Na gości czekało wiele atrakcji przygotowanych przez naszych uczniów i nauczycieli a także informacje na temat zasad rekrutacji do naszego gimnazjum.
Dzień rozpoczęła Pani Dyrektor Jadwiga Kołodzińska od uroczystego powitania naszych gości a następnie przewodniczący szkoły Mateusz Rakowiecki przedstawiał program całej imprezy. Rozpoczęliśmy fragmentem wieczorku poetycko-muzycznego „Baw się razem z nami” w wykonaniu uczniów klasy IIIb. Następnie zwiedzaliśmy poszczególne sale i pomieszczenia szkoły. I tak: na zajęciach plastycznych można było przedstawić swoje świąteczne nastroje projektując wielkanocne jajo, w sali historycznej mogliśmy zobaczyć krótką inscenizacje „Miłość w średniowieczu” a w pracowni biologicznej m.in. film nt. zasad zdrowego odżywiania się. W sali chemicznej zgłębialiśmy tajniki Coca-coli. Z kolei w sali językowej taneczne show naszych zdolnych koleżanek przeplatało się z angielskimi piosenkami (karaoke). Całość zakończyła prezentacja zasobów Szkolnego Ośrodka Kariery, biblioteki, pracowni multimedialnej oraz gier świetlicowych.

Wszystkim, którzy w ten dzień odwiedzili naszą szkołę - dziękujemy i zapraszamy już we wrześniu.

Do zobaczenia!:-)
Dzień otwarty
Dzień otwarty

11.03.2015

Zebranie z rodzicami

Zebrania z rodzicami uczniów gimnazjum – zmiana terminu

Dnia 26 marca 2015r. (czwartek) w godzinach 17.00 – 19.30 odbędzie się dzień otwarty dla rodziców gimnazjalistów. Dla wszystkich rodziców uczniów klas trzecich gimnazjum o godz.17.30 w sali klasy IIIA odbędzie się zebranie poświęcone:
1) organizacji egzaminu gimnazjalnego,
2) zasadom rekrutacji do szkół ponadgimnazalnym.

Serdecznie zapraszamy

10.03.2015

Konkurs Ogólnopolski "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski"

W bieżącym roku szkolnym uczniowie Gimnazjum w Rudawie wzięli udział w Konkursie Ogólnopolskim "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski", którego organizatorem w naszym województwie był Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego. Celem konkursu było m.in.:

 • zdobywanie i pogłębianie wiedzy dotyczącej parków krajobrazowych Polski;
 • poszerzenie wiadomości z zakresu ekologii, ochrony przyrody i ochrony środowiska;
 • zrozumienie zależności pomiędzy organizmami w ekosystemach;
 • rozbudzenie i pogłębienie zamiłowania oraz szacunku dla przyrody;
 • rozumienie i prawidłowe posługiwanie się pojęciami ekologicznymi;
 • nauka umiejętności interpretowania mapy.
Etap szkolny został przeprowadzony 11.12.2014r. Wzięli w nim udział wszyscy trzecioklasiści oraz chętni uczniowie z innych klas, w łącznej liczbie 57. Zgodnie z regulaminem konkursu czworo uczniów, którzy uzyskali najwyższe wyniki, reprezentowali szkołę, a jednocześnie wybrany park krajobrazowy - Dolinki Krakowskie - na kolejnym etapie.
Nasza drużyna zakwalifikowała się ( z pominięciem etapu gminnego ) bezpośrednio do 3 etapu – tzw. parkowego, który odbył się w dniu 05.03.2015r. w Czajowicach. Uczestniczyło w nim 6 gimnazjów, reprezentujących Tenczyński P.K. i P. K. Dolinki Krakowskie. Uczniowie pisali test złożony z 15 pytań ogólnych z zakresu wiedzy przyrodniczej i ekologicznej oraz 10 pytań dotyczących sześciu najbliższych parków krajobrazowych, tworzących tzw. pierścień jurajski. Wyniki poszczególnych członków drużyny były sumowane, co było podstawą do wyłonienia zwycięzców konkursu. Przyznano tylko pierwsze miejsca dla reprezentantów poszczególnych parków krajobrazowych, którzy wezmą udział w etapie wojewódzkim. Nasza szkolna drużyna w składzie: Maciej Besztocha, Agnieszka Welian, Filip Księżyc z kl. III A i Eryk Setkowicz z kl. II A, została wyróżniona wraz z innymi uczestnikami. Otrzymali pamiątkowe dyplomy i wartościowe suweniry, co z pewnością było miłą rekompensatą za włożony wysiłek w przygotowanie się do konkursu. Dla wszystkich został przygotowany poczęstunek, podczas którego była okazja do wspólnych rozmów i integracji w miłej atmosferze, jaką stworzyli organizatorzy.

Przygotowania uczniów do konkursu i przeprowadzenia etapu szkolnego podjęła się Maria Pałka.

Konkurs parki narodowe

09.03.2015

Wyjazd na strzelnicę

W dniu 12.02.2015 r. grupa uczniów z Zespołu Szkół w Rudawie, udała się do Krakowa na strzelnicę sportową. Celem głównym były ćwiczenia przygotowujące do korzystania z broni strzeleckiej. Obejmowały one:

 • ogólną budowę broni strzeleckiej
 • zapoznanie uczniów z ogólnymi zasadami strzelania
 • zasady bezpiecznego obchodzenia się z bronią
 • zapoznanie młodzieży z regulaminem strzelnicy sportowej
 • zawody strzeleckie
Organizatorem wyjazdu był nauczyciel wychowania fizycznego Marcin Wróbel. Zdjęcia z wyjazdu dostępne są w galerii.

02.03.2015

Dni otwarte szkół z terenu gminy Zabierzów

Plakat informujący o dniach otwartych szkół znajduje się tutaj.

02.03.2015

XI Gminne Targi Edukacyjne w gminie Zabierzów

Tegoroczne Targi odbędą się w budynku Gimnazjum w Zabierzowie ul. Kolejowa 15, w terminie 10 marca 2015 r. w godz. 9.00 do 13.00.
Hasło XI GTE 2015 to: „Więcej Zawodów- więcej możliwości’.
Swoją ofertę dla gimnazjalistów klas III naszych gimnazjów, zaprezentują szkoły ponadgimnazjalne z terenu miasta Krakowa i powiatu krakowskiego.
Patronatem XI Gminne Targi Edukacyjne objęli:
Wójt Gminy Zabierzów p. Elżbieta Burtan
i Starosta Powiatu Krakowskiego p. Józef Krzyworzeka.

Zapraszamy na XI GTE także rodziców naszych uczniów.

Janina Wilkosz
dyrektor GZEAS w Zabierzowie

18.02.2015

Konkurs plastyczny Aktywna Szkoła - zdrowie na talerzu

Na terenie naszej szkoły w ramach projektu „Aktywna szkoła, aktywny uczeń” został zorganizowany konkurs plastyczny pt.: "Zdrowie na talerzu zgodnie z piramidą żywienia". W konkursie wzięli udział uczniowie klas I-III. Komisja w składzie pani Katarzyny Majki, pani Marii Pałki, pani Marii Rochon wyłoniła sześć miejsc. Nagrodzone i wyróżnione prace wyeksponowano na wystawie pokonkursowej na korytarzu szkolnym. Bardzo się ucieszyliśmy z przyznanych nagród: Natan Ciupek z klasy IIb i Konrad Koźbiał z klasy IIb egzekwo zdobyli I miejsce, Dominik Piwowoński z klasy IIb i Mikołaj Stryczek z klasy IIb egzekwo zdobyłi II miejsce oraz Aleksandra Macałka z klasy IIb i Zuzanna Tarnowska z klasy IIb egzekwo zdobyły III miejsce. Nagrodzeni uczniowie otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe na uroczystym apelu szkolnym w drugim okresie roku szkolnego.

Aktywna szkoła

Aktywna szkoła

18.02.2015

Konkurs plastyczny Aktywna Szkoła - ciekawy wypoczynek

Na terenie naszej szkoły w ramach projektu „Aktywna szkoła, aktywny uczeń” został zorganizowany konkurs plastyczny pt.: "Sposoby na ciekawy i zdrowy wypoczynek". W konkursie wzięli udział uczniowie klas I-III. Komisja w składzie pani Katarzyny Majki, pani Marii Pałki, pani Marii Rochon wyłoniła pięć miejsc. Nagrodzone i wyróżnione prace wyeksponowano na wystawie pokonkursowej na korytarzu szkolnym. Bardzo się ucieszyliśmy z przyznanych nagród: Filip Kurdziel z klasy Ib zdobył I miejsce, Agnieszka Gwizdała z klasy IIb i Patryk Baster z klasy IIa egzekwo zdobyli II miejsce oraz Jakub Siodłak z klasy IIa i Krzysztof Księżyc z klasy IIb egzekwo zdobyli III miejsce. Nagrodzeni uczniowie otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe na uroczystym apelu szkolnym w drugim okresie roku szkolnego.

Aktywna szkoła

Aktywna szkoła

04.02.2015

Powiatowe zawody w tenisie stołowym

Powiatowe zawody w tenisie stołowym rozegrane zostały 27 oraz 28 stycznia w Skawinie.
Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi w Rudawie reprezentowali następujący uczniowie: Kaja Adamczyk, Firek Weronika, Gędłek Weronika, Księżyc Krzysztof oraz Damian Sermak.
Uczennica klasy pierwszej Kaja Adamczyk zajęła wysokie trzecie miejsce w grze indywidualnej. Gra drużynowa chłopców: miejsce 5-6, dziewcząt 7-8.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom !!!

Zawody tenis

22.01.2015

Czy chcesz, aby Twoje podatki wracały do Ciebie?

Podatki

Jeśli jesteś mieszkańcem Gminy Zabierzów tj. na dzień 31 grudnia roku podatkowego, jest ona miejscem Twojego zamieszkania – rozliczając się z podatku dochodowego od dochodów osobistych (PIT), wskaż w zeznaniu podatkowym miejsce, w którym mieszkasz. Wskaż Gminę Zabierzów.
http://zabierzow.org.pl/2015/01/07/czy-chcesz-aby-twoje-podatki-wracaly-do-ciebie-8/

13.01.2015

Wieczór wigilijny w gimnazjum

Przed Świętami Bożego Narodzenia jak co roku w naszej szkole organizowany jest Wieczór Wigilijny, na który zaproszeni są wszyscy uczniowie gimnazjum, nauczyciele, przedstawiciele z gminy Zabierzów, oraz przyjaciele naszej szkoły. Zawsze z tej okazji na sali gimnastycznej odbywa się przedstawienie, w które angażuje się wielu uczniów i jest to bardzo duże przedsięwzięcie. Tym razem Pani Barbara Buczek przygotowała kameralny występ – wzięła w nim udział jedynie trójka uczniów – Maciej Pawlik, Barbara Madeja i Anna Korbiel. Uczniowie przygotowali sztukę na podstawie książki autorstwa Érica - Emmanuela Schmitta pt. „Oskar i Pani Róża”. Myślę, że wśród publiczności nie było osoby, której to przedstawienie nie zapadłoby głęboko w serce i nie poruszyło najgłębiej skrywanych dotąd emocji. Czy w ciągu jednego wieczoru można poznać smak życia i odkryć jego najgłębszy sens? Każdy, kto wsłuchał się w słowa Oskara i Pani Róży, mógłby odpowiedzieć twierdząco na to pytanie. To ciepły, szlachetny spektakl o tym, co w życiu najważniejsze. Porusza temat śmierci i cierpienia, który jest trudny dla każdego człowieka.

Ogromną rolę w przedstawieniu odegrała także muzyka, którą przygotowała wspólnie z uczniami Pani Gabriela Mrozicka. Pomiędzy poszczególnymi scenami z ciemności wyłaniał się chór – tym razem jako tajemniczy narrator komentował śpiewanymi utworami to, co wydarzyło się w przedstawieniu.

Na uwagę zasługiwała też celowo minimalistyczna scenografia zaprojektowana przez Panią Marię Rochon – szpitalne łóżko, biało-srebrne tło z czarnymi akcentami i elementami luster. Na scenie królowały kontrasty czerni i bieli zarówno w scenografii jak i strojach aktorów i chóru. Całość obrazu tworzyła złudzenie oddalania się od publiczności i znikania w mrocznej przestrzeni. Wszystko to było celowym zabiegiem mającym dodatkowo podkreślić samą treść i sens całej sztuki.

Zarówno nasza szkolna społeczność jak i zaproszeni goście na długo zapamiętają ten wieczór. Na pamiątkę każdy otrzymał program teatralny, który zaprojektowała uczennica naszej szkoły Adrianna Sarnek pod opieką Pani Joanny Cekiery.

Gabriela Mrozicka

Święta 2014

Święta 2014

Święta 2014

13.01.2015

Konie, kuce, pegazy..

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gminnym konkursie plastycznym pt.:”Konie, kuce, pegazy..”, organizowanym przez Samorządowe Centrum Kultury i Promocji w Zabierzowie. Na etapie szkolnym zostało wyłonionych 30 prac uczniów z KL I­II, które zostały dostarczone do siedziby organizatora konkursu. Rozstrzygnięcie odbyło się 18 XII 2014 w Domu Kultury w Zabierzowie. Bardzo się ucieszyliśmy z III miejsca, które otrzymał Patryk Baster z klasy IIa . Nagrodzone prace zostały wybrane także do kalendarza na rok 2015, promującego ”młode talenty” z Gminy Zabierzów oraz zabierzowskiego Centrum Kultury. Organizacją konkursu na terenie szkoły zajęła się pani Maria Rochon.

Konie, kuce, pegazy Konie, kuce, pegazy Konie, kuce, pegazy

19.12.2014

Świąteczny kiermasz 2014

Drodzy Uczniowie, Rodzice oraz Przyjaciele Szkoły

Radosnych i spokojnych,
pełnych ciepła i nadziei
Świąt Bożego Narodzenia
oraz wszelkiej pomyślności,
sukcesów, uśmiechu i magicznej atmosfery
w każdym dniu Nowego Roku 2015


życzą
Dyrektor i Grono Pedagogiczne
Zespołu Szkół w Rudawie

18.12.2014

Świąteczny Kiermasz 2014

14 grudnia 2014r. przy parafii w Rudawie Szkolne Koło Wolontariatu już po raz trzeci zorganizowało świąteczny kiermasz pomocy Bartkowi W., absolwentowi naszego gimnazjum. I tym razem, w kiermasz włączyli się uczniowie, rodzice, nauczyciele szkoły podstawowej i gimnazjum, ksiądz Mirek, siostry z naszej parafii oraz przyjaciele szkoły! Dziękujemy wszystkim za pomoc, zaangażowanie i hojność! Uzbieraliśmy 1930 zł!

Więcej działań naszego Koła możecie zobaczyć na FB:
https://www.facebook.com/pages/Szkolne-Ko%C5%82o-Wolontariatu/850340171667349

Świąteczny kiermasz 2014

07.12.2014

Kiermasz świąteczny

Informacja o kiermaszu świątecznym dostępna jest tutaj

04.12.2014

Ocieplić zimny listopadowy wieczór...

28 listopada 2014 roku w Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi im. Henryka Sienkiewicza w Zespole Szkół w Rudawie tradycyjnie odbył się jesienny wieczorek muzyczno-poetycki. Tym razem miał on charakter radosny i kolorowy. Hasłem „Baw się razem z nami” zachęcał do zapomnienia na chwilę o ponurej aurze i listopadowej depresji. Wykonawcy przypomnieli wiersze znanych polskich poetów oraz ożywili popularne przeboje lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych, m.in. Czerwonych Gitar, Skaldów, Anny Jantar. Kto by przypuszczał, że młodzi wykonawcy  pokochają je tak samo jak ich rodzice i dziadkowie, którzy dzielnie wspomagali artystów, siedząc na widowni. Wielką radością napawa nas fakt, że, obok uczniów, po raz kolejny w spotkaniu wzięli udział absolwenci, którzy z niesłabnącym entuzjazmem zaangażowali się w realizację wieczorku.

Zimny listopadowy wieczór

30.11.2014

Gimnazjalne andrzejki

Samorząd Uczniowski w dniu 28.11.2014 zorganizował Andrzejki na słodko i na wesoło. Każdy mógł wylosować wróżbę w pączku i stracić zbędne kalorie uczestnicząc w karaoke.

Andrzejki 2014

Andrzejki 2014

27.11.2014

Aktywna szkoła - aktywny uczeń

AKTYWNA SZKOŁA - AKTYWNY UCZEŃ

Konkursy:

1.  Konkurs indywidualny na wiersz, opowiadanie lub pracę plastyczną

z motywem przewodnim:

„SPOSOBY NA CIEKAWY I ZDROWY WYPOCZYNEK”.

Prace plastyczne można wykonywać techniką dowolną, z wyjątkiem 

użycia plasteliny, w formacie A-3. Gotowe teksty należy składać do nauczycieli:  

B.Buczek lub J.Miłek, a prace plastyczne do M.Rochon lub do pokoju

      nauczycielskiego w terminie:  12.11 –12.12.2014r.

 

2.  Konkurs plastyczny na temat:

„ ZDROWIE NA TALERZU ZGODNIE Z PIRAMIDĄ ŻYWIENIA”

(format A-3, technika dowolna, bez użycia plasteliny).

Termin składania prac do 16.01.2015r.

 

3.  Uczniowie wszystkich klas napiszą test z zakresu znajomości zasad

 racjonalnego odżywiania w dniu 19.12.2014r.

Aby przygotować się do testu należy m.in.:

 • Zapoznać się z treścią plakatów na szkolnym korytarzu oraz kolejnych trzech gazetek obok pracowni biologicznej
 • Z uwagą oglądać filmy wyświetlane przez wychowawców,

    a także biorąc  aktywny udział w dyskusji po projekcji filmów

 

Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursach otrzymają punkty za aktywność zgodnie z regulaminem szkolnym. Trzy najlepsze prace z każdej klasy zostaną przesłane do jury konkursu do Warszawy.

Za udział w powyższych konkursach oraz kolejnych inicjatywach, które będą ogłoszone w późniejszych terminach, poszczególne klasy będą otrzymywały punkty. Ostateczne rozstrzygnięcie rywalizacji międzyklasowej nastąpi na przełomie marca i kwietnia 2015r. Indywidualni zwycięzcy oraz najlepsza klasa otrzymają nagrody.

Zachęcamy wszystkich uczniów do licznego udziału w konkursach i życzymy sukcesów!!!

27.11.2014

Aktywna szkoła - aktywny uczeń

DRODZY UCZNIOWIE, SZANOWNI RODZICE

 

Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi im. Henryka Sienkiewicza w Zespole Szkół w Rudawie

     bierze udział w Ogólnopolskim Konkursie dla szkół, pod nazwą

 

AKTYWNA SZKOŁA – AKTYWNY UCZEŃ

 

Celem konkursu jest spopularyzowanie wśród uczniów w całej Polsce

podstawowych zasad zdrowego trybu życia wśród dzieci i młodzieży

 

Konkurs przeprowadzony zostanie w okresie od 5 listopada 2014 r. do 31 marca 2015 r.

 Szkoły, które wykonają zadania przewidziane regulaminem konkursu,

otrzymają tytuły AKTYWNA SZKOŁA – AKTYWNY UCZEŃ i dyplomy honorowe

12.11.2014

Z pieśnią przez dzieje Polski

Z pieśnią przez dzieje Polski

12 listopada w naszym gimnazjum odbyła się niezwykła akademia. Aby uczcić Dzień Niepodległości Panie: Barbara Buczek, Ewa Rokicka i Gabriela Mrozicka zorganizowały wielki koncert pieśni patriotycznych. W holu szkolnym zgromadzili się wszyscy uczniowie oraz nauczyciele wraz z Panią Dyrektor i nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie fakt, że ponad połowa uczestników przebrana była w historyczne stroje z różnych epok. Obok sanitariuszek z Powstania Warszawskiego, żołnierzy, piłsudczyków, pojawiły się uczennice w strojach z okresu Młodej Polski i Dwudziestolecia Międzywojennego. Oprócz uczniów przebrali się również nasi nauczyciele! Pani Joanna Cekiera pojawiła się w stroju z okresu II Wojny Światowej, Państwo Rokiccy zaprezentowali stroje w stylu artystycznej dekadencji, Pani Kornelia Szklarska wcieliła się tego dnia w rolę Księdza Robaka. Panie Gabriela Mrozicka, Jadwiga Miłek oraz Maria Pałka zamieniły się w eleganckie damy z okresu I Wojny Światowej, natomiast Pani Elżbieta Front oczarowała wszystkich fantastycznym strojem… Krakowiaka! Wspólnie z uczniami nauczyciele zaśpiewali wiele pięknych pieśni z każdego okresu historycznego Polski, a nad głowami śpiewających powiewały wielkie polskie flagi. Nastrój był niesamowity i czuliśmy wszyscy, że te pieśni, które kiedyś łączyły żołnierzy we wspólnej walce o wolność Polski, zagrzewały do walki, dziś połączyły również naszą szkolną społeczność. Ten dzień na pewno zostanie na długo w pamięci nas wszystkich.

Z pieśnią przez dzieje Polski

Z pieśnią przez dzieje Polski

10.11.2014

Zebrania z rodzicami uczniów gimnazjum

Dnia 20 listopada 2014r. (czwartek) o godzinie 17.00 odbędą się zebrania klasowe.
Po spotkaniach z wychowawcą rodzice mogą spotkać się indywidualnie z innymi nauczycielami do godziny 19.00.

Serdecznie zapraszamy.

7.11.2014

Mistrzowie powiatu krakowskiego

7 listopada w hali sportowej w Świątnikach Górnych odbyły się Mistrzostwa Powiatu Krakowskiego w unihokeju chłopców. Reprezentacja naszego Gimnazjum w składzie: Ciupek Natan, Mitoński Bartłomiej, Moń Robert, Mostowik Bartłomiej, Pawlik Maciej, Sermak Damian, Setkowicz Eryk, Sonik Kacper, Ziemba Jakub - zajęła pierwsze miejsce!

Serdecznie gratulujemy

Zostało nas tylko czterech

14.10.2014

Dzień Edukacji Narodowej

W dniu 14 października z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia, połączona ze ślubowaniem uczniów klas pierwszych. Przedstawienie składało się z części poważnej oraz na wesoło. Uczniowie dziękowali słowem i śpiewem nauczycielom za pracę i trud włożony w nauczanie i wychowanie młodzieży. 

26.09.2014

Zostało nas tylko czterech

26 września 2014 r. w Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi im. Henryka Sienkiewicza w Rudawie zostały zorganizowane uroczyste obchody  75. rocznicy utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego. W apelu, oprócz uczniów i nauczycieli naszej szkoły, uczestniczyli harcerze z 25 DH „Knieja”, uczniowie klas szóstych Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Rudawie oraz gość honorowy, Pan Jan Wójcik, który jako młody człowiek włączył się do walki przeciwko okupantowi.

Młodzież dzięki prezentacji multimedialnej o działalności konspiracyjnej Państwa Polskiego poznała m. in. strukturę organizacji, dowódców oraz sposoby prowadzenia walki cywilnej i wojskowej. W części artystycznej gimnazjaliści zaprezentowali wiersze i pieśni związane z II wojną światową.

Najważniejszym punktem obchodów było spotkanie z Panem Janem Wójcikiem, który opowiedział o tragicznych  przeżyciach swojej  rodziny i dramatycznych doświadczeniach wojennych innych mieszkańców Rudawy i okolicznych miejscowości, a następnie odpowiadał na liczne pytania uczniów. Pan Wójcik wyraził chęć ponownego spotkania, mając świadomość, jak niewielu już dziś pozostało świadków historii. „Zostało nas tylko czterech w naszym kole. Ja przychodzę na spotkania z młodzieżą, bo jestem najmłodszy” - żartował 87- letni Pan Jan. Spotkanie zakończyło wspólne odśpiewanie wojskowej piosenki.

Następnie delegacja uczniów i harcerzy udała się na cmentarz parafialny w Rudawie, gdzie złożono kwiaty i zapalono znicze na mogile Pomordowanych z Radwanowic i Grobie Nieznanego Żołnierza.

Bardzo mi się podobała dzisiejsza uroczystość. Takich spotkań powinno być więcej. Wiele się dowiedziałam, a patriotyzm w dzisiejszych czasach jest bardzo ważny”- stwierdziła Ola, uczennica klasy trzeciej.

Mamy nadzieję, że Ola jest wyrazicielką opinii całej naszej społeczności szkolnej.

 

Zostało nas tylko czterech

09.09.2014

Zebranie z Rodzicami

Dnia 25 września 2014r. (czwartek) odbędą się zebrania z rodzicami uczniów szkoły:

• 17.00 – spotkania z wychowawcami uczniów szkoły podstawowej
• 18.00 – spotkania z wychowawcami uczniów gimnazjum.

Po spotkaniu z wychowawcą będzie można indywidualnie porozmawiać z nauczycielami

Serdecznie zapraszamy
Dyrektor i Grono Pedagogiczne

28.08.2014

Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 w Zespole Szkół w Rudawie 1 września 2014r.

 

Gimnazjum:

Msza św. - godzina 8.30

Spotkanie inauguracyjne w szkole o godz. 9.30

Dowóz do kościoła:

Z Młynki - godz. 7,40

z Nielepic - godz. 7.45

z Sowiarki - godz. 7,55

z Brzezinki - godz. 8.05

z Radwanowic - godz. 8.10

 

Szkoła Podstawowa:

Msza św. - godzina 10.00

Spotkanie inauguracyjne w szkole o godz. 11.00

Dowóz do kościoła:

z Sowiarki - godz. 9.20

z Niegoszowic - godz. 9.25

z Brzezinki - godz. 9.40

23.06.2014

Szkolny zestaw podręczników

Szkolny zestaw podręczników na rok szkolny 2014/2015 znajduje się tutaj.

14.06.2014

Już wkrótce rozstaniemy się…

Trzecioklasiści, którzy niedługo opuszczą mury szkoły, uczestniczyli w dniach 11 – 13 czerwca w wycieczce do Nowego Sącza. Czas wypełniły im spotkania z historią w Miasteczku Galicyjskim i Muzeum Etnograficznym, z geografią w pięknym geologicznie Skalnym Mieście i Wąwozie Czarownic w Ciężkowicach oraz pożegnalna dyskoteka. Były też lody, gry na boisku sportowym, wspólne oglądanie meczu oraz nocne rozmowy. Czy po wspólnie spędzonym czasie trudniej będzie się rozstać? Zapewne tak.

Zanim się rozstaniemy Zanim się rozstaniemy

29.05.2014

Wycieczka do ZOO

Wycieczka do ZOO

29 maja 2014r. w ramach corocznych obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole odbyła

się wycieczka do ogrodu zoologicznego w Krakowie. Uczniowie miło i pożytecznie spędzili

czas w pięknym otoczeniu Lasku Wolskiego, poznając różnorodność gatunków pochodzących

często z odległych zakątków świata. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszyło się mini-
zoo oraz pokaz karmienia i tresury uchatek patagońskich. Drugą atrakcją wycieczki był

pobyt w schronisku dla bezdomnych zwierząt. Uczniowie przywieźli dla czworonogów miłą

niespodziankę – karmę, którą zebrali w ramach działającego w szkole Koła Wolontariatu.

04.06.2014

"A mury runą"

A mury runą

Wspólnym odśpiewaniem przez gimnazjalistów piosenki Jacka Kaczmarskiego „Mury” zakończyło się przedstawienie związane z obchodzoną 4 czerwca rocznicą pierwszych w powojennej historii Polski częściowo wolnych wyborów.  Z tej okazji uczniowie klasy III „a” przybliżyli koleżankom i kolegom wiedzę o trudnych losach Polaków od zakończenia II wojny światowej do roku 1989. Występy artystów wzbogaciła niezwykle interesująca prezentacja, na którą złożyły się fragmenty Kroniki Filmowej i inne materiały filmowe, zdjęcia i dokumenty z okresu PRL-u. Młodzież z zainteresowaniem chłonęła wiedzę o wydarzeniach, które, choć były udziałem ich dziadków, a czasem rodziców, dla niej stanowią odległą historię. Uzupełnieniem uroczystości był pokaz filmu dokumentalnego pt. „Solidarność”.

A mury runą

19.05.2014

Pielgrzymka do Wadowic

Tradycją jest, że przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania młodzież klas trzecich naszego gimnazjum odbywa pielgrzymkę dziękczynna i z prośbą o łaski. W tym roku szkolnym uczniowie udali się pod opieką ks. Mirosława i wychowawczyń do Wadowic, gdzie uczestniczyli we Mszy św. w kościele św. Piotra Apostoła oraz zwiedzili Dom Rodzinny i Muzeum św. Jana Pawła II. Życzymy gimnazjalistom, by św. Jan Paweł II był dla nich wzorem, wobec bliźnich przyjmowali postawę pełną życzliwości, a słowa Chrystusa: „Oto jestem” prowadziły ich przez życie.

Pielgrzymka do Wadowic

06.05.2014

Zebrania z rodzicami uczniów Gimnazjum

Dnia 15 maja br. ( czwartek ) o godzinie 17.00  odbędą się  zebrania klasowe. Po spotkaniach z wychowawcą rodzice mogą spotkać się indywidualnie z innymi nauczycielami do godziny 19.00.

06.05.2014

Lekcja historii w Oświęcimiu

Uczniowie klas trzecich uczestniczyli w dniu 5 maja 2014roku w wycieczce do Oświęcimia i Brzezinki, gdzie wzięli udział w niezwykłej lekcji historii. Słuchali z uwagą pani przewodnik, która opowiadała  o genezie największego obozu zagłady, cierpieniu, głodzie i nadludzkim wysiłku, jaki każdego dnia podejmowali więźniowie. Symbol terroru, ludobójstwa i bestialstwa XX wieku na zawsze pozostanie w pamięci gimnazjalistów.

Kiermasz świąteczny

29.04.2014

Mieliśmy w swoich dziejach chwile świetności…

Młodzież gimnazjalna  w dniu 29 kwietnia uczciła słowem i pieśnią rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Przypomniano historię powstania Konstytucji, postaci wielkich Polaków oraz postawy, które doprowadziły do rozbiorów Polski. Podkreślono, że Ustawa rządowa z 3 maja 1791roku jest największą spuścizną ideowo-polityczną po niepodległej Rzeczypospolitej.

Konstytucja 3 Maja

29.04.2014

Finał powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W dniu 29 kwietnia 2014 r. odbył się w Jerzmanowicach finał powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Naszą szkołę reprezentowali: Magda Miśkowiec, uczennica klasy pierwszej, Piotr Pawlikowski i Kamil Żbik, uczniowie klasy drugiej. Wyposażeni w rowery, kaski ochronne, karty rowerowe oraz znający przepisy o ruchu drogowym i zasady udzielania pierwszej pomocy dzielnie walczyli z innymi uczestnikami Turnieju. Ostatecznie zajęli czwarte miejsce. Gratulujemy!

W czasie turnieju uczestnicy mieli możliwość sprawdzić swoje umiejętności w tzw. alkogoglach, udostępnionych przez policję.

Finał konkursu

16.04.2014

Świąteczny kiermasz

13 kwietnia w Niedziele Palmową po raz drugi w tym roku,
Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało Świąteczny Kiermasz
przeznaczony na pomoc i rehabilitację Bartosza W - absolwenta naszego gimnazjum.
Uzbieraliśmy 2752 zł.
  I tym razem do pomocy stanęli nauczyciele Zespołu Szkół, uczniowie, sąsiedzi, parafianie, siostry, księża i rodzice.
 Kiermasz pokazał wielkie serce i hojność wielu osób,
a jak powiedziała kiedyś Barbara Bush;

 "Posiadanie wielkiego serca nie ma nic wspólnego z wartością twojego konta bankowego. Każdy ma coś, co może dać innym."
Cała akcja pokazała też jak wieloma talentami obdarzona jest
młodzież, dorośli i dzieci z naszej miejscowości :-)

Wszystkim serdecznie dziękujemy i składamy najserdeczniejsze życzenia
Radosnych Świąt Wielkanocnych.

Kiermasz świąteczny

11.04.2014

Kiermasz Świąteczny

W najbliższą niedziele  - 13.04.2014 w Niedzielę Palmową zapraszamy ponownie na
KIERMASZ ŚWIĄTECZNY,
 KTÓREGO DOCHÓD W PEŁNI ZOSTANIE PRZEZNACZONY
NA REHABILITACJE BARTKA W.

Nauczyciele Zespołu Szkół, uczniowie, rodzice i przyjaciele przygotowali ozdoby świąteczne, palmy, pisanki, baranki a Siostry z przedszkola obok - upiekły przepyszne pierniczki. 

Będzie więc możliwość zrobienia świątecznych drobiazgów dla siebie lub na prezenty. Ceny już od 2 zł.

Wszystkie ceny są orientacyjne. Ostateczna cena zależy
od Waszych możliwości, chęci i hojności.

Zapraszamy!!!!!

Kiermasz świąteczny

07.04.2014

Maciej Besztocha -finalistą Małopolskiego Konkursu Biologicznego.

2 kwietnia został rozstrzygnięty Konkurs Biologiczny organizowany przez Małopolskiego Kuratora Oświaty. Temat tegorocznego konkursu brzmiał „Człowiek i genetyka”. W etapie rejonowym wzięło udział 751 uczniów, a w wojewódzkim - 195.

Maciej Besztocha, mimo że jest uczniem dopiero II klasy, osiągał bardzo wysokie wyniki w kolejnych etapach. Do tytułu laureata zabrakło mu zaledwie 3 punktów.

Serdecznie gratulujemy Maćkowi i życzymy dalszych sukcesów! Małopolski konkurs biologiczny

07.04.2014

Niektórzy lubią poezję

„Nie myślcie, ze jestem nieszczęśliwy,

Cieszę się, że myślę.

Myślcie, że się cieszę.”

Te słowa  wiersza Mirona Białoszewskiego „Autoportret radosny”  rozbrzmiały w sali Starostwa Powiatowego w Krakowie, gdzie 31 marca 2014 r. wręczono nagrody zwycięzcom Etapu Powiatowego 59. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

Laureatem pierwszego miejsca w kategorii gimnazjalistów po raz kolejny został uczeń klasy trzeciej naszego gimnazjum Hubert Grygny. Wyróżnienie otrzymała Marysia Wawrzon, która wspaniale zinterpretowała wiersz T. Różewicza pt.”List do ludożerców”.

W etapie gminnym naszą szkołę reprezentowało ośmioro uczniów z klas I-III, tj. Hubert Grygny, Joanna Łazowy, Kamila Michalik, Maria i Weronika Wawrzon, Agnieszka Welian, Mateusz Wołek oraz Natalia Wójcik. Rywalizowali oni z uczniami gimnazjów w Rząsce i Zabierzowie. Jury pod przewodnictwem Barbary Szałapak, aktorki Teatru Ludowegow Krakowie wyłoniło  laureatów, którzy otrzymali nominację do etapu powiatowego, odbywającego się, jak co roku,  w Gminnym Ośrodku Kultury w Mogilanach. Wśród nich znalazło się troje uczniów naszej szkoły:  Marysia i Weronika Wawrzon oraz Hubert Grygny, który otrzymał szczególne wyróżnienie za mistrzowskie posługiwanie się językiem polskim.

Organizatorzy konkursu zwrócili uwagę na coraz większe zainteresowanie młodzieży poezją, o czym świadczy udział w eliminacjach powiatowych aż osiemdziesięciorga uczestników. Tym bardziej cieszy sukces naszych uczniów.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i laureatom konkursu, życząc dalszych sukcesów.

Niektórzy lubią poezję

27.03.2014

Twoja wiedza i czujka czadu w domu...

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XI edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego pt.:” Twoja wiedza i czujka czadu w domu, tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu” . Konkurs został ogłoszony przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej-Szefa Obrony Cywilnej Kraju i zorganizowany przez Starostwo powiatowe w Krakowie – Wydział Edukacji . Na etapie szkolnym zostało wyłonionych 50 prac uczniów z KL II-III, które zostały dostarczone do siedziby organizatora konkursu. Rozstrzygnięcie odbyło się 18 IV 2013 w budynku Starostwa Powiatowego w Krakowie. Bardzo się ucieszyliśmy z przyznanych miejsc i nagród: na etapie powiatowym Alicja Stefan z klasy III b zajęła II miejsce, natomiast Sandra Ciupek z klasy II a, zajęła IV miejsce. Organizacją konkursu na terenie szkoły zajęła się pani Maria Rochon.

Twoja wiedza i czujka czadu w domu

27.03.2014

W dwanaście miesięcy dookoła świata

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gminnym konkursie plastycznym pt.:” W dwanaście miesięcy dookoła świata”, organizowanym przez Samorządowe Centrum Kultury i Promocji w Zabierzowie. Na etapie szkolnym zostało wyłonionych 10 prac uczniów z KL II-III, które zostały dostarczone do siedziby organizatora konkursu. Rozstrzygnięcie odbyło się 13 I 2013 w Domu Kultury w Zabierzowie. Bardzo się ucieszyliśmy z wyróżnienia, które otrzymała Emilia Katra z klasy IIb . Nagrodzone prace zostały wybrane także do kalendarza na rok 2013, promującego ”młode talenty” z Gminy Zabierzów oraz zabierzowskiego Centrum Kultury. Organizacją konkursu na terenie szkoły zajęła się pani Maria Rochon.

W 12 miesięcy dookoła świata

27.03.2014

Poznaj owada w 12 miesięcy

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gminnym konkursie plastycznym pt.:” Poznaj Owada w dwanaście miesięcy”, organizowanym przez Samorządowe Centrum Kultury i Promocji w Zabierzowie. Na etapie szkolnym zostało wyłonionych 15 prac uczniów z KL I-II, które zostały dostarczone do siedziby organizatora konkursu.  Rozstrzygnięcie odbyło się 19 XII 2013 w Domu Kultury w Zabierzowie. Bardzo się ucieszyliśmy z wyróżnienia,  które otrzymała Anita Kozera z klasy IIa . Nagrodzone prace zostały wybrane także do kalendarza na rok 2014, promującego ”młode talenty” z Gminy Zabierzów oraz zabierzowskiego Centrum Kultury. Organizacją konkursu  na terenie szkoły zajęła się pani Maria Rochon.

Poznaj owada w 12 miesięcy

21.03.2014

WYWIADÓWKA – 27.03.2014r.

Rodziców uczniów klas trzecich  zapraszamy na 17.00 na spotkanie w sali chemicznej (piętro, kl. IIA). W planie:

1) zapoznanie z procedurami egzaminu gimnazjalnego oraz organizacją egzaminów w tym roku,

2) przedstawienie zasad rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych,

3) konsultacje indywidualne z wychowawcami i nauczycielami
oraz pedagogiem i doradcą zawodowym do godz.19.00.

 

 

 

Rodzice z klas pierwszych i drugich zapraszamy na indywidualne rozmowy z nauczycielami w godz.17.00 – 19.00. 

21.03.2014

Dzień Otwarty - 15 marca 2014

Dzień otwarty15 marca 2014r w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty dla wszystkich uczniów i rodziców, którzy są zainteresowani ofertą edukacyjną naszej szkoły. Na gości czekało wiele atrakcji przygotowanych przez naszych uczniów
i nauczycieli a także informacje na temat  zasad rekrutacji do naszego gimnazjum.

Dzień rozpoczęła Pani Dyrektor Jadwiga Kołodzińska od uroczystego powitania  naszych gości a następnie z-ca przewodniczącej szkoły Urszula Kaczmarczyk przedstawiała program całej imprezy. Spotkanie otwarło przedstawienie pantomimy w wykonaniu uczniów klasy II i III. Następnie podzieleni na grupy zwiedzaliśmy poszczególne sale i pomieszczenia szkoły. I tak mogliśmy zobaczyć: na zajęciach plastycznych każdy mógł zaprojektować swój t-shirt, w sali historycznej  mogliśmy zobaczyć prezentacje „Żołnierze wyklęci” a w pracowni biologicznej „Ptaki naszego sąsiedztwa”. Chemiczna zumba, słodkości kulinarne i przepisy z różnych stron świata czy matematyczne łamigłówki to jeszcze nie wszystko co mogliście zobaczyć w tym roku. Całość kończyła prezentacja zasobów Szkolnego Ośrodka Kariery, biblioteki, pracowni multimedialnej oraz gier świetlicowych.

Wszystkim, którzy w ten dzień odwiedzili naszą szkołę - dziękujemy i zapraszamy już we wrześniu. Do zobaczenia!:-)

13.03.2014

Dla Ciebie Polsko

W piątkowe popołudnie 15 listopada 2013 roku w naszym Gimnazjum zebrali się goście, na wieczorku poetyckim „Dla Ciebie Polsko”. Spotkanie to dedykowane było wszystkim Polakom, którzy  na przestrzeni wieków oddali swoje życie Polsce. Gimnazjaliści, absolwenci naszej szkoły oraz nauczyciele recytowali wiersze m.in. Tadeusza Isakowicza Zaleskiego, Mariana Hemara, Władysława Sebyły, a także zaśpiewali pieśni wśród nich Bułata Okudżawy, Janusza Kondratowicza, Jana Pietrzaka. Po zakończeniu części artystycznej uczestnicy spotkania podzielili się swoimi przeżyciami i spostrzeżeniami. Dla Ciebie Polsko

06.03.2014

Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Żołnierze Wyklęci Żołnierze Wyklęci, nazywani również Niezłomnymi, byli młodymi ludźmi, którzy walczyli o wolną i niepodległą Polskę, ludźmi, których komuniści nazywali bandytami reakcyjnego podziemia. Nie tylko byli torturowani i mordowani, ale też nie pozostawiano śladów ich pochówków. Komuniści robili wszystko, aby skazać Niezłomnych na zapomnienie. W roku 2011 ustanowiony został Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. To im poświęcono program artystyczny, przygotowany pod kierunkiem nauczycielek Gimnazjum:  Aldony Danielak,  Małgorzaty Wójtowicz i  Beaty Żurakowskiej– Wilewskiej. Młodzież w wierszach i piosenkach przypomniała tragiczne losy Żołnierzy Wyklętych.

04.03.2014

Gminne Targi Edukacyjne

19.02.2014

Dni Otwarte Szkół

Plakat promujący dni otwarte szkół dostępny jest tutaj.

19.02.2014

X Targi Edukacyjne

Plakat promujący Targi Edukacyjne dostępny jest tutaj.

18.02.2014

Kiermasz świąteczny

Kiermasz15 grudnia 2013r. przy parafii w Rudawie Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało kiermasz świąteczny, w całości przygotowany przez naszych uczniów i nauczycieli. Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom, rodzicom, parafii i wszystkim ludziom dobrej woli, którzy włączyli się to dzieło. Dzięki Wam udało się przygotować piękne świąteczne ozdoby, bańki, pierniczki, kartki, biżuterie itp. Razem uzbieraliśmy 2323 zł !!! Pieniądze uzyskane z kiermaszu w całości zostały przekazane na pomoc i rehabilitację dla Bartka, absolwenta naszego gimnazjum.

A.Chudzikiewicz

20.01.2014

Zebranie z rodzicami

Zebranie z rodzicami odbędzie się w czwartek, 30.01.2014 o godzinie 18:00.

17.12.2013

Betlejem jest w każdym z nas

Betlejem jest w nas

Jednym z najważniejszych wydarzeń w szkolnym kalendarzu jest spotkanie wigilijne, w którym bierze udział cała społeczność gimnazjalna oraz zaproszeni goście.

Twórcy tegorocznego przedstawienia wigilijnego starali się zwrócić uwagę na codzienne życie współczesnego człowieka, który tak łatwo może zagubić właściwą drogę wśród chaosu dzisiejszego świata, podczas pogoni za sławą i pieniądzem, za łatwym życiem bez dostrzegania problemów innych. Brak czasu dla bliskich, zabieganie, obojętność, nieporozumienia sprawiają, że przestajemy dostrzegać istotę świąt. Wigilijny wieczór to właśnie ten moment, w którym możemy uświadomić sobie, że Betlejem jest w każdym z nas, trzeba je odnaleźć, a wraz z nim spokój i nadzieję.

Bracie, który nie wiesz, na co czekasz,
który trzymasz się kurczowo tego, czego w sobie nie cenisz.
Jak rozbitek nie wiesz, co robić.
Jak rozbitek czujesz pustkę wśród gromady.
Jak rozbitek chodzisz po omacku,
pośród blasku neonów i łukowych lamp.
Jest takie czekanie, które już jest spotkaniem.
Jest taka ciemność, która już jest światłością.
Jest taka cisza, cisza w której, cisza w której słyszysz NIESŁYSZALNEGO

05.10.2013

Gminne zawody w unihokeju

W dniu 05.10.2013 w Ośrodku Sportowo Rekreacyjnym w Zabierzowie odbyły się gminne zawody w unihokeju dziewcząt i chłopców. Reprezentacja Naszego Gimnazjum zajęła dwa pierwsze miejsca.

Serdecznie gratulujemy !

Gminne zawody w unihokeju
17.06.2013

Zestaw podręczników w roku szkolnym 2013/2014

Wykaz podręczników obowiązujących w roku szkolnym 2013/2014 znajduje się tutaj.
16.06.2013

I miejsce Martyny Dam

Konkurs wiedzy o Unii Europejskiej

W dniu 15 czerwca 2013r. odbył się Gminny Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej. Gimnazjum w Rudawie reprezentowali uczniowie klasy drugiej: Martyna Dam, Anna Michalik, Weronika Wawrzon i Hubert Grygny. W konkursie indywidualnym największą wiedzą wykazała się Martyna Dam, pokonując jedenaścioro pozostałych uczestników. Ania i Weronika uplasowały się na miejscu czwartym, a Hubert - piątym. Zmagania drużynowe rozpoczęły prezentacje, przygotowane przez uczniów. Zespół z naszej szkoły przedstawił "Kawałek Europy w mojej Małej Ojczyźnie". Po serii zadań i pytań ogłoszono wyniki: gimnazjaliści z Rudawy zajęli II miejsce. Wszystkim uczestnikom należą się gratulacje, ponieważ musieli wykazać się wiedzą znacznie wykraczającą poza obowiązującą podstawę programową, a czasu na przygotowanie mieli niewiele.

Konkurs wiedzy o Unii Europejskiej
27.05.2013

Ewakuacja Zespołu Szkół w Rudawie

Ewakuacja 2013

W poniedziałkowe przedpołudnie nad Rudawą rozległ się dźwięk licznych strażackich syren. Powiadomione przez Miejskie Stanowisko Kierowania strażackie zastępy, „alarmowo” kierowane są w rejon Zespołu Szkół w Rudawie. Kolejne obsady pożarniczych samochodów po przybyciu w rejon zdarzenia natychmiast przystępują do działania. Według informacji przekazanych przez pracowników szkoły pod alarmowy numer 998, na poddaszu nad salami lekcyjnymi zauważono gęsty dym i płomienie. Wyłączone zostają media w budynku, a dyrekcja szkoły zarządza natychmiastową ewakuację uczniów i nauczycieli. Blisko 400 osób w ustalonym szyku przemaszerowało we wcześniej wyznaczony rejon koncentracji w pobliżu rynku. Po przeliczeniu stanu osobowego ewakuowanych okazało się, że brakuje 2 nauczycieli i 8 uczniów. Taką informację otrzymali strażacy biorący bezpośredni udział w gaszeniu płonących pomieszczeń. Natychmiast przystępują do poszukiwania poszkodowanych. W bojowych strojach, z aparatami powietrznymi na plecach wchodzą w najbardziej zadymiony rejon budynku. Sukcesywnie odnajdują poszkodowanych (pozoranci -członkowie MDP), na ratowniczych deskach przekazując zastępom ratowników medycznych pracującym na zewnątrz budynku. Liniami gaśniczymi podawana jest woda do kolejnych płonących pomieszczeń. W związku z rozprzestrzenianiem się pożaru zachodzi konieczność interwencji z zewnątrz budynku. Przybyły na miejsce podnośnik z wysokości kilkunastu metrów kieruje pióropusze wody w rejon pożaru. W tym samym czasie drużyny medyczne, udzielając pierwszej pomocy dokonują wstępnej segregacji poszkodowanych. Okazuje się, że kilka osób odniosło poparzenia zewnętrzne oraz górnych dróg oddechowych i wymagają natychmiastowej hospitalizacji. Dowodzący akcją prosi o pomoc Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Odpowiedzialne jednostki zabezpieczają lądowisko dla śmigłowca, przybyli na miejsce policjanci kierują ruchem pojazdów na ruchliwej drodze obok szkoły. Szybka, sprawna akcja strażackich drużyn kończy się po niespełna trzech kwadransach. Pożar zostaje ugaszony, poszkodowani zostają przekazani pod opiekę lekarzy, budynek zostaje oddany pod opiekę dyrekcji szkoły, do ocalałych pomieszczeń wracają uczniowie.

Symulowana akcja w Zespole Szkół w Rudawie, była pierwszą z planowanych czterech podobnych w bieżącym roku na terenie naszej gminy. Ćwiczenia tego typu są doskonałym sprawdzianem dla służb ratowniczych i porządkowych, dyrekcji, nauczycieli i uczniów szkół, administracji Urzędu Gminy. Obserwatorami opisanej akcji ratowniczej byli: przedstawiciel Państwowej Straży Pożarnej – z-ca JRG 3 brygadier Jacek Linca, pracownik d/s Zarządzania Kryzysowego UG w Zabierzowie – Marcin Cieślak, komendant Komisariatu Policji w Zabierzowie – komisarz Andrzej Kowalski. Podczas podsumowania przeprowadzonych działań, bardzo wysoką ocenę otrzymała dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół w Rudawie, za wzorcowo przeprowadzoną ewakuację. Wg. oceny obserwatorów cała szkolna społeczność bardo poważnie i dojrzale zareagowała na symulowane zagrożenie, sprawnie wykonując polecenia przełożonych i służb ratowniczych. Uwagi co do nielicznych uchybień pozwolą w przyszłości na ich wyeliminowanie. Strażacy ochotnicy jednostek OSP z : Brzezinki, Brzoskwini, Kobylan, Niegoszowic, Nielepic, Radwanowic, Rudawy i Zabierzowa również zasłużyli na bardzo wysoką ocenę działań ratowniczo gaśniczych. Doskonałe wyszkolenie, wyposażenie i umundurowanie, pozwoliły poza kilkoma błędami na skuteczne udzielenie pierwszej pomocy poszkodowanym, efektywne wykorzystanie posiadanego sprzętu, zgodne z procedurami i regulaminem prowadzenie akcji gaśniczej. Z punktu widzenia policji również dojazd pojazdów ratowniczych i współdziałanie obydwu służb były zgodne z przepisami.

Podczas specjalnej odprawy, o wynikach ćwiczeń został powiadomiony Sztab Zarządzania Kryzysowego przy Urzędzie Gminy Zabierzów. Przedyskutowano możliwości udzielenia skutecznej pomocy psychologicznej i materialnej poszkodowanym w razie wystąpienia podobnych sytuacji, ze znamionami zdarzenia masowego.

Prowadzący i obserwujący ćwiczenia podziękowali wszystkim uczestnikom za zaangażowanie, profesjonalizm i sprawność przy prowadzeniu akcji ratowniczo – gaśniczej. Podkreślić należy udział blisko 50 druhów którzy poświęcili dzień urlopu aby doskonalić swoje umiejętności i skuteczność działań. Mam nadzieję, że odbyte i kolejne ćwiczenia przełożą się na dalsze podnoszenie bezpieczeństwa na terenie Gminy Zabierzów.

Tekst i zdj. Jerzy Banarski

23.05.2013

Projekt Bezpieczna Szkoła Bezpieczny Uczeń

We wrześniu 2012 roku Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi im. Henryka Sienkiewicza w Zespole Szkół  w Rudawie przystąpiło do udziału w Ogólnopolskim Konkursie „ BEZPIECZNA SZKOŁA – BEZPIECZNY UCZEŃ”, którego hasło brzmiało: „Prawo – Przyjaźń – Tolerancja”. Konkurs trwał do 31 marca 2013roku.

Jego celem było spopularyzowanie wśród uczniów podstawowych zasad funkcjonowania państwa prawnego i społeczeństwa obywatelskiego, w tym norm współżycia, poszanowania praw jednostki w tym ucznia-obywatela, przeciwdziałania patologiom, tolerancji wobec ludzi o odmiennej kulturze, rasie, obyczajach, solidaryzmu społecznego. Równocześnie konkurs miał służyć podniesieniu poziomu bezpieczeństwa szkoły i uczniów.

W ramach realizacji obowiązkowych zadań konkursowych w Naszej szkole przeprowadzono szereg konkursów, pogadanek, prelekcji, konwersatoriów i debat uczniowskich.

W wyniku podjętych działań zwiększyła się świadomość uczniów na temat bezpiecznego funkcjonowania w społeczeństwie, praw i obowiązków obywateli, samorządności w demokratycznym państwie, norm i zasad obowiązujących w relacjach międzyludzkich, zagrożeń płynących z rozwoju cywilizacji, odpowiedzialności karnej nieletnich. Szczególny nacisk położono na szeroko pojęte bezpieczeństwo dziecka w rodzinie, szkole,  wśród rówieśników i w społeczeństwie.

Wysiłek NAS wszystkich – UCZNIÓW i NAUCZYCIELI zaangażowanych w projekt,  zaowocował otrzymaniem przez Gimnazjum w Rudawie tytułu „BEZPIECZNA SZKOŁA” oraz członkostwem w Ogólnopolskim Klubie „Bezpieczne Szkoły”.

 

Jadwiga Kołodzińska- dyrektor

08.05.2013

"Niech każdy (...) miłość własną - kraju miłości poświęci!"

3 maja 2013

8 maja 2013r. odbył się uroczysty apel z okazji 222 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt z historii naszego narodu, uczniowie przybliżyli widzom  ze szkoły podstawowej oraz gimnazjum sytuację polityczną tamtego okresu. Dzięki odegranym przez młodych aktorów scenkom, prezentacji multimedialnej oraz pieśniom w wykonaniu chóru szkolnego mogliśmy poznać poglądy ówczesnej szlachty, mieszczan i duchowieństwa, zrozumieć nastrój  panujący wśród twórców Ustawy Rządowej. Na scenie pojawił się również król Stanisław August, składający przysięgę zatwierdzającą uchwalenie Konstytucji. Apel zakończył uroczysty polonez w wykonaniu uczniów i uczennic
z klas I i II.

29.04.2013

Turniej Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym

Konkurs recytatorski

W dniu 29 kwietnia 2013 roku odbył się w Skale etap powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym. Konkurs został przygotowany i przeprowadzony przez przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Krakowie. Gimnazja z powiatu krakowskiego reprezentowało siedem drużyn. Uczniowie zmierzyli się z wieloma zadaniami, które sprawdzały ich wiedzę z zakresu znajomości przepisów o ruchu drogowym , udzielania pierwszej pomocy oraz praktyczne umiejętności jazdy na rowerze. Zarówno zadania teoretyczne jak i tor przeszkód były trudne, lecz gimnazjaliści z Rudawy, jak na pierwszy raz, poradzili sobie z nimi dobrze, plasując się na czwartym miejscu. Po wyczerpujących konkurencjach wszyscy uczestnicy zaproszeni zostali na obiad, który sponsorował Pan Józef Krzyworzeka, Starosta Powiatu Krakowskiego. Gimnazjum w Rudawie reprezentowali: Hubert Grygny, Bartosz Siudek (klasa II ) i Klaudia Seremak (klasa I ).

19.12.2012

Szkolne spotkanie wigilijne 2012

Wigilia 2012"Wszystkie drogi prowadzą do ludzi"- takie hasło przyświecało twórcom tegorocznego przedstawiania wigilijnego. Boże Narodzenie to wspaniała okazja, aby przypomnieć sobie, co stanowi istotę człowieczeństwa, dokąd zmierza człowiek we współczesnym świecie. I oto w naszej inscenizacji przybysz z obcej planety, Mały Książę, staje się na Ziemi przewodnikiem ludzi zagubionych, samotnych,zabieganych, w których toczy się wewnętrzna walka dobra ze złem. Prowadzi ich do Domu, do drugiego Człowieka, a więc do Boga, aby na nowo się w nich narodził, wskazał im drogę-sens i cel życia. Aktorom udało się stworzyć atmosferę skupienia i zadumy również dzięki wyruszającym wykonaniom piosenek Tadeusza Nalepy, Starego Dobrego Małżeństwa, Edwarda Stachury, Anny Marii Jopek oraz kolędom śpiewanym przez szkolny chór. Widowisko ilustrowały ciekawe prezentacje multimedialne. Po modlitwie i krótkich życzeniach złożonych gimnazjalistom przez gości oraz panią dyrektor w salach lekcyjnych odbyły się wigilie klasowe, w czasie których wychowawcy i uczniowie, jak każe tradycja, połamali się opłatkiem i spożyli wieczerzę.

28.11.2013

Dzień z Pasją

Jeszcze jeden listopad do okna zapukał28 listopada 2012 roku odbył się w naszym gimnazjum szkolny "Dzień z Pasją". Uczniowie mieli okazję do zaprezentowania swoich zainteresowań. Dzięki współpracy z naszymi absolwentami do szkoły przybyli podopieczni i opiekunowie Fundacji im. Brata Alberta z Radwanowic. Przedstawili oni swoje prace wykonane na warsztatach terapii zajęciowej.
Aż trudno uwierzyć, jak różnorodne i zaskakujące hobby mają nasi uczniowie, którzy zaprezentowali się w sposób mistrzowski w językach obcych (sensacją był język japoński), w sztuce (rysunek, decoupage) oraz w kulinariach. Przez prawie dwie godziny bawiliśmy się, oglądając popisy wokalne, taneczne (zumba) i umiejętności sportowe (żonglerka piłką nożną, wyczynowa jazda na rolkach). Na zakończenie części artystycznej nauczyciele zaprezentowali się w piosence turystycznej, w tle leciały slajdy ze zdjęciami z dotychczasowych wspólnych wyjazdów w góry.
W szkole odbył się również kiermasz, na którym można było zakupić różnorodne rzeczy wykonane przez podopiecznych fundacji z Radwanowic. Uczniowie przygotowali także stanowiska m.in. dla pasjonatów wędkarstwa oraz dla tych, którzy nie boją się pająków (imponująca kolekcja żywych pająków).
W tym dniu uczniowie, nauczyciele oraz goście bawili się wyśmienicie o czym świadczyły owacje i okrzyki widzów: "Tak się bawi, tak się bawi RUDAWA".

27.11.2012

Zebranie

W czwartek, 10.01.2013r. o godz. 18:00

odbędzie się Zebranie z Rodzicami Uczniów Gimnazjum.

Zapraszamy

12.11.2012

Jeszcze jeden listopad do okna zapukał...

Jeszcze jeden listopad do okna zapukałW dniu 12 listopada 2012r. w Gimnazjum w Rudawie uczczono kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Czasy walk o wyzwolenie i pojawienie się naszego państwa na mapie świata młodzież przypomniała w wierszach, pieśniach i prezentacji multimedialnej. W tym dniu odbył się również V Konkurs Pieśni Patriotycznej, w którym I miejsce zdobyli uczniowie klasy III A, II miejsce przypadło uczniom klasy I B, a trzecie –uczniom klasy II a.
11.11.2012

Gimnazjada 2012/2013

29 września 2012r. na hali sportowej OSiR w Zabierzowie odbyły się gminne zawody sportowe unihokej dziewcząt i chłopców w ramach Gimnazjady 2012/2013. Turniej ten dawał zwycięzcy kwalifikację do zawodów powiatowych. 18 października 2012r. reprezentacja dziewcząt naszego Gimnazjum jako reprezentant Gminy Zabierzów wzięła udział w turnieju powiatowym, do którego zgłosiło się 6 drużyn, które po sportowej rywalizacji uplasowały się na kolejnych miejscach: Michałowice - 1m, Korzkiew - 2m, Rudawa - 3m, Gaj - 4m, Świątniki Górne - 5m, Kamień - 6m.

11.11.2012

Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej 12 października 2012 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia połączona ze ślubowaniem klas I. W poczet uczniów Gimnazjum zostało przyjętych 46 pierwszoklasistów. W obecności całej społeczności uczniowskiej, grona nauczycielskiego oraz zaproszonych gości i rodziców złożyl oni uroczystą przysięgę, po której Pani Dyrektor każdego pierwszaka pasowała na Ucznia Gimnazjum.

Całą akedemię i oprawę artystyczną przygotowali uczniowie klas pierwszych.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie uroczystości, służąc zawsze radą, pomocą i wspierając dobrym słowem.

04.10.2012

Zmiana terminu próbnego egzaminu w klasach III Gimnazjum

W związku z przystąpieniem Naszego Gimnazjum do diagnozy wiadomości i umiejętności uczniów klas trzecich przygotowanej przez Centralną oraz Okręgowe Komisje Egzaminacyjne we współpracy z Instytutem Badań Edukacyjnych, zmieniamy terminy próbnego egzaminu w klasach trzecich. Odbędą się one w dniach 13, 14 i 15 listopada 2012 r., według poniższego harmonogramu:

 • 13 listopada (wtorek) – historia i wos oraz język polski
 • 14 listopada (środa) – przedmioty przyrodnicze oraz matematyka
 • 15 listopada (czwartek) – języki obce nowożytne na poziomie podstawowym i rozszerzonym.
17.09.2012

Zebranie

Zebranie z Rodzicami uczniów Gimnazjum odbędzie się w czwartek, 20.09.2012 o godz. 18:00.

29.08.2012

Ogłoszenie

Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013 w gimnazjum w Rudawie odbędzie się 03.09.2012r.

 

Msza święta - godz. 8:00

Spotkanie inauguracyjne w szkole - godz. 9:00

 

Dowóz:

- Młynka - godz. 7:15

- Nielepice - godz. 7:20

- Sowiarka - godz. 7:25

- Brzezinka - godz. 7:30

- Radwanowice - godz. 7:35

- Pisary - godz. 7:40

29.06.2012

Zakończenie roku szkolnego

W dniu dzisiejszym zakończył się rok szkolny 2011 / 2012. Z ulgą i radością powitano czas odpoczynku wakacyjnego. Jedynym smutnym akcentem uroczystości było pożegnanie trzecioklasistów, którzy opuszczają rudawskie gimnazjum, by szukać "swoich ścieżek i swojego miejsca w świecie". Oby im się to udało, czego społeczność gimnazjalna szczerze absolwentom życzy.

25.05.2012

Wiosna, ach to ty!

Foto Foto Gimnazjum w Rudawie przywitało pojawienie się wiosny wieczorem poetycko –muzycznym, który odbył się w dniu 25 maja 2012r. Wiosenne nastroje zintegrowały gimnazjalistów, absolwentów, rodziców uczniów oraz nauczycieli naszej szkoły. W repertuarze znalazło się 40 utworów znanych poetów, twórców i wykonawców piosenek. Młodzież zaprezentowała wiersze Adama Mickiewicza, Juliana Tuwima, Adama Asnyka, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Wisławy Szymborskiej i Czesława Miłosza. Publiczność gorąco przyjęła także zróżnicowany repertuar muzyczny- piosenki Ewy Demarczyk i Marka Grechuty przeplatały się z utworami rockowymi, pojawiła się nawet klasyka pieśni biesiadnej. Brawurowe wykonanie „Cichej wody” zachęciło publiczność do wspólnego śpiewania, a nawet tańca. Swój talent aktorski ujawnili rodzice recytujący m.in. „Wszystko o mężczyźnie” Mariana Załuckiego. Uwagę widzów przykuwała romantyczna wiosenna dekoracja wykonana w większości z naturalnych traw i kwiatów. Nad całością przedstawienia czuwały pani Beata Żurakowska-Wilewska, Małgorzata Góralczyk oraz Jadwiga Miłek.
10.05.2012

Niech się święci 3 Maja

Foto W dniu 10 maja 2012r. odbyła się akademia poświęcona wydarzeniom sprzed 221 lat. Uchwalenie Konstytucji 3 Maja oraz późniejsze tragiczne losy Polski, będące wynikiem niestabilnej sytuacji politycznej, rozpasania wśród szlachty i braku troski o losy Ojczyzny przypomniano w wierszach , pieśniach i prezentacji multimedialnej.
09.05.2012

Zebranie

Zebranie z rodzicami uczniów Gimnazjum odbędzie się w dniu 22.05.2012r. o godz. 17:00.
13.04.2012

Dzień otwarty dla rodziców

 

 

Dnia 17 kwietnia br. od 17.00 do 19.00 rodzice i prawni opiekunowie mogą spotkać się z wychowawcami i nauczycielami gimnazjum i szkoły podstawowej i porozmawiać
o problemach wychowawczych i kłopotach w nauce swoich pociech.

 

 

O godz.17.00 w sali klasy IIIA (sala chemiczna) odbędzie się spotkanie dla rodziców uczniów klas trzecich, podczas którego zostaną przekazane:

 • zasady obowiązujące uczniów podczas egzaminu gimnazjalnego
 • informacje o zmienionym systemie szkolnictwa ponadgimnazjalnego
 • zasady rekrutacji do szkół po gimnazjum.

 

 

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

 

24.03.2012

Dzień otwarty szkoły 2012 r.

Foto

W dniu 24 marca 2012r w całej gminie i w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty dla wszystkich uczniów i rodziców, którzy są zainteresowani ofertą edukacyjną naszej szkoły. Oprócz możliwości zobaczenia naszego gimnazjum na gości czekały różne atrakcje a także informacje na temat zasad rekrutacji do naszej szkoły.

Dzień rozpoczęła Pani Dyrektor Jadwiga Kołodzińska od uroczystego powitania naszych gości a następnie przewodniczący szkoły Maciej Chlebda przedstawiał program całej imprezy. Imprezę otwarł mini-koncert naszych kolegów z klas III b.

I tak, tego dnia mogliśmy zobaczyć: w pracowni historycznej.... Powrót do przeszłości....gdzie znane osoby z historii zadawały nam pytania..... Nad wszystkim czuwała tu jak zawsze Pani A.Danielak. W pracowni językowej: usłyszeliśmy piosenkę i wiersz w języku angielskim a także mogliśmy zobaczyć bogate materiały dydaktyczne Pani U.Szeluch. W bibliotece i zarazem pracowni multimedialnej oprócz prezentacji zasobów Pani B. Wilewskiej –Żurakowskiej, uczeń Hubert Grygny nasz tegoroczny laureat Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego zaprezentował nam swoje umiejętności. Ponadto można było zobaczyć też nasz Szkolny Ośrodek Kariery i porozmawiać z doradcą zawodowym. Wszyscy zainteresowani mogli wykonać eko-stroje na warsztatach eko-mody pod opieką p. M. Rochoń, rozwiązać matematyczne łamigłówki z panem S. Kurkiem i p. M. Wójtowicz lub wziąć udział w wybuchowym doświadczeniu w sali chemicznej pod opieką Pani E.Front.

Wszystkim, którzy w ten dzień odwiedzili naszą szkołę - dziękujemy i zapraszamy już we wrześniu. Do zobaczenia!:-)
A.Chudzikiewicz

22.03.2012

Spotkanie z modelkami

Foto Martin Luter King Jr. powiedział kiedyś „Najbardziej niezmiennym i ważnym pytaniem życia jest: Co robisz dla innych?” W dniu 22.03.2012 odbyło się spotkanie podsumowujące Akcję Charytatywną „Just be good”, która odbyła się w marcu we wszystkich szkołach Gminy Zabierzów.
Naszymi specjalnymi gośćmi byli: Pani Ilona Felicjańska – znana polska modelka i osoba, która organizuje i wspiera różne akcje pomocy innym, Pani Anna Piszczałka – finalistka I edycji Top Model i Pan Łukasz Jaronik – współorganizator całej akcji. Wszyscy goście opowiedzieli nam o tym dlaczego i skąd się wziął pomysł pomagania innym. Następnie Pani Ania i Pani Ilona odpowiadały na pytania młodzieży dotyczące kariery w modelingu, potrzebie realizacji własnych pasji i marzeń a także o niektórych prawach show - businessu. Spotkanie zakończyło się dosłownie...falą próśb o autograf.....

Agata Chudzikiewicz

13.03.2012

Program Dnia Otwartego w Gimnazjum

Program Dnia Otwartego znajduje się tutaj.

10.03.2012

Dzień Otwarty w Przedszkolach i Szkołach Gminy Zabierzów

Dyrektorzy szkół gminy Zabierzów

zapraszają

do szkół i przedszkoli na Dni Otwarte Szkół:

do przedszkoli i szkół podstawowych zapraszamy:                                17 marca 2012 r. (sobota) w godzinach 10.00 -13.00

do Zespołu Szkół w Rząsce i w Rudawie, Gimnazjum i Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Zabierzowie zapraszamy:

24 marca 2012 r. (sobota) w godzinach 10.00 -13.00


Samorządowe Jednostki Oświatowe zaprezentują w tym dniu:

v bazę dydaktyczną szkoły,

v ofertę zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych,

v kwalifikacje kadry pedagogicznej,

v osiągnięcia uczniów i szkoły,

v będą prowadzone zapisy dzieci do szkół.

 

 

Dane teleadresowe szkół na stronie: www.gzeas.zabierzow.org.pl

 

Plakat promocyjny dostępny jest tutaj.

10.03.2012

Dzień otwarty 2012

Dyrektor Zespołu Szkół w Rudawie

wraz z Gronem Pedagogicznym

i Społecznością Uczniowską

zaprasza

24 marca 2012 r. (sobota), w godz.10.00-13.00

na Dzień Otwarty Szkoły.


Plakat promocyjny Dnia Otwartego dostępny jest tutaj.

13.02.2012

Ferie zimowe 2012

Plan zajęć w ferie zimowe 2012 dostępny jest tutaj.

30.01.2012

Zebranie z rodzicami

Zebranie z rodzicami odbędzie się 31.01.2012r. wg harmonogramu:

- godz. 18:00 - szkolenie dla rodziców

- godz. 18:30 - zebrania klasowe

26.01.2012

Lokalny rynek pracy: blisko, solidnie i nowocześnie……

Dnia 26 stycznia 2012r grupa naszych uczniów w ramach orientacji zawodowej wzięła udział w kolejnej już wycieczce zawodoznawczej. Tym razem mieliśmy możliwość przyglądnąć się z bliska jak funkcjonuje jedna z najbardziej znanych firm w naszej gminie: A J. Apostolski - meble. Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzenia studia mebli kuchennych na ul. Krowoderskich Zuchów 4, gdzie Pan Apostolski zapoznał nas z ofertą swojej firmy. Oprócz nowinek technologicznych w zabudowie kuchni ( np. otwierane i zamykane szafek na dotyk, ledowe oświetlenie i inne) dowiedzieliśmy się o najnowszych trendach, materiałach i stylach wyposażenia. W salonie rozmawialiśmy z zatrudnioną tam panią architekt wnętrz, która opowiedziała nam o swojej pracy a także o niezbędnych umiejętnościach i kwalifikacjach do wykonywania takich projektów. Drugą częścią wycieczki było zwiedzanie stolarni w Zabierzowie, miejsca gdzie powstają wszystkie meble. Tu z kolei podglądaliśmy jak współcześnie pracuje człowiek, maszyna i komputer…. „Dziś w zawodzie stolarza oprócz kwalifikacji ważna jest dokładność, precyzja i wyobraźnia, jak coś dobrze i technicznie można wykonać” powiedział nam Pan Janusz Apostolski.
Po raz kolejny podsumowaliśmy z młodzieżą, że warto lepiej znać swój najbliższy rynek pracy, gdyż tutaj jest równie dużo możliwości rozwoju i pracy jak w całym województwie czy nawet dalej.

Agata Chudzikiewicz

16.12.2011

Kolędowania nastał czas…

Foto

Boże Narodzenie to czas śpiewania kolęd, dzielenia się opłatkiem i składania życzeń. W tym roku nauczyciele wraz z uczniami postanowili w nieco inny sposób ukazać atmosferę świąt Bożego Narodzenia i w montażu słowno – muzycznym podkreślić to, co w tych świętach powinno być najważniejsze: wzajemna miłość, radość z narodzenia Chrystusa, ale też przeżywanie tego wyjątkowego czasu jako chwili refleksji, zastanowienia się jakimi ludźmi jesteśmy, a jakimi powinniśmy być. Autorzy scenariusza podkreślili magiczny nastrój wieczoru, zmieniając całą scenę w betlejemską noc, przepełnioną światłem świec i muzyką J. Kaczmarka, Z. Preisnera oraz L. Możdżera. Uczniowie recytowali wiersze polskich poetów: ks. J. Twardowskiego, K.I. Gałczyńskiego, a wszystkich gości zaskoczyły słowa Bł. Jana Pawła II, które mogli usłyszeć z nagrania z pielgrzymki do Polski w 1979 roku. Występ uświetnił chór szkolny, który obok tradycyjnych kolęd wykonał mniej znane pastorałki polskie. Gościem wieczoru była absolwentka naszej szkoły, Joanna Kuciel, która zaśpiewała solo jedną z kolęd. Nie zabrakło również akcentów obcojęzycznych – kolędę „Stille Nacht” w oryginalnym języku wykonała Małgorzata Dam. Wieczór zakończył występ uczennic klasy IA, które wykonały „Taniec Gwiazdy” z kolorowymi wstęgami. Po występie wykonawcy otrzymali głośne oklaski i odebrali liczne gratulacje od zaproszonych gości.

15.12.2011

Gra miejska

Foto     15 grudnia 2011 r. w 30 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego uczniowie gimnazjum w Rudawie wzięli udział w grze miejskiej „Orła wrona nie pokona”. Organizatorami imprezy były m.in. instytucje: IPN, Śródmiejski Ośrodek Kultury w Krakowie, Muzeum Historyczne Miasta Krakowa.
    W grze wzięło udział 17 grup ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Krakowa i okolic. Zadaniem uczestników było odnalezienie punktów kontrolnych na terenie miasta zgodnie z otrzymanymi wskazówkami. Uczniowie zapoznawali się z historią miejsc, a także wydarzeń, które rozgrywały się w stanie wojennym na terenie Krakowa.
    Rozdanie nagród i dyplomów miało miejsce w kombinacie Nowej Huty, gdzie uczniowie spotkali się jeszcze ze świadkami wydarzeń 1981r. I miejsce zdobyli uczniowie gimnazjum z Rudawy-  Anna Kowalówka, Maciej Chlebda, Jakub Sadowski i Adrian Zając.

03.12.2011

Świecie nasz

Listopad to miesiąc wspomnień o osobach bliskich naszemu sercu. W tym roku absolwenci, uczniowie i nauczyciele Gimnazjum z Oddz. Inter. im. Henryka Sienkiewicza w Rudawie dali wyraz pamięci o Annie Kamieńskiej, Janie Twardowskim, Czesławie Miłoszu, Zbigniewie Herbercie i Marku Grechucie podczas spotkania poetycko – muzycznego „Świecie nasz”. Czytano wiersze i śpiewano piosenki tych nieobecnych już wśród nas twórców. Dzięki umiejętności gry na różnych instrumentach młodzi artyści wykonali większość utworów z akompaniamentem własnym, stwarzając tego jesiennego wieczoru niepowtarzalny nastrój. Wśród występujących znaleźli się również rodzice uczniów. Ideą listopadowego spotkania w Rudawie było nie tylko wspomnienie tych, co odeszli, ale także uświadomienie odbiorcom spraw ważnych dla każdego człowieka, bo dotyczących przemijania. Mamy nadzieję, że słowa „Śpieszmy się kochać ludzi” wypowiadane w imieniu autorów przez młodzież dostarczyły widzom wielu wzruszeń i skłoniły do refleksji.

Foto

Pani Anna Zając czyta wiersz Anny Kamieńskiej

Foto

Artyści wykonujący tytułową piosenkę „Świecie nasz” Marka Grechuty

Opiekunowie:
Beata Żurakowska-Wilewska
Małgorzata Góralczyk
Joanna Cekiera

21.11.2011

Zebranie z rodzicami

W dniu 22 listopada 2011r. o godz. 17.00 odbędzie się zebranie z rodzicami.

10.11.2011

Ta, co nie zginęła…

Foto W dniu 10 listopada 2011r. w Gimnazjum zapanowały pieśni patriotyczne. Po akademii, poświeconej „Tej, co nie zginęła”, zespoły klasowe zaprezentowały żołnierskie ballady. Wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani nagrodami i wyróżnieniami. W IV Konkursie Pieśni Patriotycznych zwyciężyli: I miejsce – klasa II A, II miejsce – klasa III B, III miejsce – klasa I A.

14.10.2011

Ślubujemy….

Foto W dniu 14 października 2011r. odbyła się uroczysta akademia poświęcona pracownikom szkoły. Nauczyciele, którzy cierpliwie tłumaczą, wyjaśniają, nauczają, obsługa, która dba, by zawsze było czysto w salach z pewnością zasługują na słowa uznania, szczególnie w Dniu Edukacji Narodowej. W tym dniu również pierwszoklasiści oficjalnie zostali przyjęci do grona społeczności gimnazjalnej. Życzymy im, by dotrzymali słów ślubowania i godnie reprezentowali Szkołę.

04.10.2011

Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych
w roku szkolnym 2011/2012

ZARZĄDZENIE NR 9/2011 Z DNIA 28 WRZEŚNIA 2011 ROKU

W SPRAWIE USTALENIA DODATKOWYCH DNI WOLNYCH OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNO-WYCHOWAWCZYCH W GIMNAZJUM Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W ZESPOLE SZKÓŁ

 W RUDAWIE W ROKU SZKOLNYM 2011/2012.

 

Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 5 października 2010 w sprawie organizacji roku szkolnego par. 5. i par.. 6. 1.

 

1. Dyrektor Zespołu Szkół w Rudawie, po uzyskaniu pozytywnej opinii Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego ustala dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2011/2012:

 • 31 października  2011 r.
 • 24 kwietnia   2012 r.
 • 25 kwietnia   2012 r.
 • 26 kwietnia   2012 r.
 • 2 maja  2012 r.
 • 8 czerwca 2012 r.

2. Dyrektor Zespołu Szkół w Rudawie, po uzyskaniu pozytywnej opinii Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców, Samorządu Uczniowskiego i za zgodą organu prowadzącego, ustala dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Zajęcia te odbędą się w soboty:

 • 30 kwietnia 2012 r. -realizowany w dn. 22 października 2011 r.
 • 4 maja 2012 r. – realizowany w dn. 10 marca 2012 r.

3. W dniach ustalonych w punkcie  1. w szkole będą organizowane zajęcia wychowawczo-opiekuńcze.

4. Wychowawcy klas zobowiązani są do poinformowania Rodziców o możliwości udziału uczniów w zajęciach wychowawczo-opiekuńczych.

5. Zarządzenie podaje się do publicznej wiadomości poprzez zamieszczenie   na stronie internetowej szkoły i szkolnych tablicach ogłoszeń.

 

Dyrektor Zespołu Szkół w Rudawie

Jadwiga Kołodzińska

13.09.2011

Zebranie z rodzicami

W dniu 20.09.2011 o godz. 1800 odbędzie się zebranie z rodzicami.

01.09.2011

Inauguracja roku szkolnego 2011/2012

"Nie strwoży śmiałych żaden trud" - pod takim hasłem młodzież Gimnazjum wkroczyła w nowy rok szkolny 2011 / 2012. Nie będzie to rok łatwy, lecz pełni optymizmu i zapału do nauki gimnazjaliści z pewnością dotrwają do 29.06.2012. Oby tylko wyniki przyniosły im pełną satysfakcję, czego życzy im Grono Pedagogiczne.

 

13.05.2011

Dzień Ziemi

[Dzien Ziemi 2011]Część zajęć szkolnych w dniu 13 maja 2011r. zdominowały obchody Dnia Ziemi. W programie znalazły się: konkurs plastyczny na wykonanie plakatu przedstawiającego chronione w Polsce gatunki flory i fauny oraz prezentacja multimedialna na temat "Dlaczego poszukujemy alternatywnych źródeł energii?". W konkursie plastycznym zwyciężyli: Paulina Kołodziejczyk, Agnieszka Sowa, Iwona Welian, Jakub Wiecheta i Aneta Wójcik ( klasa II C ). Prezentacja multimedialna została przygotowana w ramach projektu edukacyjnego przez uczniów klasy II A: Michała Basę, Wojciecha Kubatego, Dawida Siodłaka i Krzysztofa Wilewskiego. O oprawę muzyczną w trakcie obchodów Dnia Ziemi zadbały: Izabela Frąckowiak, Joanna Kuciel, Urszula Wcisło, Karolina Witek i Sylwia Wojtczyk ( klasa III A ).

09.05.2011

Niech się święci Trzeci Maja

[Trzeci Maja] W dniu 9 maja 2011r. społeczność gimnazjalna uczciła rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji odbył sie uroczysty apel, w czasie którego młodzież śpiewem i poezją okazała, że uczucia patriotyczne nie są jej obce. W prezentacji multimedialnej natomiast w atrakcyjny sposób przedstawiona została historia Polski od XVIIIw. do czasów współczesnych. Akademia była prawdziwą lekcją historii zarówno dla gimnazjalistów, jak i uczniów szkoły podstawowej.

31.03.2011

VII Gminne Targi Edukacyjne w Rudawie:

30 marca w Zespole Szkół w Rudawie po raz siódmy odbyły się GMINNE TARGI EDUKACYJNE. Celem targów było zaprezentowanie oferty edukacyjnej szkół ponadgimnazjalnych uczniom naszych gimnazjów.
Targi to wynik współpracy dyrektorów i doradców zawodowych szkół gminy Zabierzów: Zespołu Szkół w Rudawie, Gimnazjum w Zabierzowie i Zespołu Szkół w Rząsce. Patronat nad imprezą – jak co roku - objęli: Starosta Powiatu Krakowskiego, Wójt Gminy Zabierzów oraz Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP – Małopolska. Całą imprezę finansowo wsparli nasi sponsorzy: Starostwo Powiatu Krakowskiego, Wójt Gminy Zabierzów, Firma Lafarge - Rudawa, Warsztaty Sztuki Fotografii i Restauracja „Frykas”.
Targi z roku na rok mają coraz to większe grono odbiorów. Jak powiedziała Pani Dyrektor Gimnazjum w Rudawie, p. Jadwiga Kołodzińska „Cieszymy się, że w targach liczny udział biorą nasi absolwenci, którzy przyjeżdżają do nas, prezentować już swoje nowe szkoły”.
Tegoroczne Targi otworzył projekt multimedialny uczniów klas trzecich z Rudawy – teledysk promujący szkołę. Autorem montażu i realizacji został, po raz kolejny, absolwent gimnazjum w Rudawie – Adrian Kuciel. Teledysk przedstawiał sukcesy i porażki, plany i marzenia młodych gimnazjalistów.
Rok 2010/2011 jest rokiem ważnych zmian w gimnazjum, ponieważ młodzież realizuje różne projekty, w których uczy się m.in. współpracy w grupie. Tak więc, tegoroczne hasło targów brzmiało:
”Praca zespołowa umiejętnością kluczową na rynku pracy”
Młodzież gimnazjalna została podzielona na zespoły 4 - osobowe. Każdy Zespół rozwiązywał zadania przygotowane przez szkoły ponadgimnazjalne przy ich stoiskach. Na końcu targów wybraliśmy najlepiej prezentującą się szkołę ponadgimnazjalną. Zwycięzcą okazało się VII Liceum Ogólnokształcące w Krakowie, które przygotowało dla naszych gimnazjalistów krzyżówkę. Rozwiązaniem jej było hasło – nazwisko dyrektora szkoły.
Imprezą towarzyszącą targom był konkurs i wystawa fotograficzna „Znane - nieznane zawody i profesje XXI w.” Nagrodę główną, udział w jednodniowych warsztatach fotograficznych przekazała p. Dyrektor GZEAS p. Janina Wilkosz dla uczennicy Gimnazjum w Zabierzowie – Klaudii Gajkowskiej.

W targach prezentowało się 29 szkół z Krakowa i powiatu krakowskiego. Wszystkie szkoły, oprócz licznych ulotek, broszur i plakatów przedstawiały to co mają najlepszego i najciekawszego. W sumie udział wzięło ok. 450 uczniów, nauczycieli, absolwentów i rodziców.
Agata Chudzikiewicz

26.03.2011

Dzień otwarty Szkoły

W dniu 26 marca 2011 w całej gminie i w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty dla wszystkich uczniów i rodziców, którzy są zainteresowani ofertą edukacyjną naszej szkoły. Oprócz możliwości zobaczenia naszego gimnazjum na gości czekały różne atrakcje a także informacje na temat zasad rekrutacji do naszej szkoły. Dzień rozpoczęła Pani Dyrektor Jadwiga Kołodzińska od uroczystego powitania naszych gości a następnie przewodnicząca szkoły Anna Moń przedstawiała program całej imprezy. Najpierw zobaczyliśmy skecz i usłyszeliśmy piosenki Kid Rock w wykonaniu zespołu uczniów z klas II b oraz piosenkę „Miasteczko cud” A. Osieckiej w wykonaniu Joanny Kuciel. Następnie podzieleni na grupy zwiedzaliśmy poszczególne sale i pomieszczenia szkoły. I tak mogliśmy zobaczyć: PRL na wesoło – skecze i inscenizacje klasy II b w pracowni historycznej, skecze w języku angielskim i niemieckim, bibliotekę i pracownię multimedialną oraz Szkolny Ośrodek Kariery. Ci, którzy lubią śpiew, mogli posłuchać uczennic z kl. IIIa w repertuarze śpiewająco – muzycznym. Wszyscy zainteresowani mogli wykonać pisanki w technice frotażu pod opieką p. Marii Rochon, rozwiązać matematyczne łamigłówki lub wziąć udział w wybuchowym doświadczeniu w sali chemicznej.

Wszystkim, którzy w ten dzień odwiedzili naszą szkołę - dziękujemy i zapraszamy już we wrześniu. Do zobaczenia!:-)
19.03.2011

Dzień otwarty Szkoły

W dniu 26.03.2011 odbędzie się dzień otwarty szkoły.
Zaproszenie
Harmonogram dnia otwartego
Oferta Gimnazjum
18.03.2011

Zebranie z rodzicami

W dniu 24.03.2011 odbędzie się zebranie z rodzicami wg harmonogramu:
17:00 - spotkanie rodziców uczniów klas III z doradcą zawodowym [dot. egzaminu gimnazjalnego]
17:30-19:00 - konsultacje indywidualne rodziców z nauczycielami
30.01.2011

Plan zajęć - ferie zimowe 2011

Plan zajęć podczas ferii zimowych 2011 dostępny jest tutaj.
18.01.2011

Zebranie z Rodzicami

W dniu 27.01.2011 odbędzie się zebranie z Rodzicami:
17:00 - "Jasełka na wesoło" w wykonaniu uczniów kl. IIIb
17:30 - szkolenie "Jak postępować ze zbuntowanym nastolatkiem?"
18:00 - spotkanie z wychowawcami i nauczycielami
23.12.2010

[choinka] Niech magia Świąt przyniesie rodzinne szczęście, spokój, radość i miłość, a Nowy Rok 2011 obdaruje wszystkich uśmiechem i wszelką pomyślnością - całej społeczności gimnazjalnej życzy Dyrekcja Zespołu Szkół w Rudawie.
23.12.2010

Jest taki jeden wieczór w roku

Wieczór wigilijny Spotkanie wigilijne w Gimnazjum odbyło się 16 grudnia. W tym dniu zajęcia odbywały się w godzinach popołudniowych, by po zmroku zasiąść przy wigilijnym stole. Zaproszonych na uroczystość gości oraz społeczność szkolną uczniowie powitali muzyką i wierszami. W ten wieczór szczególnie pięknie brzmiały kolędy, zarówno w języku polskim jak i angielskim oraz niemieckim. Po programie artystycznym nastąpił czas łamania się opłatkiem i składania sobie życzenia oraz klasowych wieczerzy.
12.11.2010

Wyśpiewać niepodległość

Dzień Niepodległości 2010 Tegoroczne listopadowe uroczystości związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości gimnazjaliści rozpoczęli od uczczenia pamięci poległych za wolność, paląc znicze na grobach na cmentarzu w Rudawie. W dniu 9 listopada grupa 59 uczniów obejrzała w Krakowie operę „Straszny dwór” Stanisława Moniuszki. Spektakl wzbudził wielkie emocje, nikogo nie pozostawiając obojętnym. Następnego dnia natomiast odbyła się uroczysta akademia, na którą złożyły się: prezentacja multimedialna przedstawiająca wydarzenia z roku 1918 oraz Bitwę Warszawską, montaż słowno – muzyczny oraz III Konkurs Pieśni Patriotycznej. Uczniowie z poszczególnych klas zaprezentowali własne interpretacje mniej lub bardziej znanych utworów:

Klasa IA - „Rozkwitały pąki białych róż”
Klasa IB - „Piechota” – III miejsce
Klasa IIA - „ Legiony”
Klasa IIB - „Róża czerwono, biało kwitnie bez” – wyróżnienie
Klasa IIC - „Przybyli ułani” – wyróżnienie dla Jakuba Wiechety
Klasa IIIA – „Ej, dziewczyno” – II miejsce
Klasa IIIB – „ Ta Ziemia taka czysta” – I miejsce
Klasa IIIC – „ Biały krzyż”.

W dniu 11 listopada reprezentacja społeczności gimnazjalnej uczestniczyła w lokalnych uroczystościach, rozpoczętych Mszą św. w kościele parafialnym, po której złożono wieńce pod pomnikiem pomordowanych w Radwanowicach.
04.11.2010

DNI WOLNE OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNO-WYCHOWAWCZYCH

ZARZĄDZENIE NR 7/2010 Z DNIA 29 PAŹDZIERNIKA 2010 ROKU
W SPRAWIE USTALENIA DODATKOWYCH DNI WOLNYCH OD
ZAJĘĆ DYDAKTYCZNO-WYCHOWAWCZYCH W GIMNAZJUM
Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W ZESPOLE SZKÓŁ
W RUDAWIE W ROKU SZKOLNYM 2010/2011.

Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 5 października 2010 w sprawie organizacji roku szkolnego par. 5. i par. 6. 1.

 1. Dyrektor Zespołu Szkół w Rudawie, po uzyskaniu pozytywnej opinii Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego ustala dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2010/2011:
  • 12 listopada 2010 r.
  • 7 stycznia 2011 r.
  • 5 kwietnia 2011 r.
  • 12 kwietnia 2011 r.
  • 13 kwietnia 2011 r.
  • 14 kwietnia 2011 r.
  • 2 maja 2011 r.
 2. W dniach ustalonych w punkcie 1. w szkole będą organizowane zajęcia wychowawczo-opiekuńcze.
 3. Wychowawcy klas zobowiązani są do poinformowania Rodziców o możliwości udziału uczniów w zajęciach wychowawczo-opiekuńczych.
 4. Zarządzenie podaje się do publicznej wiadomości poprzez zamieszczenie na stronie internetowej szkoły i szkolnych tablicach ogłoszeń.
 5. Dyrektor Zespołu Szkół w Rudawie
  Jadwiga Kołodzińska

14.10.2010

Dzień Edukacji Narodowej

Dzien Edukacji Narodowej W dniu 14 października 2010 roku społeczność Gimnazjum obchodziła podwójną uroczystość: Dzień Edukacji Narodowej i ślubowanie uczniów klas pierwszych. Z tej okazji odbyła się akademia, podczas której z humorem zaprezentowano życie szkolne a pierwszoklasiści przyrzekli być wzorowymi uczniami.
21.09.2010

Harmonogram zebrań z rodzicami w roku szkolnym 2010/11


23.09.2010 - 18:00
18.11.2010 - 17:00
27.01.2011
24.03.2011 - Dzień Otwarty
24.03.2011 - Spotkanie z rodzicami uczniów klas III
18.05.2011

W wyjątkowych przypadkach daty zebrań mogą ulec zmianie.
01.09.2010

Rozpoczęcie roku szkolnego 2010/2011

W dniu 1 września 2010 roku w Gimnazjum w Rudawie powitano nowy rok szkolny. Nie da się ukryć, że nastąpił kres wakacji i należy poważnie myśleć o uczniowskich obowiązkach. Przypomniał je w przypowieści „Mistrz Profesor”. Podczas uroczystej akademii wspomniano również wydarzenia sprzed ponad siedemdziesięciu laty, kiedy to „inny wrzesień” przyniósł cierpienie i walkę o wolność.
21.09.2010

Zebranie z rodzicami

W dniu 23.09.2010 o godz. 18:00 odbędzie się zebranie z rodzicami w gimnazjum, na które serdecznie zapraszają Dyrekcja Szkoły i nauczyciele.
16.06.2010

UWAGA! PODRĘCZNIKI!

Wykaz podręczników obowiązujących w roku szkolnym 2010/2011 znajduje się tutaj.
07.05.2010

Zebranie z Rodzicami

Zebranie z Rodzicami odbędzie się 11.05.2010 w godzinach:
1700 - spotkanie z terapeutą i specjalistą ds. uzależnień w sali klasy Ia [I piętro] nt. Jak uchronić dziecko przed niebezpieczeństwem uzależnień i negatywnym wpływem rówieśników
1745 - spotkania rodziców z wychowawcami w klasach
1820 - spotkanie w sali klasy IIb [parter] w sprawie wyjazdu na Mazury

Po zebraniach klasowych konsultacje z nauczycielami.
19.04.2010

EGZAMIN GIMNAZJALNY

Egzamin gimnazjalny w roku szkolnym 2009/2010:
część humanistyczna - 27 kwietnia 2010r
część matematyczno - przyrodnicza - 28 kwietnia 2010r
język angielski - 29 kwietnia 2010r

Uczniowie klas I i II nie przychodzą w tych dniach do szkoły.
10.04.2010

Ku pamięci Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i wszystkich ofiar katastrofy lotniczej w Smoleńsku

"Każda śmierć staje się ofiarą, aby ożyli inni powołani do życia i do trudu w czasie, który Bóg im naznaczył." [Anna Kamieńska]
19.03.2010

Przez zabawę do wiedzy, czyli Dzień Otwarty w Gimnazjum


Tegoroczny Dzień Otwarty w Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi w Rudawie odbył się 13 marca 2010r. Gości powitały Pani Dyrektor, mgr Jadwiga Kołodzińska i przewodnicząca Rady Samorządu Uczniowskiego, Sabina Firek, przedstawiając ofertę edukacyjną szkoły i osiągnięcia uczniów oraz życząc dobrej zabawy w czasie Dnia Otwartego. Poznawanie życia Gimnazjum rozpoczęło się od spektaklu teatralnego pt. „ Balladyna” w wersji współczesnej i niekoniecznie zgodnej z oryginalną fabułą. Goście zwiedzili szkołę, uczestnicząc w różnych zajęciach: było spotkanie z sobowtórem Henryka Sienkiewicza, film o jego pobycie w Rudawie, prezentacja multimedialna o Beethovenie. Goście mieli okazję rozwiązywać zagadki matematyczne, uczestniczyć w chemicznym show oraz zobaczyć „na żywo” przedstawicieli epok historycznych, począwszy od starożytności. Wiele emocji wzbudziły zajęcia plastyczne, podczas których można było stworzyć własne slajdy oraz program kabaretowo - muzyczny w języku angielskim, prowadzony przez Lady Gagę. Społeczność uczniowska Gimnazjum wykazała się wielką wiedzą, umiejętnościami i poczuciem humoru, współorganizując Dzień Otwarty.
01.03.2010

Dzień otwarty w Gimnazjum

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Uczniowie Gimnazjum zapraszają na Dzień Otwarty Szkoły w dniu 13.03.2010 w godz. 1000-1300

Plan Dnia Otwartego Szkoły
Klasa integracyjna
01.03.2010

Zebranie z rodzicami

W związku z rekolekcjami wielkopostnymi zebranie z rodzicami odbędzie się 23.03.2010. Harmonogram zebrania:

1700- spotkanie z rodzicami uczniów klas III: Omówienie wyników próbnych egzaminów gimnazjalnych. Zasady rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych na rok 2010/2011 (doradca zawodowy) - sala geograficzna, parter.

1730- konsultacje dla rodziców uczniów
03.02.2010

Dyskoteka walentynkowa

W dniu 15 lutego 2010r. w godzinach 1700-2000 odbędzie się dyskoteka walentynkowa. Obowiązuje obuwie zamienne.
21.12.2009

I nastał czas kolędowania


W dniu 21 grudnia 2009 roku społeczność gimnazjalna spotkała się przy wigilijnym stole. Uroczystość rozpoczął występ gimnazjalistów, którzy pod kierunkiem Pani Barbary Buczek i Pani Jadwigi Miłek przygotowali spektakl pt. "Co się stało z pasterzami?". Potem były życzenia, łamanie się opłatkiem i wspólna kolacja wigilijna.
17.11.2009

„Mam prawo zdobywać wiedzę i stawać się coraz lepszym...”


W dniu 16 listopada 2009r. społeczność Gimnazjum w Rudawie spotkała się z księdzem biskupem Józefem Guzdkiem. W czasie spotkania z uczniami ksiądz biskup podkreślił rolę „trzech domów”, czyli domu rodzinnego, kościoła i szkoły, w kształceniu i wychowaniu. Każdy powinien umieć „wykorzystać czas w szkole”, bo „szkoła jest ogromną szansą”. Podstawowym prawem ucznia jest zdobywanie wiedzy i stawanie się coraz lepszym. Warto doceniać wymagających nauczycieli, warto korzystać z ich mądrości i doświadczenia.

„Żeby wam się chciało chcieć” – powiedział na pożegnanie Szanowny Gość.
12.11.2009

Droga do Niepodległości

Uczniowie, nauczyciele i pracownicy Szkoły uczcili 91 rocznicę odzyskania niepodległości. W dniu 11 listopada przedstawiciele Gimnazjum uczestniczyli w uroczystej Mszy świętej w intencji Ojczyzny. Szkolna akademia natomiast odbyła się 12 listopada. Były wiersze, pokaz multimedialny i Konkurs Pieśni Patriotycznej.

Konkurs Pieśni Patriotycznej, który w Gimnazjum odbywał się po raz drugi, udowodnił, że jeśli jest pomysł i zapał, to można sięgać po laury. W konkursie wzięli udział uczniowie z siedmiu klas. Na scenie, gdzie stał „Biały Krzyż” spotkali się walczący o niepodległość w różnych czasach. „Przybyli ułani”, przeszła „Piechota” wraz z „Pierwsza Kadrową”, przejechali „Czterej pancerni”. Jeden z żołnierzy niósł „Serce w plecaku” a towarzyszyły mu „Siekiera, motyka”.

Jury po burzliwych obradach ogłosiło werdykt i nagrodziło zwycięzców:
I miejsce – klasa IIB ( „Siekiera motyka”)
II miejsce – klasa IIA ( „Serce w plecaku”)
III miejsce – klasa IIIB ( „Przybyli ułani pod okienko”)
Wyróżnienia: klasa IB ( „Biały krzyż”) i klasa IIIA ( „Pierwsza Kadrowa”).
10-11-2009

Zebranie z rodzicami

W dniu 17.11.2009 o godz. 1700 odbędą się spotkania wychowawców i nauczycieli z rodzicami uczniów gimnazjum.
15.10.2009

Dzień Edukacji Narodowej i ślubowanie uczniów klas pierwszych


W dniu 14 października 2009r. w Gimnazjum obchodzono Dzień Edukacji Narodowej. Już od samego rana trwały przygotowania do uroczystej akademii, która rozpoczęła się o godzinie 9:00 w szkolnej hali sportowej. Pani Dyrektor złożyła serdeczne życzenia pracownikom szkoły, uczniom i ich rodzicom. Dzień Edukacji Narodowej to również wyjątkowy dzień dla uczniów klas pierwszych, którzy, zgodnie z tradycją szkoły, przyrzekali, że będą kierować się rozumem, wytrwale dążyć do słusznych celów, rzetelnie wykonywać obowiązki uczniowskie. Należy zatem życzyć świeżo upieczonym gimnazjalistom, by pamiętali o tym, co ślubowali. Uroczystości uświetniły występy uczniów, wprawiając wszystkich w dobry humor.
11.10.2009

Zmiana organizacji zajęć 14 października 2009r.!!!

W dniu 14 października 2009r., w związku z Dniem Edukacji Narodowej, zajęcia odbywają się w godzinach od 9.00 do 11.30. Obiad ok. 11.15.
27.08.2009

Rozpoczęcie roku szkolnego 2009/2010

godz. 8:00 - Msza święta w kościele parafialnym w Rudawie
godz. 9:00 - Uroczystości otwierające rok szkolny na sali gimnastycznej w Szkole w Rudawie
10.05.2009

AKADEMIA Z OKAZJI UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

W dniu 7 mają br. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

3 maja

Uczniowie po odśpiewaniu Hymnu Państwowego obejrzeli prezentację multimedialną dotyczącą historii powstania i znaczenia tej konsytuacji, przygotowaną przez uczniów klasy IIIB: Milana Witka i Patryka Siodłaka.
W drugiej części apelu znalazły się scenki odgrywane przez uczniów na które składały się wypowiedzi o tym ważnym dla Polaków dniu oraz utwory muzyczne wykonane przez nasz chór. Podczas przedstawienia uczniowie mogli podziwiać reprodukcje obrazów związane z tym okresem.
Apel był prawdziwą lekcją historii i patriotyzmu.
13.04.2009

DZIEŃ OTWARTY W GIMNAZJUM IM. HENRYKA SIENKIEWICZA W RUDAWIE

W dniu 14 marca 2009r. w godzinach od 10 do 14 w Gimnazjum im. H. Sienkiewicza w Rudawie odbył się Dzień Otwarty. W tym dniu szkołę odwiedziło 30 uczniów, 7 rodziców oraz przedstawiciele Urzędu Gminy Zabierzów.
Głównym celem Dnia Otwartego było zapoznanie szóstoklasistów z ofertą edukacyjną Gimnazjum w Rudawie.
Zaproszeni goście oraz szóstoklasiści ze szkół podstawowych w Rudawie, Nielepicach, Radwanowicach i Krzeszowicach mieli okazję zwiedzić sale lekcyjne, pracownie przedmiotowe, zapoznać się z organizacją pracy szkoły oraz obejrzeć prezentacje przygotowane przez uczniów Gimnazjum. Przedstawiono zapracowaną średniowieczną kobietę, przybliżono sylwetkę Henryka Sienkiewicza, podając przepis na zdobycie miliona dolarów, zwanego NOBLEM. Szóstoklasiści poznali metodę mnożenia na palcach, obejrzeli układ taneczny do piosenki w języku angielskim a także byli świadkami udanych eksperymentów chemicznych. Całość programu uzupełniały skecze: „ O tym, jak rycerz damę ratował ” i „ O tym, jak chłop smoka zabił ”.
Każdy uczeń-gość obdarowany został folderem o szkole, prospektem Szkolnego Ośrodka Kariery i słodyczami.
Społeczność uczniowska Gimnazjum im. H. Sienkiewicza w Rudawie z radością przyjmie do swego grona obecnych szóstoklasistów.
03.04.2009

EGZAMIN GIMNAZJALNY

Egzamin gimnazjalny w tym roku szkolnym będzie trwał 3 dni:
część humanistyczna - 22 kwietnia 2009r
część matematyczno - przyrodnicza - 23 kwietnia 2009r
język angielski - 24 kwietnia 2009r